Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio internetowe w pliku .exe

06 Lut 2012 11:11 1481 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam taki problem, otóż założyłem swoje radio internetowe, ale wnerwia mnie tłumaczenie każdemu jak je odtworzyć.. Chciałbym utworzyć prosty program, mający na celu otworzenie pliku .pls najlepiej we własnym odtwarzaczu i aby odrazu nastąpiło połączenie, bez zbędnych kodów i Winampa. Prosty programik. Lecz kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać ;/ Mógłby mi ktos pomóc? Jak napisać taki prosty program, ewentualnie z własnym odtwarzaczem lub aby otwierał się np. Windows Media Player (ten program każdy uzytkownik systemu Windows posiada więc nei trzeba by było nic ściagać) i od razu następowało odtwarzanie audycji. Z góry dziękuje i pozdrawiam!
  • Poziom 26  
    CC odo winampa możesz stworzyć playliste zamiast ctr+l i wpisywania url otwierać plik ale to chyba nie rozwiąże twojego problemu bo potrzebny jest winamp
  • Poziom 10  
    no nie.. raczej nie, bo chciałbym wstawić program na stronę, aby ludzie mogli sobie pobrać i po instalacji (lub bez instalacji) od razu móc sobie odtworzyć radio. Albo jakiś skrypt, żeby po jego uruchomieniu odrazu uruchomił się Windows Media Player i zaczął odtwarzać
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Robson112 napisał:
    no nie.. raczej nie, bo chciałbym wstawić program na stronę, aby ludzie mogli sobie pobrać i po instalacji (lub bez instalacji) od razu móc sobie odtworzyć radio. Albo jakiś skrypt, żeby po jego uruchomieniu odrazu uruchomił się Windows Media Player i zaczął odtwarzać

Jeśli chodzi o skrypty (pod Windę) polecam darmowy AutoIt, można budować wykonywalne .exe.
    A tutaj jest nawet jakiś gotowiec, choć szczerze pisząc nie analizowałem, nie próbowałem. Ale może uda Ci się coś z niego adaptować:

http://autoit.xaa.pl/gotowe-skrypty/radio-internetowe-250-stacji-t1159.html

Pozdrawiam -

Stanley
  • Poziom 10  
    dzięki, zobaczę co się da zrobić Stanley_P ;)