Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1.9 dci 2002 r. kontrolka silnika przy zimnym, błędy p1635 p0200 [ROZW]

06 Lut 2012 15:33 5821 1
  • Poziom 1  
    Witam,

mam problem z Renault Scenic 1.9 dci 2002 r. po lifcie. Otóż problem pojawia się tylko przy zimnym silniku. Przekręcam kluczyk, zapalają się wszystkie kontrolki, po czym gasną poza jedną: silnik. Próbuję odpalić auto, kręci, ale nie odpala. Wyłączam kluczyk, przekręcam - to samo, nawet nie kręcę, szkoda aku. Za którymś razem gasną w końcu wszystkie kontrolki i auto odpala na dotyk, nawet przy -20 stopni na mrozie. Pojechałem na komputer i pokazało takie błędy: P1635 - sterowanie czasu podgrzewania (błąd ogólny), P0200 - wtryskiwacze (za niskie napięcie), 35 - cewka pierścieniowa (przerwa/zwarcie do masy), 54 - zasilanie cewki pierścieniowej (zwarcie do plusa).
    Jak uda się auto odpalić, odpala na dotyk za kazdym razem, dopóki nie ostygnie. Czy ktoś z Was może wie, co to może być? Dwa ostatnie błędy mówią ponoć o immobilajzerze - czy po jego naprawie znikną pozostałe błędy (p0200, p1635)?

PODAJĘ PRZYCZYNĘ:
    Może się komuś przyda. Okazało się, że na 4 świece pali jedna. Wymieniłem wszystkie świece (Beru), ale to nie pomogło. Dalej ta sama usterka. Elektromechanik doszedł do przyczyny - walnięty jakiś przekaźnik, który był umieszczony w skrzynce z bezpiecznikami (należy otworzyć klapę silnika i ta skrzynka znajduje się po prawej stronie, trzeba otworzyć czarną pokrywę). Po wymianie tego przekaźnika auto pali na dotyk, jak nigdy przedtem. Cała robocizna + świece kosztowały mnie 460 zł - ujdzie. Mechanik głowił się i troił, ale w końcu doszedł do przyczyny i za to należy mu się uznanie. Jak ktoś szuka dobrego mechanika w Warszawie - pisać do mnie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    U mnie w megane 1,4 16V + LPG nie mogą zdiagnozować problemów z odpalaniem. Były, teraz nie ma, błędów CLIP nie czyta, ale dziś mój 'gaz majster" znalazł jakiś wpis o błędzie cewki pierścieniowej - zwarcie do masy. Nie wiem czy wiązać to z problemami z odpalaniem, mocno dokuczało przy dużych upałach, teraz ustało, ale niepewność zostaje. Nigdy nie wiadomo kiedy usterka ponownie wystąpi...