Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System do auta sluzbowego max 200zl - Autotek A6.2CS

hans127 06 Lut 2012 11:45 13916 50
  • #1 06 Lut 2012 11:45
    hans127
    Poziom 17  

Witam poszukuje systemu odseparowanego do max 200zl, oczywiście czym mniej tym lepiej. Pacjent to fabia. Głośniki będę montował sam, drzwi zostały już profesjonalnie wygłuszone i zamontowane dystanse. Szukam po necie i po zagranicznych forach i trafiłem na system Autotek A6.2CS . Czy ktoś słuchał tych głośników??

• #2 06 Lut 2012 19:37
    bizon99ek
    Poziom 9  

Napisz pod czym to ma grać i co więcej w systemie CA jest?

• #3 06 Lut 2012 21:51
    hans127
    Poziom 17  

Ma to grać pod fabrycznym radiem. Na razie nie planuje nic oprócz przodu. Moźe w przyszłości jakiś mały subik ale to odległe plany.

• #4 07 Lut 2012 11:12
    bizon99ek
    Poziom 9  

Helix B 62C

Zagrają pod fabrycznym i nie będą złe do rozbudowy.

• #5 07 Lut 2012 11:25
    hans127
    Poziom 17  

bizon99ek napisał:
    Helix B 62C

Zagrają pod fabrycznym i nie będą złe do rozbudowy.

Niestety ale "forumowe hity" typu Helix 62c, dsk 165 itp juz mialem okazje testowac. Ostatnio mialem okazje posluchac u kolegi w astrze zestawu macroma za cene porownywalna do dsk i powiem szczerze ze bije wynalazki Hertza na glowe....

Ja poki co zamowilem Autoteka A6,2CS -duzo pozytywnych opinie jest na niemieckich forach. W tym tygodniu powieniem miec je u siebie.

Nieraz warto potestowac produkty innych marek bo....... mniej znane (czyt nierozreklamowane) nie znaczy ze gorsze a z doswiadczenia wiem ze w wiekszosci nawet lepsze:)

• #6 16 Lut 2012 21:28
    hans127
    Poziom 17  

Zestaw juz zamontowany i przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Bardzo gleboki i sprezysty dol i szczegolowa góra. Jestem pod wrazeniem, a zapewne jak sie wygrzeja zagraja jeszcze lepiej.

• #7 16 Lut 2012 23:28
    Admrevreal
    Poziom 9  

Ja proponuje sprzęt ze stajni HERTZ. Osobiście śmigam na głosnikach HERTZ DCX690. Jestem bardzo zadowolony. Na przodzie siedzi DCX100 i naprawdę... efekt jest powalający.

• #8 17 Lut 2012 08:06
    hans127
    Poziom 17  

Admrevreal napisał:
    Ja proponuje sprzęt ze stajni HERTZ. Osobiście śmigam na głosnikach HERTZ DCX690. Jestem bardzo zadowolony. Na przodzie siedzi DCX100 i naprawdę... efekt jest powalający.

Wybacz ale w poprzednim aucie mialem system DSK165 i niestety ale to totalna porazka...gora wali po uszach ze po 30min juz boli glowa, dól bardzo plaski jakby walil pałą w karton. Ja osobiscie w tej cenie tego systemu nie polecam...sa duzo lepsze przetworniki za te pieniądze.

• #9 17 Lut 2012 15:09
    Presley1987
    Poziom 12  

A nie za mocny pod samo radio? Przeciez to 100 w rms???

• #10 17 Lut 2012 15:45
    Sarever
    Poziom 19  

Admrevreal napisał:

Do przodu zakłada się zestawy odseparowane. Ty podałeś zestaw koaksialny i to jeszcze o tak małej średnicy.

• #12 15 Maj 2012 17:47
    Sarever
    Poziom 19  

Ja też czekam na opinię o tym zestawie, poważnie zastanawiam się nad jego kupnem.

