Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Autoloader HP G2 nie widzi taśm

pitron 06 Lut 2012 15:05 959 8
  • Autoloader HP G2 nie widzi taśm

Poziom 19  

Witam nie bardzo wiem do którego działu wpasować mam problem z autoloaderem HP G2.
    Nie widzi taśm żadnej z 8 po włożeniu. Magazyny się zamykają suwak z wybierakiem słychać chodzi żadnych błędów. Stało się tak nagle i sprzęt jest po gwarancji. Już wcześniej były z nim problemy padła głowica i jest wymieniona nowa.
    Jakieś pomysły?

0 8
    Poziom 2  

mam taki sam problem z tym urządzeniem, czy udało Ci się rozwiązać problem z widocznością tasiemek, jeśli tak to napisz jak, będę wdzięczny za pomoc

0
    Poziom 19  

Kupiłem na allegro za 800zł sprawny autoloader i działa do dzisiaj.
    Stary leży z przeznaczeniem na dawcę części.
    Nie doszedłem co mogło być przyczyną, sama głowica była dosyć nowa wymieniona jeszcze na gwarancji 'uszkadzała taśmy', uznałem że przyczyna leży w mechanizmie kieszeni lub jego elektronice. Po rozkręceniu w środku wyglądał ok.

0
    Poziom 2  

Z tego co piszesz to pewnie mam ten sam problem. Nie wiesz, gdzie może naprawiają takie urządzenia prócz HP, bo HP 4000 sobie liczą za samą diagnozę.

0
    Poziom 19  

Nie pamiętam nicka sprzedającego, ale za dodatkowe 400zł dali mi gwarancję na rok, więc pewnie są w stanie sprzęt naprawić. Popytaj na allegro handlujących takimi gratami, może trafisz.

0
    Poziom 19  

Odświeżam temat, autoloader nr 2 o którym pisałem po równych 3 latach też odmówił posłuszeństwa. Tym razem niby wszystko ok, ale w trakcie backupu co chwila twierdzi że głowica jest brudna próbuje ją czyścić hard alert od taśmy i od napędu. Ogólnie masakra.
    W konsekwencji szukam niedrogiej macierzy i zapominam o tego typu sprzęcie na zawsze.

0
    Poziom 2  

Ja tak właśnie zrobiłem autoloader "to wielka pomyłka" zakupiłem macierz dedykowaną do backupu i powiem tak "zapominam co to jest beckap". Kupiłem macierz C800 http://www.ctera.pl/ctera_c800.php nie reklamuje ale bujałem się z tematem kilka lat i to jest po prostu ekstra. Zobacz poczytaj inni podobne mają rozwiązania nie testowałem ale ten produkt mogą polecić z czystym sumieniem :)

0
    Poziom 19  

Dodam że Synology i Qnap również robią ciekawe NASY do backupy w systemie rack z wieloma gigabitami.
    Moje testy wykazały że kilka serwerów po sieci i DC podłączony scsi do autoloadera, backup robi się prawie w tym samym czasie na małego NAS DS114 tylko po lanie.

0
    Poziom 19  

Kupiłem Synology RS815+ z 4 dyskami po 5TB utworzyłem RAID10 i backup-uje po ISCSI. Kombinuję jeszcze z LACP, ale chyba wycisnąłem już wszystko z tej konfiguracji i szybciej nie będzie.

0