Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie audio na dwa kanały

06 Lut 2012 13:19 8064 13
  • Poziom 9  
    Witam!

Piszę z zapytaniem czy jest możliwość rozdzielenia dźwięku z komputera na dwa kanały?
    np:
    Muzyka z odtwarzacza (powiedzmy WMP) leci na kanał lewy, a głosy rozmówców ze skype'a na kanał prawy... (Oczywiście używałbym słuchawek)

Myślę że opisałem właściwie i liczę na szybkie odpowiedzi.
  • Poziom 24  
    Witam.
    Ja na miejscu kolegi zainwestowałbym w dodatkową kartę dźwiękową. Ze skierowaniem sygnału na konkretne urządzenie problemu praktycznie nie ma, w odróżnieniu do rozdzielenia na dany kanał (chociaż to też nie jest niewykonalne, ale wszystko tu zależy od karty dźwiękowej i sterowników).
  • Poziom 9  
    A czy mimo wszystko da się to zrobić?
    Moja karta dźwiękowa to: Conexant CX20671 SmartAudio HD
  • Poziom 24  
    Cytat:
    Moja karta dźwiękowa to: Conexant CX20671 SmartAudio HD
    Tej karty osobiście nie znam, więc nie odpowiem koledze, natomiast w drodze
    uzupełnienia podpowiem, że taka "sztuczka" jest możliwa w przypadku kart profesjonalnych, wyposażonych np. wirtualną krosownicę DirectWire.
  • Moderator Programowanie
    Montowanie dodatkowych kart do komputera, mija się kompletnie z celem.
    Jest wiele urządzeń na USB, które emulują w systemie urządzania dźwiękowe, a Skype świetnie sobie z mini radzi.
    Można nawet przekierować głos rozmówcy, do takiego urządzania, a "dzwonek" przychodzącego połączenia na głośniki.
  • Poziom 9  
    Więc może powie ktoś jak nazywa się takie urządzenie... pomogłoby ;)
    Wpisz w google "głośniki USB", ewentualnie "słuchawki USB".
  • Poziom 24  
    Cytat:
    Montowanie dodatkowych kart do komputera, mija się kompletnie z celem. Jest wiele urządzeń na USB, które emulują w systemie urządzania dźwiękowe
    Jeżeli mogę coś jeszcze wtrącić od siebie, to rzekłbym, że w tym temacie można z powodzeniem oprzeć się na zasadzie "kto co lubi" ;) Jeżeli kolega posiada już słuchawki, a z jego wypowiedzi można wywnioskować, że tak, to dosłownie za "grosze" można nabyć prostą kartę dźwiękową na PCI, na którą również można bez problemu skierować sygnał np. z programu Skype. Oczywiście gotowe słuchawki na USB też będą dobrym rozwiązaniem.

Jednakże, jeżeli koledze zależy konkretnie na rozdzieleniu sygnału pomiędzy kanały pojedynczego urządzenia (nie dwa osobne), to podejrzewam, że w jednym i drugim przypadku będzie problem i tutaj jedynym rozwiązaniem jest DirectWire.

Pozdrawiam.
    Wrócę do tego tematu.
    Wiadomo, że "każda pliszka swój ogonek chwali", ale ...
    Nawet na znanym portalu aukcyjnym, po wpisaniu "karta dźwiękowa PCI", pokazuje się lista urządzeń w cenie 19.99 + przesyłka.
    Natomiast po wpisaniu "karta dźwiękowa USB", można znaleźć urządzenia startujące od 4.99 + przesyłka.
    Wniosek jest prosty; jeżeli kolega, autor tematu, posiada już słuchawki, to urządzenie na USB będzie 4 razy tańsze, niż karta dźwiękowa na PCI.
    No i odpada problem rozbierania komputera.
  • Poziom 9  
    Witam,

Spróbuję się podpiąć pod temat, gdyż również chciałem rozdzielić sygnał audio z karty dźwiękowej w PC.

Chciałbym mieć możliwość rozdzielenia wyjścia audio (zielonego) w karcie Creative SB Audigy SE tak, żeby ten sam dźwięk mógł być niezależnie transmitowany do dwóch urządzeń : słuchawek Philips SHP 8000 (odległość do 5 m kabla) oraz wzmacniacza Unitra WS 442 (odległość do 20 m kabla).

Z tego co przeczytałem na forum wywnioskowałem, że podziału można dokonać poprzez fizyczny rozgałęźnik, za którym należałoby umieścić wzmacniacz słuchawkowy celem poprawy siły sygnału osłabionego poprzez ten podział.