• #13 17 Maj 2012 20:41
    cimny
    Poziom 13  

Jestem już po montażu w/w głośników i również jestem mile zaskoczony .Zgadzam się że dół jest sprężysty a góra bardzo przyjemna w odsłuchu.Miałem kiedyś zestaw JBL CS-6C, i można by powiedzieć że tweeter z autoteka jest wierną kopią tego zestawu.Jeżeli ktoś miał kolumny Altus 110 to będzie wiedział o co chodzi w temacie.Tam również tweeter gra podobnie jak autoteka.Co do tweetera hertza,to zależy kto co lubi .Nie można mówić ze to porażka,gdyż tweetwer ładnie gra a reszta zależy od upodobań.Woofery autoteka w porównaniu do hertza mają o wiele niższy dól.Hertz można by powiedzieć ma o wiele bardziej płaski bass niż w/w zestaw.Weźmy teraz pod uwagę moc jednego i drugiego zestawu.Woofery hertza mają po 80w RMS.Autotek 100w RMS-różnica jest.Zestaw JBL o którym wspominałem był słabszy o połowę od zestawu hertza,i zagrał prawie identycznie.Autotek jak widać że pisze 100W RMS to te 100W mamy rzeczywiście,ale by naprawdę wydobyć prawdziwą moc tych głośników to koniecznie trzeba zainwestować wzmacniacz.Wczoraj zainstalowałem je pod samo radio ,może nie wypasione ale daje radę(JVC KDG 401)i głośniki przy 80%na regulatorze się dusiły.Dziś podłączyłem pod wzmacniacz i eureka :)Gra 100razy lepiej no i ta moc:).Tak że decydując się na autoteka warto pomyśleć o wzmaku,bo naprawdę szkoda dusić radia na tych głośnikach.U mnie radio się strasznie pociło przy nich że nie szło dotknąć takie gorące było.Gdybym pewnie dalej tak jeździł to wykończył bym odtwarzacz,gdyż po 20min ostrego grania nie chciało już szukać stacji radiowych.

• #14 17 Maj 2012 20:47
    Sarever
    Poziom 19  

@cimny Pod jaki wzmacniacz je podłączyłeś? Dzięki za opinię :)

• #16 17 Maj 2012 23:09
    Michał-drdjmike
    Poziom 9  

No bez jajec... Polecanie głośników o mocy ~ 100W RMS pod samo radio to jakiś żart ?
    Pod dobrym radiem nawet Helixy DB nie grały szałowo,który mają 50 czy tam 55W RMS. A co dopiero 2x tyle.

• #18 18 Maj 2012 06:27
    powalla
    Moderator CarAudio

Chodzi mi o to , ze pod radiem lepiej zagra glosnik 50W od 1000 Watowego ;) To brednie, bo glosnik i tak dostanie tyle samo mocy z radia ...aaa i napisz od razu dlaczego woferek Hertz HV pod radiem gra duzo lepiej od woferka R6a DLSa i przy HV mozna krecic galka prawie do konca skali , a DLS juz przy polowie charczy.
    Idac Twoim tropem najlepszym wyjsciem jest 15W glosnik ...

• #19 18 Maj 2012 19:01
    Michał-drdjmike
    Poziom 9  

Nie wiem,tyle co się bawiłem chwilę w CA to mocne głośniki pod radiem nie grały dobrze,zwykle te o mniejszej mocy grały ładniej. Tzn.do pewnego poziomu głośności było fajnie ale później przester. O ile z takiego zestawu korzysta ktoś z głową to ok,ale jak się dorwie ktoś i będzie kręcił głośnością do końca to biednie. Oczywiście przy użyciu wzmaka było całkiem inaczej...
    Możesz wytłumaczyć to na przykładzie np. podanym przez Ciebie? No offence, tylko jestem ciekawy jak to działa :)

• #20 18 Maj 2012 20:59
    powalla
    Moderator CarAudio

Podam tylko podpowiedź > skuteczność .

• #21 26 Maj 2012 17:01
    skarak_db
    Poziom 21  

powalla napisał:
    Skuteczność skutecznością ,miałem i głośniki o bardzo wysokiej skuteczności,jak i mogące przyjąć sporo RMS''ów i pomimo tej'' efektywności '' odmawiały posłuszeństwa pod samym radiem.Tylko wzmacniacz

• #22 26 Maj 2012 18:14
    powalla
    Moderator CarAudio

Skąd wiesz że miały wysoką skuteczność? Papier przyjmie wszystko ...

