Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPT. Porty danych przechodzą w stan wysoki. Niekontrolowane wysterowanie.

slmb 24 Gru 2004 01:33 777 2
 • #1 24 Gru 2004 01:33
  slmb
  Poziom 10  

  Witam wszystkich zainteresowanych.

  Złożłem niedawno ten prosty układzik do sterowania czymkolwiek przez port LPT. No i jest mały problem, mianowicie przy starcie systemu operacyjego wszystkie porty danych od D0 do D7 przechodzą w stan wysoki ( i tak pozostają przez cały czas ) no i tym sposobem mamy niekontrolowane wysterowanie urządzenia, które podpieliśmy do elementu wykonawczego ( np. po przez przekażnik ), nie mówiąc juz o wyłączeniu czy włączeniu komputera gdzie przez ułamek sek. pojawia się również stan wysoki, lecz to w sumie nie jest az takim wielkim problemem bo można przecież jakiś układ opóźniający zastosować, który uchroni przed krótkimi stanami wysokimi. Jeśli ktoś z Was ma jakies doświadczenia związane z tym tematem to proszę o jakieś wskazówki.

  Pozdrawiam

  0 2
 • Pomocny post
  #2 24 Gru 2004 10:50
  elektryk
  Poziom 42  

  Nic z tym nie zrobisz, ten typ tak ma, ew mógłbyś spróbowac generować jakiś sygnał "uaktywniający" przerzutniki w których byłby zatrzaśnięty stan linii D0-D7 przy pomocy linii sterujących, ale i tak wtedy nie ma żadnej gwarancji że będzie to działać na każdym komputerze.

  0
 • #3 24 Gru 2004 12:57
  slmb
  Poziom 10  

  Dzięki za odpowiedź.

  Myślałem, że tylko mnie dotknął ten problem, a tutaj okazuje sie że jest to zupełnie normalne zjawisko. Mylące były liczne artykuły na ten temat, gdzie ludzie opisywali - włączyć i działa. Nie omieszkam zastosować sie do Twoich wskazówek. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

  0