Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3G bark dzwięku, "dzwonek (słuchawki)" pomaga mróz

msyogi 06 Lut 2012 10:59 5020 5
  • #1 06 Lut 2012 10:59
    msyogi
    Poziom 8  

Witam serdecznie mam iPhona 3G i gdy ktoś dzwoni muszę rozmawiać przez głośnik od zestawu głośnomówiącego, gdy robię głośniej lub ciszej telefonie wyskakuje napis "dzwonek (słuchawki)" wydaje mi się że telefon zachowuje się tak jak by cały czas w gnieździe jack były wsadzone słuchawki. Borykam sie z tym problemem już od jakiś 3 miesięcy, kombinowałem już dosłownie ze wszystkim, sprężone powietrze w gniazdo, wkładanie wy wyjmowanie szybko słuchawek, zmiana softu, czyszczenie gniazda itp nie chcę w niego za bardzo inwestować bo przymierzam się do modelu nr 4, aczkolwiek po dzisiejszej nocy mnie to frapuje jeszcze bardziej.

Mianowicie położyłem się spać, i telefon zostawiłem na parapecie. W oknach przy złączeniu z parapetem mam delikatne przeciągi, i wieje tam bardzo zimny wiatr. Wstaje rano chwytam za telefon chcę napisać sms'a i nagle patrzę a tu słychać dźwięk klikającej klawiatury który wydaje normalny "zdrowy" iPhon przy pisaniu sms'a, włączyłem od razu muzykę, tak samo działa. Generalnie telefon zachowuje się tak jak normalny iPhone, wcześniej już tak też miałem gdy trzymałem telefon w kieszeni i byłem na spacerze w taka pogodę jak teraz, czyli mróz, wydaje mi się że to ma wpływ właśnie na to,
    Wymiana taśmy HF kosztuje około 70-80zł i teraz jestem zmieszany, bo nie wiem o co chodzi z tym telefonem, ma ktoś może jakiś pomysł?

0 5
  • #2 06 Lut 2012 13:18
    ebry
    Poziom 30  

Musisz zacząć od sprawdzenia poprawności podłączenia taśmy dolnej z płytą główna a następnie należy wymienić taśmę z gniazdem.

0
  • #3 06 Lut 2012 17:14
    msyogi
    Poziom 8  

Kurcze sam nie wiem, ale to działa za każdym razem, telefon po leży trochę na zimnym, najlepiej jak zimny wiatr skierowany jest w wejście JACKA, wtedy za jakiś czas dźwięk działa normalnie, po czym jak po leży w normalniej temp znów zachowuje sie tak jak by były wsadzone słuchawki, dziwne.

Nie wie ktoś jak zbudowane jest gniazdo jack w iPhonach?

Mam pewną teorię ale nie wiem czy jest słuszna

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lut 2012 18:44
    wiśniowy18
    Poziom 33  

Działa to tak że włożony wtyk jack zwiera dwa punkty zaznaczone na czerwono

iPhone 3G bark dzwięku, "dzwonek (słuchawki)" pomaga mróz

Jeśli chcesz mieć pewność że to przez taśmę ze złączem to ją poprostu dla testów wypnij z płyty :D

0
  • #5 06 Lut 2012 20:02
    msyogi
    Poziom 8  

kolego zajmujesz się takimi rzeczami fachowo?

1
  • #6 12 Wrz 2012 19:15
    jakistam4862
    Poziom 8  

Witam, może ja przedstawie sytuację mojego iPhona 3G, mam ten sam problem, gdy iPhone poleżał w chłodniejszym miejscu, wszystko działało, gdy nagrzał się do temperatury pokojowej znowu widział jak by miał w sobie podłączone słuchawki. Czyściłem wejście jack alkoholem i nic. Zamówiłem taśmę, męczylem się z 2godz. z wymianą, ale wymieniłem i nadla ten sam problem, tylko, że dłużej działa gdy się schłodzi. Na sam koniec wyjąłem płytę, wyczyściłem wszystkie styki, dobrze osuszyłem i to też nic nie dało. Dodam, że telefon nie był zalany. Ma ktoś pomyśł co to może być?

0
  Szukaj w 5mln produktów