Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przedwzmacniacz, gitara i komputer

chrabja 24 Gru 2004 00:19 2955 17
  • #1 24 Gru 2004 00:19
    chrabja
    Poziom 2  

Witam

Mam gitare elektryczna, na ktora wydalem cale swoje oszczednosci i przez jakis czas nie bedzie mnie stac na zakup pieca. Przez ten czas chcialbym korzystac z komputera. Wiem, ze jest potrzebny przedwzmacniacz. Czy moglby ktos podac linka do dzialajacego schematu dajacego w miare znosna jakosc? Szukalem sporo w necie, znalazlem kilka schematow, ale nie wiem co wybrac. Chcialbym cos sprawdzonego. Dodam jeszcze, ze moja wiedza techniczna jest bardzo mala. Bylbym wdzieczny jesli ktos wypisalby co jest potrzebne do zbudowania tego ukladu, z samym polaczeniem tego w kupe chyba powinienem sobie jakos poradzic. Dziekuje z gory za pomoc . Wesolych swiat!

0 17
  • #3 25 Gru 2004 17:59
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Jak kompletnie nie masz kasy na resztę sprzętu to polecam program Guitar FX Box.Podłączasz gitare pod lin in w karcie dźwiękowej ,odpalasz program i masz cały gitarowy zestaw (wirtualny) z equaliserem ,distortion ,chorus ,flanger ,delay ,reverb ,noise gate ,auto wah ,cmopressor ,pitch shifter.Jakość całkiem znośna ,da się na tym ćwiczyć i tworzyć przeróżne brzmienia a nawet nagrywać ,z playbackiem też.Jak Cię to interesuje to daj znać na PW ,podrzucę.

0
  • #4 25 Gru 2004 18:53
    janek11389
    Poziom 42  

Witam! Jeżeli by była taka możliwość, to i ja chętnie bym się załapał, na coś takiego!
    Pozdrawiam

0
  • #5 25 Gru 2004 20:05
    Billy Corgan
    Poziom 19  

Ha!
    Na GuitarFXBox ja już od lat nieźle lutuję. Świetny program, rewelacyjne efekty a i jakość dźwięku (wbrew pozorom) całkiem dobra.
    Chrabja: czy Twoja nowa gitara ma przetworniki Single Coil?
    Jeśli tak to hmm, będziesz musiał grać z dala od monitora! (paskudny elektromagnetyzm :( )

Pozdr.

0
  • #6 26 Gru 2004 03:26
    Molibden
    Poziom 12  

A po co przedwzmacniacz? Próbowałeś już bez? Może wystarczy, a jeśli nie to można próbować z wejściem mikrofonowym!

0
  • #7 26 Gru 2004 20:57
    chrabja
    Poziom 2  

Hm, po podlaczeniu gitary do wejscia mikrofonu dzwiek jest bardzo cichy i strasznie szumi, po podlaczeniu do line in jest jeszcze gorzej. Sam program pomoze? Sprawdze to dopiero za kilka dni, bo pozyczylem kabel koledze.

0
  • #8 26 Gru 2004 21:35
    Billy Corgan
    Poziom 19  

Zacznijmy od tego jaką masz kartę dźwiękową?
    Podłączasz mod mic in, ustawiasz w windzie +20dB, Gain na maxa i to to szumi? Czy chodzi Ci o szum w GuitarFX Boxie?
    Opisz bardziej szczegółowo.

0
  • #10 27 Gru 2004 21:51
    chrabja
    Poziom 2  

Zrobilem to do czego montertb podal linka i rzeczywiscie dziala to calkiem sprawnie, dzwiek sporo glosniejszy, nie musze juz podglaszac glosnikow wiec i szum mniejszy :)
    Dzieki!

0
  • #11 01 Sty 2005 23:30
    Jeleniu
    Poziom 10  

Ten link, co podał montertb, już nie działa, a bardzo przydałoby mi się coś takiego...
    Jeśli ktoś z was ma ten schemat, byłbym wdzięczny za umieszczenie.

0
  • #13 06 Sty 2005 22:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 04 Mar 2005 15:32
    BolzZ
    Poziom 26  

Grubasek05 napisał:
    Ciekawe skad mam taka diodke dostac mala?

hmm...a o co ci chodzilo??
    (wiem ze sporo wody uplynelo, ale zastanawia mnie o co moglo z ta 'diodka' chodzic)

0
  • #15 18 Cze 2005 18:50
    columbo
    Poziom 14  

moze ktos podac skad mozna sciagnąc program Guitar FX lub podobny

0
  • #17 16 Wrz 2006 12:11
    Betrezen20
    Poziom 1  

Polecam program ReValver. :]

0
  • #18 18 Wrz 2006 01:56
    x98pl
    Poziom 15  

Kiedys mialem jakis taki program wlasnie (taki wirtualny multiefekt) i niestety nie bylem z niego zadowolny, poniewaz dzwiek byl opozniony o jakies pol sekundy (m muzyce to duzo). Znalazlem cos w opcjach. Nie pamietam co to bylo, ale jak zwiekszylem to jescze bardziej byl opozniony, a jak zmeniejszylem to mniej. Ale byla pewna granica po ktorej jak przekroczylem (zmniejszanie) to zaczlo cos trzeszczec, tnz dzwiek byl taki pourywany. Od czego to zalezy, to ze nie moglem zmniejszyc tego opoznienia? Od karty muzycznej czy procesora. Posiadalem wtedy karte muzyczna niestety zintegrowana oparta na czipsecie Via, procesor Duron 1200MHz oraz 256 MB RAM DDR.

0
  Szukaj w 5mln produktów