Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook 2470 (KC2470X PLUS) niedziałający palnik.

06 Feb 2012 17:10 6882 7
  • Level 15  
    Witam.

Mam problem z kuchenką jak w temacie. Od jakiegoś czasu nie grzeje palnik 180/120 (oznaczony na zdjęciu jako A, ten z pierścieniem). Jak pokrętło temperatury nie przekroczy wartości 1 to się (czasami) włączy i nagrzeje i gaśnie. Dalsze kręcenie nie załącza palnika, nie działa również pierścień dookoła tego palnika kontrolowany tym samym pokrętłem. Rozumiem że należy szukać przyczyny w owym pokrętle, chociaż nie jestem pewien.

Dodam że kuchnia jest już po gwarancji więc nie wiem gdzie szukać pomocy z naprawą.

• Level 20  
    Do wymiany na pewno włącznik zwany dawkownikiem pola podwójnego.Co do płytki grzejnej to najlepiej wymontować i podłączyć na krótko nie działająca spiralę.Jeśli nie działa to też do wymiany -cała podwójna płytka grzejna.
  • Level 15  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Wiesz może jak podnieść tę płytę grzejną żeby dostać się do tego dawkownika?
  • Level 20  
    Cztery śrubki od płyty i to wszystko.Płytę do góry-pomału.A dawkownik przykręcony na dwie śrubki do frontu.Nie pomyl przewodów jak byś coś zdejmował.
  • Level 15  
    A gdzie można taki dawkownik dostać? I czy dla testu można podłączyć spirale bezpośrednio pod 230?
  • Level 20  
    Tak ,można podłączyć bez problemu-tylko jak będziesz zdejmował przewody z palnika to zapisz kolory aby nie pomylić.A dawkownik można kupić w sklepie ;
    AGDczesci.com.pl
  • Level 15  
    A pod które przewody trzeba podłączać poszczególne pola?

Wydaje mi się że czarny(podłączony do tego obok palnika, mniemam że to termostat czy coś takiego) to wspólne zero a fazowe to zielony i żółty? Możliwe jest że te małe, prostokątne części przy każdym z palników to termostaty i to właśnie on za wcześnie wyłączają palnik? Przy założeniu, że powodem ich losowego włączania bądź w ogóle braku działania jest dawkownik?

Dawkownik - http://agdczesci.com.pl/cat,8_cz%C4%99%C5%9Bci_do_kuchenek_Mastercook,product,108_dawkownik_

Na tej stronie nie ma chyba w razie czego palnika na zamianę - 180x120mm, 1.7 kW
  • Level 20  
    Odkręć śrubkę tą na środku palnika ,podważ śrubokrętem blaszkę mocującą i wysuń palnik na zewnątrz.Zapisz numerowane otwory na obwodzie palnika gdzie była blaszka mocująca.Zobaczysz na zewnątrz gdzie podłączyć napięcie do jednej potem do drugiej grzałki.Jeśli świecą obydwie to kup dawkownik.-http://allegro.pl/show_item.php?item=2176581466