Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows7 Win+Spacja - jak uruchomić program z pulpitu?

06 Lut 2012 00:00 1546 6
 • Poziom 15  
  Wiele serwisów podaje takie oto porady:

  Cytat:
  Spraw by Windows był przezroczysty: Win + Spacja

  Kombinacja klawiszy Win + Spacja jest odpowiednikiem narzędzia znajdującego się po prawej stronie dolnego paska zadań, w strefie zasobnika systemowego (system tray, systray). Dzięki niej wszystkie aktywne okna Windows stają się przezroczyste do momentu zwolnienia klawisza Win. To świetne rozwiązanie, które umożliwia m.in. chwilową dezaktywację okien, uruchomienie interesującego nas programu z pulpitu i ponowną aktywację okien. Dzięki temu nie ma potrzeby w ogóle minimalizować otwartych okien.


  U mnie niestety można tylko podglądnąć pulpit. Nie można kliknąć w żadną ikonę.
  Czy jest jakiś skrót pozwalający na minimalizację okien, odpalenie programu z pulpitu i ponowne przywrócenie okien?
 • Poziom 11  
  Win+spacja działa tak samo jak najechanie kursorem na przycisk pokaż pulpit w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli chcesz przełączyć się na pulpit to win+D albo po prostu win/alt+tab i naciskasz do momentu wybrania pulpitu.
 • Poziom 35  
  W każdym windowsie jest system pomocy (Help/F1). W każdym helpie pulpitu są opisane skruty klawiaturowe. Oprócz podanego wyżej Win+D zobacz też Win+M.
 • Poziom 15  
  Win+D także próbowałem, ale nie działa w sposób jaki opisują powyżej, tzn po uruchomieniu aplikacji z pulpitu nie można już przywrócić uprzednio zminimalizowanych okien.
  Chyba jednak taki skrót nie istnieje.
 • Poziom 42  
  Zrób tak i wypróbuj PPM na pasku zadań - Właściwości - Przyciski paska zadań _ nigdy nie scalaj - zastosuj. Jedno kliknięcie na przycisk na pasku zadań minimalizacja, drugie kliknięcie powrót. Nie trzeba z kursorem latać za każdym razem w prawy górny róg. Bardzo ułatwia pracę.