• #23 30 Lip 2013 09:46
    aou
    Poziom 17  

Jestem po montażu zestawu AUTOTEK A6 2CS w Fordzie Fiesta 97r. Musiałem zastosować dystanse Phonocara. Nasłuchałem się w życiu trochę adaptacji audio na MTX ach , Rockford Fosgate, Infinity czy Helix-ach. Były to adaptacje od jakichś 800 zł aż do kilku tysięcy.
    Z ręką na sercu zaświadczam ,iż jakość zestawu Autotek jest zdumiewająco wysoka.
    Ojciec mej lubej ,którejże jest ta Fiesta , sceptycznie podchodził do zmiany grającego oryginalnego radia we Fieście na coś innego. Ostatni wieczór spędził na słuchaniu we Fieście muzyki klasycznej i się chwali rodzinie jak to we Fieście wszystko super brzmi.
    Przy muzyce klasycznej możemy liczyć montując ten zestaw na niespodziewaną szerokość sceny , kierunkowość instrumentów. Zestaw gra pod radiem JVC KD-R203. Oczywistym dla mnie jest iż pod koniec skali glośności radia pojawiają się zniekształcenia więc następnym zakupem będzie wzmacniacz bo głośniki mogą więcej.

Szczerze polecam kupić te głośniki choćby na zapas.

Miałem zamontowane na moment ,dla próby Helixy Dark Blue. Albo są kiepskie albo mi słoń na ucho nadepnął bo dynamiki to ja tam nie poczułem. Jakby rozmyta szczegółowość dźwięku była. Głośniki odesłałem. Może to była podróba. Tego nie wiem ale wiem ,że wracam do słuchania CD w samochodzie :)

2.

skarak_db napisał:
    powalla napisał:
    Skuteczność skutecznością ,miałem i głośniki o bardzo wysokiej skuteczności,jak i mogące przyjąć sporo RMS''ów i pomimo tej'' efektywności '' odmawiały posłuszeństwa pod samym radiem.Tylko wzmacniacz

Dlaczego robisz wodę z mózgu ludziom na forum? Co wg. Ciebie znaczy odmawiały posłuszeństwa - może podłączyłeś je pod gniazdo zapalniczki . Bo inaczej ja tego nie potrafię zinterpretować. Wiem ,że wypowiedź moja jest kąśliwa ale chodzi o to że nie ma możliwości żeby głośniki nie dawały rady ( nie mówię o "głośnikach" po 30 zł). U mnie klęka wzmacniacz w radioodtwarzaczu, a nie głośniki. Co to w ogóle za wyrażenie - mogące przyjąć sporo RMS-ów ??? RMS nie jest w sumie jednostką tylko pewnym współczynnikiem mówiącym o skuteczności.

• #24 30 Lip 2013 12:08
    powalla
    Moderator CarAudio

Co ma szerokosc sceny i kierunkowosc instrumentow z "jakoscia zestawu glosnikowego"? Przeciez to tylko ikierunkowanie glosnikow ma na to wplyw .

• #25 30 Lip 2013 12:39
    aou
    Poziom 17  

powalla napisał:
    Co ma szerokosc sceny i kierunkowosc instrumentow z "jakoscia zestawu glosnikowego"? Przeciez to tylko ikierunkowanie glosnikow ma na to wplyw .

Ma bardzo duży związek.

