Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma iP 3000,nie drukuje czarnym tuszem.

pustan 06 Lut 2012 13:30 5015 6
  • #1 06 Lut 2012 13:30
    pustan
    Poziom 18  

Witam.
    Jak w temacie,nie drukuje czarnym tuszem.Wszystkie możliwe sposoby naprawy zawiodły.
    Prawdopodobnie z opisów wygląda że padła głowica.Kolory drukują.Drukarki używałem z reguły do drukowania tekstu i wydruków z programu Eagle.Dla mnie był ważny,czarny.Znawcy tematu zgodnie twierdzili-złom.Nie opłacalna naprawa.Po moich różnych próbach została ona przywrócona do moich zadań.Stwierdziłem że drukarka się nie buntuje gdy wyjmę czarny pojemnik.
    Teraz jak zmusić ją do druku tekstu,który jest czarny.Wyjście jest proste.W opcjach drukowania wybrać papier o dużej rozdzielczości lub dowolny papier foto.Drukarka będzie używać kolorów do tworzenia czarnego.Do pełni szczęścia, napełniłem czarnym tuszem kałamarze C M Y.Kałamarzy nie przemyłem.Po prostu dolałem czarnego do tych kolorów.Z początku to był kolor wydruków brunatny a po czasie jest czarny. Drukarka drukuje wolniej,ponieważ wydruk teksu jest traktowany jako zdjęcie.Jest to jednak coś za coś.Wiem z przeglądu netu że jest dość dużo powyższych drukarek z tą wadą.Oczywiście jeśli ktoś się zdecyduje iść tą drogą to robi to na własną odpowiedzialność.Podaję tylko sposób na uratowanie drukarki przed złomowaniem.
    Pozdrawiam majsterkowiczów.

0 6
  • Computer Controls
  • #2 06 Lut 2012 15:08
    apiorun20
    Poziom 9  

jeżeli padnie głowica to nic byś nie wydrukował. bo wyskoczyłby błąd głowicy, ii tyle. koledzy Ci źle radzą ze nie warto naprawiać, gdyż ten model nie posiada żadnych zabezpieczeń czy innych chipów, każdy wyższy już tak. ja kiedyś rozwiązałem podobny problem zakładając komplet oryginałów, przedrukowałem na nich i później znowu założyłem zamienniki. czyszczenie przedewszystkim, zaś jeżeli chcesz drukować czarny ze składni kolorów to ci się nie uda, gdyż jeżeli byłby to stary hp, albo lexmark, który zauważy że niema tuszu czarnego to prosi o foto i drukuje ze składni, zaś tu to nie zadziała.

0
  • Computer Controls
  • #3 06 Lut 2012 16:06
    pustan
    Poziom 18  

I tu się kolego mylisz bo drukuję na czarno ze składni kolorów.Nie jest to wyssane z palca.Mam za sobą to w praktyce.Jak napisałem do kałamarzy (naboi) "wlałem" tusz czarny,drukarka drukuje tylko wolniej gdyż wydruk traktuje jako zdjęcie.

0
  • #4 06 Lut 2012 17:18
    apiorun20
    Poziom 9  

tak będzie drukowało, jak najbardziej gdy zamiast koloru nalejesz czarny, ale głowicy na 100% masz nie uszkodzoną bo wywaliło by błąd, a drukowanie normalne powinno się zacząć po założeniu oryginału(tak przynajmniej ja miałem). i w tej drukarce żeby trzymać kolor żeby sie nie rozjeżdżał należy co jakiś czas zasadzić oryginały.

0
  • #5 06 Lut 2012 17:39
    pustan
    Poziom 18  

Ja pisałem że drukarka nie drukuje kolorem czarnym.Może jeszcze dla uzupełnienia.Naboje są oryginalne od czasu zakupu drukarki.Były tylko uzupełniane tuszem dobrej jakości produkowanym w Anglii.W ten sposób drukarka drukowała ponad 4 lata.Obciążenie drukiem małe.Przed podjęciem decyzji o takiej"naprawie"drukarka drukowała tylko kolorami.Nie drukowała tekstu ani czarnych rysunków.Dysze były udrażniane.Czarny miał przejście.Przy różnych próbach tusz zdecydowanie wyciekał z dysz.Było to zauważalne przy czyszczeniu głowic programowo.Przy wyjęciu zatyczki w naboju tusz wypływał przez głowicę.Przy rozebranej drukarce na gąbkach były ślady świeżego tuszu.Po czyszczeniu programowym,nawet kilka razy pod rząd,na wydruku testu głowic były kolorowe paski niebieskie,czerwone i żółty i ani śladu czarnego.

0
  • #6 06 Lut 2012 18:45
    konmaj
    Spec od drukarek

W tej drukarce głowica ma osobny zespół dysz do tuszu czarnego i być może te dysze mocno się zapchały, bo ten tusz jest pigmentowy, czyli bardziej podatny na zaschnięcie w odróżnieniu od barwnikowego w pozostałych kolorach. Możliwe też, że przepaliły się grzałki od tego zespołu dysz - wtedy błąd nie będzie sygnalizowany, ale te dysze nie będą już wyrzucać tuszu na papier.

0
  • #7 14 Lut 2012 21:48
    pustan
    Poziom 18  

Kolego ale Pixma iP 3000 nie ma tuszu pigmentowego,jest tylko czarny barwnikowy.Z tym się zgadzam że ma osobne dysze do czarnego i do kolorów.I ta diagnoza o przepalonej grzałce dla koloru czarnego jest najbliżej prawdy.Tusz czarny nalany do kolorowych naboi.Drukarka spisuje się dobrze.Druk jest bardzo wyraźny,przecież drukuje "zdjęcia".
    Myślę że temat można zamknąć.

0