Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook 2470 (KC2470X PLUS) niedziałający palnik.

06 Lut 2012 17:10 5958 7
 • Poziom 15  
  Witam.

  Mam problem z kuchenką jak w temacie. Od jakiegoś czasu nie grzeje palnik 180/120 (oznaczony na zdjęciu jako A, ten z pierścieniem). Jak pokrętło temperatury nie przekroczy wartości 1 to się (czasami) włączy i nagrzeje i gaśnie. Dalsze kręcenie nie załącza palnika, nie działa również pierścień dookoła tego palnika kontrolowany tym samym pokrętłem. Rozumiem że należy szukać przyczyny w owym pokrętle, chociaż nie jestem pewien.

  Dodam że kuchnia jest już po gwarancji więc nie wiem gdzie szukać pomocy z naprawą.

  Mastercook 2470 (KC2470X PLUS) niedziałający palnik.
 • Poziom 20  
  Do wymiany na pewno włącznik zwany dawkownikiem pola podwójnego.Co do płytki grzejnej to najlepiej wymontować i podłączyć na krótko nie działająca spiralę.Jeśli nie działa to też do wymiany -cała podwójna płytka grzejna.
 • Poziom 15  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Wiesz może jak podnieść tę płytę grzejną żeby dostać się do tego dawkownika?
 • Poziom 20  
  Cztery śrubki od płyty i to wszystko.Płytę do góry-pomału.A dawkownik przykręcony na dwie śrubki do frontu.Nie pomyl przewodów jak byś coś zdejmował.
 • Poziom 15  
  A gdzie można taki dawkownik dostać? I czy dla testu można podłączyć spirale bezpośrednio pod 230?
 • Poziom 20  
  Tak ,można podłączyć bez problemu-tylko jak będziesz zdejmował przewody z palnika to zapisz kolory aby nie pomylić.A dawkownik można kupić w sklepie ;
  AGDczesci.com.pl
 • Poziom 15  
  A pod które przewody trzeba podłączać poszczególne pola?

  Wydaje mi się że czarny(podłączony do tego obok palnika, mniemam że to termostat czy coś takiego) to wspólne zero a fazowe to zielony i żółty? Możliwe jest że te małe, prostokątne części przy każdym z palników to termostaty i to właśnie on za wcześnie wyłączają palnik? Przy założeniu, że powodem ich losowego włączania bądź w ogóle braku działania jest dawkownik?  Mastercook 2470 (KC2470X PLUS) niedziałający palnik.

  Dawkownik - http://agdczesci.com.pl/cat,8_cz%C4%99%C5%9Bci_do_kuchenek_Mastercook,product,108_dawkownik_

  Na tej stronie nie ma chyba w razie czego palnika na zamianę - 180x120mm, 1.7 kW
 • Poziom 20  
  Odkręć śrubkę tą na środku palnika ,podważ śrubokrętem blaszkę mocującą i wysuń palnik na zewnątrz.Zapisz numerowane otwory na obwodzie palnika gdzie była blaszka mocująca.Zobaczysz na zewnątrz gdzie podłączyć napięcie do jednej potem do drugiej grzałki.Jeśli świecą obydwie to kup dawkownik.-http://allegro.pl/show_item.php?item=2176581466