Szczegółowość i rozpiętość wrażeń odsłuchowych związana jest choćby z tym że zwrotnica rozdziela pasmo. Głośnik wysokotonowy gra tylko wysokie tony a nisko-średniotonowy tylko niskie i średnie tony. Filtr w zwrotnicy oddziela pasma. Poza tym "reakcja" głośnika też ma znaczenie. Rozłożenie głośników oczywiście też jest znaczące jednakże jest ono takie samo jak w oryginalnym zestawie Forda. Widzę ,że niektórzy na elektrodzie chcą słyszeć głośniki po QTs-ach , watach czy innych danych znamionowych. A co do różnicy - prostym przykładem są "jamniki" - te przenośne odtwarzacze cd czy kaset. Zobacz jak gra manta , i zobacz jak gra np. JVC , czy Sony. Usłyszysz momentalnie czym jest rozmieszczenie instrumentów w przestrzeni fonicznej czego nie usłyszysz na kiepskich głośnikach w Mancie , czy innym chińczyku.

• #26 30 Lip 2013 14:21
    powalla
    Moderator CarAudio

Zwrotnica rozdziela powiadasz i to starczy? Pokrec tymi Tweeterami , a zobaczysz jak Ci ta scena zniknie i ze zadna zwrotka nie pomoze ;) Idac Twoim tokiem myślenia wystarczy kupic te glosniki i procesor z czasowkami jest zbedny ;)

• #27 30 Lip 2013 15:13
    aou
    Poziom 17  

powalla napisał:
    Zwrotnica rozdziela powiadasz i to starczy? Pokrec tymi Tweeterami , a zobaczysz jak Ci ta scena zniknie i ze zadna zwrotka nie pomoze ;) Idac Twoim tokiem myślenia wystarczy kupic te glosniki i procesor z czasowkami jest zbedny ;)

Co to znaczy pokręć tweeterami? I pisz po polsku chłopie. Bo znowu widzę ,że Ci ALT szwankuje. Pokręć głową i pomyśl kto używa procesora dźwięku przy instalacji stereo. Chyba tylko jakiś niby audiofil. Ok przy instalacji wielogłośnikowej ale nie przy stereo z 2 głośników. Może i montujesz audio ,ale słoniowym uchem możesz chyba tylko głośność określić.

Ktoś będzie kręcił tweeterem - ukręci kabel.
    Będzie próbował założyć procesor do stereo - nic nie uzyska.
    Nie będzie pisał po polsku -Ty go zganisz ,a sam masz to w głębokim poważaniu.
    "Żadna zwrotka nie pomoże"- używaj języka profesjonalnego lub naukowego, a swój slogan garażowy zachowaj dla siebie.
    Procesor z czasówkami , zwrotka , tweeter - głupio mi z Tobą rozmawiać.

Znasz choć prędkość dźwięku i potrafisz obliczyć przy jakiej odległości od ucha jakie mają być opóźnienia. Czy po prostu wkładasz mikrofon kalibracyjny w miejsce głowy kierowcy i naciskasz na procesorze "SET UP".
    Jestem wychowany w ten sposób że elektronika mi ułatwia życie i myślenie, ale myślenia nie zastępuje.

Osobiste wycieczki zostały usunięte i następnym razem będzie wyciągnięta sankcja.

• #28 30 Lip 2013 16:32
    powalla
    Moderator CarAudio

Pisze z telefonu jakby co, a po drugie brak "ogonkow" na tym forum nie podpada pod regulamin (punkt 3.1.13) w przeciwienstwie do Twojego lamania punktu 3.1.9 !

Wiesz po co stosuje sie w CA proc z czasowkami? Jesli nie to wez raczej sam sie doucz bo ewidentnie swoją praktyke z HA chcesz przeniesc do CA .

edit:

