Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer uruchamia się 20 minut.

WARIATH 23 Dec 2004 23:04 1758 14
    WARIATH
    Level 14  
    Mam kompa na którym działał kiedyś XP bez zarzutu, gdy trafił do mnie podłączyłem do niego mały dysk i przez to zainstalowałem Win98 teraz gdzy mam już jakiś ciut większy dysk ok 6GB i podłączyłem go po zainstalowaniu system uruchamia się ok 20minut :( (na innych dyskach też tak jest) AMD 433 128RAM karta graf zintegrowana. Jaki może być powód? Jak wkładam płytkę WinXP to napis trwa sprawdzanie konfiguracji sprzętu świeci się ok 10 minut i dopiero potem rusza dalej. Proszę o pomoc i radę. Z góry dziekuję.
    music
    Level 28  
    Sprawdziłbym: Taśme dysku. Czy nie są spuchnięte elektrolity na płycie głównej oraz zasilacz.
    WARIATH
    Level 14  
    ale jak instaluję Win 98 to wszystko chodzi bajerka
    Xan-dark_elve
    Level 16  
    Mam 100% dobrą odpowiedź bo miałem taki sam problem... [tzn. o ile podpinasz oba dyski na raz]. Na niektórych płytach tak się XP tnie i 3eba wtedy podpiąść każdy dysk osobną taśmą np. na Raidzie. To pomaga... [ułomność XP].
    WARIATH
    Level 14  
    A widzisz o to chodzi że ja poprostu sformatowałem tamten i na tamtym zainstalowałem, próbowałem też zainstalować na kumpla dysku i jest tak samo. Tak czy inaczej dysk jest sam.
    Jazdaaaa
    Level 18  
    A MMOZE USZKODZONY DYSKA BAD sektory tak kiedys mialem
    WARIATH
    Level 14  
    Ale mówię że na innych dyskach jest tak samo :(
    aren
    Level 28  
    a tak samo dzieje sie na primary i secondary ? Moze kontroler jest walniety ? jak podlaczysz swoj dysk u kumpla i wystartujesz z niego system to tak samo jest ? Wykluczylo by to wine dysku.
    WARIATH
    Level 14  
    Mam jeden sprawny dysk. Podłączałem chyba tylko na Primary no ale 98 chodzi na nim super więc to chyba nie to.
    aren
    Level 28  
    Ja kiedys mialem cos takiego ze w biosie przestawilem S.M.A.R.T na disable i windows XP nie chcial sie uruchomic bo dysk byl uszkodzony, ale za to win98 chodzi. Ale skoro ty mowisz ze tak sie dzieje na kazdym dusku.... moze cos sie stalo z udma... sam nie wiem
    Zbynia
    Level 31  
    a czego sie dziwissz ze bedzie smigal jak rakieta?

masz za wolny komp do xp(nie ma sie co chlastac)

posprawdzaj ustawienia dla dysków w biosie
    jaka tasma podpinasz ten dysk?
    sterowniki do plyty glownej wgraj
    i sprawdz w windowsie ustawienia dysków(udma itp...)

pozatym zainstaluj win98 bo zyskasz duuuuzo wiecej niz na xp i nie bedziesz sie wkurzal ze wszystko sie wlecze...

na starym macu nie zainstalujesz najnowszego systemu wlasnie po to by nie bylo takich glupich pomyslów...
    YR1
    Level 24  
    Cześć. Po instalacji windy98 należy zainstalować patch dla tego systemu. Procesory powyżej K6-II 300 wymagały tego patcha chcąc normalnie pracować w windzie 98. Następna sprawa. HDD 6.4 GB podłącz na taśmie ATA33. Jeśli są to stare dyski i jeden z nich to WD, niełącz go z innym, szczególnie z Seagate - często gryzą się. Najlepiej żeby WD był sam na taśmie, wtedy zaczepiasz go bez zwory. Nie przekręcaj procka, nominalnie chodzi on na 66MHz, mnożnik 6,5. Pozdrawiam YR1
    WARIATH
    Level 14  
    @Zbynia - to jest komp na działce i służy mi do oglądania filmów i słuchania muzyki a że filmy na 98 się tną a na XP (niestety po 20min uruchamianiu) śmigają bez problemów. Dysk podpinam zwykłą taśmą ATA. Teraz nie mam możliwości zrobić tego bo nie jestemna działce ale sprawdzę ustawienia w biosie (chociaż nie wiem co mam tam dokłądnie sprawdzić) a w windowsie te ustawienia udma itp to gdzie mam sprawdzić?

@YR1 narazie nie chcę inmstalować 98 (zresztą chodzi bez problemu jak już jest zainstalowany) Dysk jest sam na taśmie i wogóle jedyny w kompie i się nic nie zmiania jest to WD Caviar 10GB.
    WARIATH
    Level 14  
    Odświeżam temat bo chciałem go zamknąć, problem minął po flashu BIOSu na płycie głównej AOpen. Wszystko działa sprawnie.
    Moderated By TONI_2003:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam !
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu .!