Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo antenowe w PHILIPS 21PT5606/58

23 Gru 2004 23:25 2737 6
  • Poziom 15  
    Hej Wam!

Mam sąsiada, który w wyżej wymienionym telewizorze ukręcił gniazdo antenowe. Po prostu dosunął telewizor kilka razy do ściany...

Zdjąłem obudowę i widzę że gniazdo jest zespolone z taką małą puszeczką. Spisałem z niej numer: 3139 147 174021# UR1316R/A SV21 0401. Nie wiem czy jest on istotny ale na wszelki wypadek podałem :)

Według mnie jedynym rozwiązaniem jest wymiana takiej puszeczki. Nie wiecie gdzie mogę taką kupić i ile może kosztować?
  • RenexRenex
  • Poziom 17  
    Ta puszeczka to nic innego jak głowica:) . Kosztuje ona od 40 zł w zależności od modelu więć spory wydatek. Nie ma sensu jej wymieniać tylko sprubuj przylutować tak jak było. A jak się nie da to załuż gniazdko w obudowie i połącz kabelkiem ekranowanym do głowicy (czyli tej puszeczki), może być taki kabelek jak do anteny. Powodzenia.
  • RenexRenex
  • Poziom 15  
    Właśnie dziś próbowałem się dogrzebać do niej, ale koleś udydolił całe wejście tak, że praktycznie nie ma jak lutować.

Powiedziałem mu, że w serwisie to i tak pewnie by mu koleś wymienił głowicę ( ha, teraz wiem jak to sie nazywa :-) ) na nową i go skasował na jakąś bańkę, nie wiem czy mam rację ale...

W każdym razie chyba bym obstawił przy kupnie nowej, tylko nie wiem gdzie kupić. Może być jakiś sklep wysyłkowy, wszystko jedno.
  • Poziom 17  
    Długo nie szukałem ale nie znalazłem ceny więć trudno będzie dostać. Zrób tak jak mówię to zarobisz trochę szmalu na czysto.
  • Poziom 21  
    nie dasz rady sam bo precyzyjne lutowanie w glowicy potrzebna lupa no i wprawa w tym temacie .jak juz sie uprzesz to zrob tak grot z lutownicy transformatorowej przetnij i nawin jeden na drugi tak aby byl styk a koniec grotu mial minimalna plaszczyzne.pamietaj najpierw pocwicz na czyms co nie zniszczysz powodzenia i wesolych swiat
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Jest to jedno z częściej spotykanych uszkodzeń :lol: . Przejdź do najbliższego sklepu i kup gniazdo antenowe montowane do obudowy (okrągłe z nakrętką). Następnie wylutuj głowicę i usuń ekrany boczne. Z nowego gniazda usuń nakrętkę i wlutuj je w otwór. Wewnętrzny styk połącz srebrzanką.Miejsce połączenia znajdziesz bez problemu.

Montaż głowicy w odwrotnej kolejności.

Posłuchaj kolegów.Koszt gniazda od1,5 do2,5 zł, czas pracy około godziny.

Wesołych świąt :P :P :P

Pzdr.
  • Poziom 15  
    dzięki za pomoc, chyba właśnie tak zrobię.

Wesołych Świąt :)