Uważasz, że procesor dźwięku niczego nie wnosi do dźwięku stereo w samochodzie? Wyjeżdżasz z prędkością dźwięku i jakimś liczeniem? Po co? Wkładasz płytkę np. EMMA2008 i włączasz utwór testowy i już wiesz, że scena jakoś za bardzo "przykleja" się do lewego słupka (słynny utwór "7 werbli" też jest dobrym testem) . Musisz więc ją jakoś "odkleić", no i właśnie po to stosuje się procesor z korekcją czasową. Nie są to jakieś mega duże pieniądze, bo nowe radio za 600 zł (używki za 350zł ) już go ma na pokładzie i w łatwy sposób można sobie "przestawić wokalistę z lewego słupka na środek sceny" . Nie wiedziałeś tego? No nie żartuj ! Przeczytaj np. instrukcję obsługi takich Alpine 9835/9833/9855/9853 , JVC 921 , Kenwood 92SD i innych, a dowiesz się jak korekcja czasowa w tanich systemach CA upraszcza skomplikowane procesy ukierunkowania głośników w systemach bez korekcji czasowej. Wiesz co to są pozycje "lewa, pół lewa, środek , pół prawa i prawa" ? Wiesz jak trudno to uzyskać w normalnym samochodzie w którym lewy Tweeter jest o połowę bliżej niż prawy , a subwoofer to najdalej odsunięte źródło dźwięku? Jak go przenieść tak aby grał "z dechy" ? Korzystając z korekcji czasowej można w łatwy sposób zniwelować te różnice odległości i wcale nie trzeba liczyć i używać kalkulatora , bo wystarczy nie mieć gumowego ucha. W ww. instrukcjach znajdziesz nawet rysunek o co w tym biega , by każdy Kowalski mógł z linijką sobie pomierzyć odległości i wpisać w procesor odpowiednie cyferki ...rzuć okiem zamiast atakować ;) Może zamiast czynić podjazdy na moją osobę , czas poczytać też np. regulamin EASCA i rzucić okiem na ich arkusz testowy ? Powiesz że to dla audiofili? Niech Ci tak będzie jeśli uważasz że radio nówka za 600-700zł , to audiofilski klocek, jednak wiedz że w "prawdziwym CA" taką kasę to kładzie się za samo wytłumienie pary drzwi lub montaż tweeterów w słupki, a nie za źródło dźwięku ;)

Co do mojej pracy tutaj, to zawsze możesz się zgłosić do Admina i zakwestionować mój wkład w to forum.

PS: doczytaj też że w takim procesorze jest aktywna zwrotnica, która pozwala pozostawić w spokoju oryginalną zwrotnicę zestawu głośnikowego . Tylko nie pisz że to znów jakieś fanaberie audiofili , bo w rzeczywistości to prawie chleb powszedni ludzi siedzących w CA ;)

• #29 31 Lip 2013 09:50
    aou
    Poziom 17  

Rozumiem Cię. Poważnie. Ale mógłbyś swoje propozycje ustosunkować do ceny sprzętu o którym mówimy. Komplet tych głośników kosztuje 179 zł. Nie możesz mi powiedzieć też że dobre głośniki nie tworzą sceny. Jeśli prędkość ich reakcji i w ogóle reakcja jest za niska drobne niuanse stwarzające poczucie "stereo" są gubione? Chyba się zgodzisz? Radio audiofilskie można i kupić stare... Wiem ,że tak i Tobie jak i mi zestaw - używane radio za 100 zł wraz z głośnikami za 179,00 wydaje się być zestawem hmm budżetowym , jednakże naprawdę uwierz lub nie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Sub-a nie mam bo na razie pieniążków brak na końcówkę porządną - mimo wszystko wzmacniacz już brałbym przyszłościowo sensowny bo uważam że takie rzeczy trzeba kupować zaufane i rozwojowe). Ja nie chcę po prostu żeby rozwiązaniem na wszystko było kupowanie tych najdroższych rzeczy. A tak trochę wygląda z twojego opisu iż u każdego chciałbyś widzieć procesor, wzmacniacz kick 'ów , wzmacniacz subwoofera. A chiałbym żebyś swoje wypowiedzi dostosował ciut do tematu. Szkoda że nie mieszkasz gdzieś po drodze Poznań - Chojnice bo z chęcią bym Ci pokazał jak miło to gra. Ja wiem że procesor , że bi-wiring , że mógłbym chociaż zrobić w sumie bi-amping (po 2 kanały na zestaw -przód pod kickbassy ,tył pod wysokotonowe przez zwrotnicę), jednakże dziewczę me chciało mieć te głośniki z tyłu. Umówmy się - procesor można wciskać jak ma ktoś 1500 na sprzęt (co najmniej) a nie 350 zł:) A co do kasy za wytłumienie. Heh wytłumienie i panele często są najdroższe przy dobrej instalacji w samochodzie klasy średniej. Zdaję sobie z tego sprawę.

