Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór sprzętu AGD do kuchni - co wybrać?

Bisiek_pl 05 Feb 2012 23:16 3290 3
Bosch
    Bisiek_pl
    Level 2  
    Witam, potrzebuję pomocy/porady w wyborze sprzętu AGD pod zabudowę. Nie musi być to jedna marka, jedynie piekarnik oraz mikrofala, które będą widoczne, powinny być w jednym kolorze. Kuchnia jest otwarta więc zależy mi na kuturze pracy sprzętu.

1. Piekarnik - będzie używany do mięs, ciast, itp. Przyznam iż obecnie niw używamy go bardzo często. Nie potrzebuję w nim żadnych bajerów(samoczyszczenie). Sprzęty utrzymuje w czystości na bierząco (szmatka + płyn :D ).

2. Mikrofalówka - no w tym przypadku im prościej tym lepiej. Podgrzać obiad, rozmrozić mięsko, itp. (ta sama kolorystyka co piekarnik).

3. Płyta indukcyjna 60 - płytę będę używał po raz pierwszy. Powinna mieć szerokie pola indukcji i ważne aby nie hałasowała. Dodatkowo dotarłem do opinii: "ważne jest aby przyciski sterujące miała z przodu a nie boku" - dla czego?

4. Okap - wiszący, jest oddalony od komina ok 3-4 metry. Chciałbym połączyć kulturę pracy z mocą, ale czy taki kompromis jest do osiągnięcia?

5. Zmywarka 60 - jw. kultura pracy, tu jednak mamy do czynienia z wodą, więc niezawodność. Nie musi być przesadnie oszczędna, lubię dobrze wymyte i opłukane naczynia.

6. Lodówka 180 - zamrażarka na dole. Chciał bym solidną lodówkę. W poprzedniej odklejające się uszczelki doprowadzały mnie do szału. Lodówka ma być funkcjonalna, bez zbędnych zbiorniczków na wodę czy lód.

Proszę o podpowiedz. Budżet ok 10000 +/- 3000, w tym pralka. Jeśli będzie taniej tym lepiej. Dziękuje i pozdrawiam.

Temat a zasady forum (pomóżcie)!
    Proszę poprawić!
    [_P_]

Przepraszam za błąd. Pozdrawiam.
  • Bosch
    ja-kenaj
    Level 26  
    Nie musisz kupować dwóch urządzeń (mikrofali i piekarnika). Zastąpisz obydwa jednym. Jest to mikrofalówka z piekarnikiem, grilem w jednym.
  • Bosch
    Bisiek_pl
    Level 2  
    To sprzęt, który wybrałem. Proszę o komentarze. Jeżeli proponujesz inny sprzęt koniecznie uzasadnij wybór. Z góry pozdrawiam i dziękuje.

1. Amica EBI7542

2. Amica AMM 25 BI

3. Bosch PIE 651R14E

4. Jeszcze nie wybrałem...

5. Whirlpool ADG 9442

6. Whirlpool ART 766 NFV
    patryk260983
    Level 19  
    Osobiście polecam piekarnik i mikrofalę Amica. Co prawda mam na oku inne modele, ale te też są ok.
    Płyta indukcyjna jak najbardziej może być.
    Zastanowiłbym się nad zmywarką- jednak brałbym też Boscha, jakąś 60tkę. Budżet dość duży, więc lodówkę też weź Boscha, ewent. AEG. Ja nie ufam 'dzisiejszemu' Polarowi i Whirpoolowi. Lodówkę postawiłem na LG. Brałem jeszcze pod uwagę Electroluxa. Piekarnik też obstałem przy Amice, a zastanawiałem się nad Electroluxem. jednak tanie części po gwarancji przemówiły na korzyść Amici.
    Okap - zależy jaka duża kuchnia, jaka potrzebujesz wydajność?
    Ja zdecydowałem się na Tekę, zastanawiałem się też nad Ciarko (podobno dobre i za niewygórowana cenę), ale potrzebowałem dużej mocy teleskopowy. Weź pod uwagę tez modele z Gorenje. Innych nie polecam, na pewno nie Amica - wyją jak radzieckie helikoptery z czasu zimnej wojny.