Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gestetnr Afico MP2510-zacięcia w piecu

06 Lut 2012 16:17 1128 5
  • Poziom 26  
    Witam maszynka jak w temacie klient zgłosił mi że zacina przy wyjściu z pieca -mam pytanie czy (Photointerruptor) są tam dwa czy to są zwykłe czujniki optyczne czy muszą być oryginały? można je podmienić z innych maszyn nie ricoh. Mam kawałek do klienta i chciałbym to załatwić za jednym wyjazdem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    co do czujników to nie wiem z jakich innych urządzeń by pasowały zawsze mam pod ręką oryginały ricoh. Prawdę mówiąc w tym i podobnych modelach jeszcze nie trafiłem na wadliwie działające te czujniki. Aby się przekonać czy są dobre wystarczy podmienić je z innymi czujnikami których pełno w maszynie np czujniki windy szuflady tylko. Za zacięcia papieru na wyjściu w tym i podobnych modelach najczęściej odpowiada dolny miękki wałek dociskowy w piecu - zwłaszcza jak się stosuje kiepskie wałki katuna czy cuś podobnego na oryginałach tego raczej nie ma.Efekt jest taki że kartka nie hacząc wychodzi częściwo z pieca i staje sygnalizujac zacięcie Drugim powodem może być nagar toneru na listwie wejściowej do pieca no o i oczywiście stan wałka teflonowego
  • Poziom 26  
    Z tego co mi informatyk zgłaszał to papier wychodzi około 2cm tylko z pieca.Pojadę w środę to przekonam się na miejscu. Dzięki za sugestie co do przyczyn zacinania.
  • Poziom 27  
    Miałem juz ze 2 przypadki uszkodzonego czujnika tego za piecem na tej bramce. Można to obejść w inny sposób. Zamienić ten czujnik z czujnikiem od przepełnienia tacy wewnętrznej wyjściowej. Tam i tak nikt zazwyczaj nie podnosi tej chorągiewki. A w tej maszynie niestety te tradycyjne od 4015 nie działają.
  • Poziom 20  
    anty35 wg tego co piszesz, że kartka wychodz z pieca ok 2 cm. to przyczyną najprawdopodobnie jest zużyty wałek dociskowy - zamienniki działają kiepsko lub wcale. Przy okazji wymień wałek grzejny i wyczyść dokładnie rolkę czyszczącą, jest pod wałkiem grzejnym. Łożyska wałka grzejnego również możesz wymienić, napewno będzie ciszej pracować.
    Zwróć uwagę na zieloną dzwigienkę po lewej stronie pieca od zwalniania papieru, czy nie jest pęknięta.
  • Poziom 26  
    Okazało się że łożysko wałka dociskowego spało z miejsca mocowania i to było przyczyną zacinania papieru, Dzięki wszystkim za porady temat zamykam.