W związku z wyrażeniem :
    "Tylko nie pisz że to znów jakieś fanaberie audiofili , bo w rzeczywistości to prawie chleb powszedni ludzi siedzących w CA " - proponuję na łamach elektrody puścić jakieś kilka sond dotyczących CA. Będziesz wiedział co jest średnią u ludzi. Ile osób ma procesory dźwięku itd... Sam byłbym ciekawy. Obstawiam że 1% użytkowników samochodów ma procek , z tego jednego procenta 30% ma świadomość użytkową (korzystają ze zwrotnic procesora , mają porobione time'ingi) .
    Co do prędkości rozchodzenia się dźwięku czasem po prostu wrócić do korzeni na chwilę. To daje nam świadomość jak mamy łatwo i jak kiedyś trzeba było się nagłowić:)

Pozdrawiam

PS.
    Amator zbudował Arkę, profesjonaliści Titanica.

• #30 03 Sie 2013 00:53
    eCarAudio
    Poziom 10  

Mnie się wydaje, że ogólnie problemem jest świadomość słuchacza, a najczęściej raczej jej brak i finanse.
    Już wyjaśniam. Ma rację zapewne Kolega Moderator, że wykorzystanie procesora, wytłumienie drzwi i cała pozostała praca instalatora wpływa pozytywnie na odtwarzanie dźwięku w samochodzie. Oczywiście i jakość komponentów, i wszelkich innych elementów elektronicznych ma wpływ na końcowy efekt. Z kiepskich elementów nic poza to co mogą się nie wyciśnie. Stare powiedzenie, że system jest tak dobry jak jego najsłabszy element. Pytanie jest jednak następujące ? Czy przeciętny słuchacz jest świadomy, co i jak może poprawić w swoim aucie ? Czy wie, co mu da wytłumienie drzwi na przykład ? Albo odpowiednie rozmieszczenie głośników? Albo właśnie zastosowanie procesora? Obawiam się, że nie wie, bo.. skąd ma wiedzieć? Inna sprawa, że słuchanie muzyki z mp3 znacznie obniżyło ogólny poziom odbioru. A najczęściej wystarcza ludziom nagłośnienie fabryczne, chyba że mają 20+ lat i chcieliby trochę połupać. Tu temat wiąże się z finansami. Bo taki klient z fabrycznym audio może pojechać do profesjonalnej firmy zajmującej się nagłośnieniami samochodowymi ( aczkolwiek to gatunek jakby trochę na wymarciu już jest ) i zapytać, co trzeba zrobić... ba, on nie wie co trzeba zrobić.... ! on może chcieć żeby grało lepiej... po prostu lepiej. Tylko jak się dowie, że na dzień dobry to z tysiaka trzeba zostawić, i to z opcję przyszłego dołożenia następnego tysiaka, mówi grzecznie ( lub nie grzecznie :-) Do widzenia .. i tyle go było. Ludzie nie mają kasy. Oczywiście - trafiają się i tacy klienci, którzy chcą zapłacić i parę tysiaków, ale też i tacy, którzy jak usłyszą, że wytłumienie drzwi kosztuje 600 złotych wyzwą instalatora od złodziei.
    Dlatego głośnik typu A6.2CS jest pewnego rodzaju kompromisem, lub złotym środkiem. Za niewielkie pieniądze klient uzyskuje zauważalny na plus efekt - i dobrze ! Może go zaciekawi czy może być lepiej ? Może zacznie szukać informacji ? Może dołoży wzmacniacz? Może subwoofer? A może stwierdzi, ze gra mu to na tyle dobrze, że już mu nic więcej mnie potrzeba ? I może z kolei trzeba ( przy całej naszej wiedzy o niedoskonałości zainstalowanego systemu nagłośnieniowego ) powiedzieć: Super, cieszę się że Pan jest zadowolony ! A jak Pan zechce więcej - zapraszam! Bo może być lepiej.

Pozdrawiam Kolegów

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo