Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[PHP] Formularz kontaktowy - kopia do nadawcy

cracerss 06 Lut 2012 01:47 2023 5
  • #1 06 Lut 2012 01:47
    cracerss
    Poziom 8  

Mam mniej więcej taki skrypt formularza kontaktowego do którego chciałbym dodać opcję wysyłki kopii wiadomości do nadawcy...

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Próbowałem tego dokonać dodając:

jednak wiadomość dociera tylko na adres wskazany "na sztywno" w skrypcie.

0 5
  • #2 06 Lut 2012 08:00
    PUPILANDER
    Poziom 15  

Przeczytaj w manualu w opisie funkcji mail() o dodatkowych nagłówkach. Dla Ciebie będą potrzebne "CC" i "BCC".
    dodaj przed wysłaniem to

0
  • #3 07 Lut 2012 06:35
    cracerss
    Poziom 8  

Hmm, przyznam, że bardziej liczyłem na jakiegoś "gotowca" (na podstawie skryptu, który podałem), bo tyle to mniej więcej wiem. Problem tylko w tym, że nie bardzo wiem w której linijce to umieścić? Zanim zdecydowałem się założyć nowy temat, szukałem rozwiązania przez kilka h, ale nic z tego nie wyszło. Albo nie działa, albo innym razem zamiast strony z formularzem mam pustą stronę z błędem, bo okazało się, że nie dałem średnika w tym miejscu co należy :-/
    Potrzebuję tylko aby to samo co otrzymam ja na maila, otrzymał także nadawca maila, i najlepiej aby ta kopia, która pójdzie do nadawcy była wysyłana z określonego adresu (aby nie wyglądało tak, że nadawca wysłał wiadomość sam do siebie).

0
  • #4 07 Lut 2012 07:26
    PUPILANDER
    Poziom 15  

Napisałem, że musisz dodać mój kod przed wysłaniem maila. Za wysłanie maila odpowiada funkcja mail(). Dodanie nagłówka CC wyśle kopie a dodanie nagłówka BCC wyśle ukrytą kopie. Oba nagłówki można stosować zamiennie lub oba razem i każdy może mieć różne adresy.

0
  • #5 08 Lut 2012 06:15
    cracerss
    Poziom 8  

Hmm, OK tyle, że z tego co widzę w przykładzie, który podałeś należy tu zdefiniować adres na który ta kopia zostanie wysłana, a chodzi o to, że za tażdym razem będzie to inny adres w zależności od tego co ktoś wprowadzi w formularzu. Poza tym nie wiem również jak rozwiązać kwestię z tym co będzie pojawiać się w polu "od" w przypadku kopii, która pójdzie do nadawcy. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby tu skorzystać z opcji automatycznej odpowiedzi, gdzie przy okazji mógłbym ustawić dodatkowe informacje, które zostałyby wysłane do nadawcy. Podsumowując: mam na stronie formularz zamówienia, i chciałbym aby to co wprowadzi tam użytkownik (m.in swój adres e-mail) zostało wysłane zarówno do mnie jak i do nadawcy jak gdyby w formie potwierdzenia.

0
  • #6 08 Lut 2012 07:33
    PUPILANDER
    Poziom 15  

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby za każdym razem podawać inny adres dla kopii. Kopia jak sama nazwa wskazuje jest dokładnie tą samą wiadomością wysłaną automatycznie do innego adresata, jeśli chcesz wysłać "inną kopię" to nie będzie to już kopia i powinieneś po prostu wysłać dwie różne wiadomości.

0