Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault LAguna 1.9DTI 98r. Nie mogę odpalić auta

winyl17 06 Feb 2012 09:34 5672 4
    winyl17
    Level 2  
    Mianowicie musiałem wymienić uszczelkę obudowy termostatu w mojej lagunie 1.9Dti. spuściłem płyn chłodniczy zdjąłem filtr powietrza z obudową, odłączyłem wszystkie wężyki od obudowy termostatu następnie odłączyłem dwa czujniki i zabrałem się za wymianę uszczelki.Wymieniłem uszczelkę ,a gdy to złożyłem z powrotem zalałem płyn odpowietrzyłem układ chłodzenia. Wsiadam do autka przekręcam stacyjkę silnik zakręcił dwa razy i wyskoczyła kontrolka STOP wraz z kontrolką temperatury płynu chłodzącego. Jak mógł bym naprawić tą usterkę ?? proszę o pomoc. Dodam jeszcze ,że po przekręceniu kluczyka gaśnie wyświetlacz na zegarami i wyświetlacz radia.
    Renault LAguna 1.9DTI 98r. Nie mogę odpalić auta Renault LAguna 1.9DTI 98r. Nie mogę odpalić auta
    Pierwsze zdjęcie przed rozruchem
    Drugie w trakcie rozruchu

Może coś z rozrusznikiem się stało że w ogóle nie chce kręcić, albo jakiś bezpiecznik, przekaźnik ?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    ja-kenaj
    Level 26  
    A nie zamieniłeś przewodów przy czujnikach. Sprawdź stan naładowania akumulatora. Sprawdź czy przez nieostrożność nie został wypięty jakiś przewód w okolicy Twojej interwencji.
  • Helpful post
    brzozowski886
    Level 12  
    Sprawdź czy masz odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym.
    Bo tam masz czujnik jakbyś miał zbyt mało płynu to wtedy kontrolka się zapali.
    winyl17
    Level 2  
    Sprawdziłem wszystko dwa razy wszędzie gdzie zdołałem zajrzeć jest prawidłowo podłączone, płynu jest max w zbiorniczku, kostki od czujników też prawidłowo wpięte.

Dodano po 2 [minuty]:

spróbuję jeszcze zrestartować kompa. może to coś pomorze ;]

Dodano po 52 [minuty]:

No i klapa, restart nic nie pomógł sprawdziłem bezpieczniki wszystkie całe. jeszcze zostało doładować akumulator.

no i po doładowaniu aku dalej to samo. dzis zabieram sie za rozrusznik, mam nadzieje ze to tylko przypadek ze i rozrusznik padł
    winyl17
    Level 2  
    sprawa załatwiona ;] przyczyną tej anomalii był zalany jeden przewodzik na rozruszniku taki mały na wsuwkę. Dzięki wszystkim za pomoc. zamykam temat.