Taki do samodzielnego montażu :
    http://allegro.pl/avt1227-b-wzmacniacz-sluchawkowy-stereo-i2280184583.html

lub gotowy :
    http://allegro.pl/behringer-ha-400-wzmacniacz-sluchawkowy-4-kanaly-i2318238915.html

Zakładam, że wzmocniony musi być sygnał na obu przewodach ?

Zarówno z karty dźwiękowej jak też słuchawek i wzmacniacza jestem bardzo zadowolony, dźwięk powstający w tym zestawie i Foobarze 2000 jak na moje potrzeby jest idealny. Nie chciałbym jednak poprzez dokonanie w/w podziału tej jakości obniżyć.

Oczywiście zupełnym ideałem by było, gdyby można w każdym z tych odbiorników nadawać ten sam lub też inny dźwięk - ale to chyba niemożliwe.
    Dodam, że do dyspozycji mam jeszcze kartę audio zintegrowaną Realtek :

Realtek ALC889A codec
    High Definition Audio
    2/4/5.1/7.1-channel
    Support for DTS (dts NEO:PC)
    Support for S/PDIF In/Out
    Support for CD In

nie gra ona jednak tak dobrze jak Sound Blaster

Prosiłbym o opinie, ewentualnie jakieś sugestie co do tego rozwiązania.

Pozdrawiam !
  • Poziom 24  
    Cytat:
    (...) podziału można dokonać poprzez fizyczny rozgałęźnik, za którym należałoby umieścić wzmacniacz słuchawkowy celem poprawy siły sygnału osłabionego poprzez ten podział (...)
    O ile nie należysz do grupy bardzo zaciętych audiofili ;) oraz nie masz jakich niestandardowych poziomów impedancji na wejściu wzmacniacza (tzn. nic nie było tam przerabiane), to jeżeli do tej pory byłeś zadowolony z dźwięku, wzmacniacz słuchawkowy spokojnie możesz sobie darować. Impedancja wejściowa wzmacniacza jest o kilka rzędów wielkości większa od impedancji słuchawek, więc nie powinieneś odczuć różnicy w głośności ani jakości dźwięku. Najlepiej sprawdź efekt stosując najpierw sam rozgałęźnik; wzmacniacz zawsze można dokupić później.
  • Poziom 9  
    Rzeczywiście, nie należę do tej ekskluzywnej grupy... :-) Wzmacniacz 100% oryginału, nic nie było grzebane.
    Czyli, jeżeli równocześnie podpięte będą i słuchawki i wzmacniacz, nie powinno się to odbić na jakości ? Wystarczy taki zwykły rozgałęźnik za kilka złotych, czy są jakieś bardziej stosowne ? (ewent. jakiś link)

Oczywiście wtedy, regulować będę mógł głośność z poziomu PC dla słuchawek, oraz potencjometrem wzmacniacza, żeby dostosować jego poziom dźwięku ?

Zapytam też "na zapas" ;-) : czy ten wzmacniacz słuchawkowy, do którego link podałem jest wystarczającej jakości ? (i czy ten "samorób" różni się w praktyce od gotowego ?)
  • Poziom 1  
    Witam,

chciałem reaktywować temat bo mam podobny problem.

Korzystam z laptopa MSI GX740 i chciałem zapytać o 2 scenariusze
    1. Czy ta sama aplikacja (google chrome) może być tak skonfigurowana, żeby jedna zakładka dawała dźwięk na głośniki (laptopa albo zewnętrzne podłączone do jacka) a druga zakładka dawała dźwięk na słuchawki podłączone do jacka. I jak można to zrobić?

2. Czy można tak zrobić, aby gra dawała dźwięk na słuchawki, a przeglądarka na głośniki (laptopa, bądź zewnętrzne podłączone przez jacka)
  • Poziom 14  
    Witam,

Podobne pytanie.
    Mam w laptopa HP DV5 - 1060el, 2x wyjście jack, glośniki, wbudowany mikrofon.
    Czy jest aplikacja / lub metoda w windows 7 na podział wyjść dźwiękowych na poszczególne aplikacje/procesy?

Wiem, niektóre aplikacje mogą itd... ale niektóre 'niby' mogą, a jak ustawimy to i tak nie działa jak trzeba bo aplikacja 'słabo' sobie radzi z podziałem.

Jakieś sugestie, rozwiązania?