Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat zegara, płytka, projektowanie.

06 Lut 2012 17:17 4158 16
  • Poziom 24  
    Witam. Mam problem z zaprojektowaniem PCB. Mój windows 7 jakoś nie chętnie pracuje z EAGLE i nie mogę zainstalować biblioteki co za tym idzie nie mogę zrobić schematu. Schemat jest z gazety i jest tak kiepska jakość że trzeba zrobić od nowa. Schemat zegara, płytka, projektowanie. Schemat zegara, płytka, projektowanie.

Gdyby ktoś był tak dobry, i zrobił mi ten schemat w eaglu, byłbym wdzięczny i dam punkty i oczywiście wyróżnię POMÓGŁ :) Jeśli ktoś się zdecyduję proszę na priv pisać :) Dziękuje i pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • Użytkownik usunął konto  
  • IGE-XAO
  • Poziom 24  
    No ok biblioteki juz mam. Ale teraz nie wyszukuje mi elementu. Np wpisuje ne555 i nic. jest jakiś sposób na to ?
  • Poziom 24  
    Zrobiłem część jednak nie mogę ułożyć płytki, nie mogłem też poszukać rezonatora, i innych elementów bo nie działała mi wyszukiwarka. Jeśli ktoś chciałby mi to sprawdzić/dokończyc to było by fajnie. Do tego wygenerować płytkę :)

Po za tym dla tych liczników binarnych one powinny być po kolei jednak nie sa niewiem dlaczego. wszystko w jednej paczce.
  • Poziom 24  
    Projektuje płytke raz na długi czas, jak mi się się coś spodoba bardzo albo jak coś bardzo potrzebuję. Nie ma więc sensu uczyć się projektować w EAGLU. Jest gdzieś gotowy schemat tego? Moim zdaniem przeszukałem już bardzo dużo i nadal nic... Dlatego ten temat tutaj. Nie jestem początkującym, ale płytek nie projektowałem wiele razy więc prosze o pomoc.
  • Poziom 24  
    Bardzo fajny, jednak mam już kupione elementy do tego. Po za tym chcę go przerobić i z wyjść tam gdzie docelowo są odwrócone diody podłączyć transkodery i wyświetlać to na wyświetlaczach. Po za tymi 5 układami jeszcze 6 transkoderów i 6 cyfr wyświetlacza. I to jest mój docelowy układ. Ale ważne jest tutaj dla mnie to liczenie w kodzie BCD :) Wiem że są zegary proste, mniej skomplikowane niż ten mój. Wiem też że sa na prockach atmega itp. Ale co z tego jak o tym wiem na tyle mało ze ktoś musiał by mi zaprogramować układ. Jednak wolę go sam do kupy złożyć. Jeszcze staram się zrobić ta płytkę. Jeśli coś wymyśle to dam znać rano :)
  • Poziom 24  
    Dlaczego miało by nie działać? Z liczników 4518 podawany jest sygnał BCD. To że świecą diody odwrotnie spowodowane jest tym ze są odwrotnie wsadzone. W miejscu diod będę miał transkodery i do tego wyświetlacze. :) Myślę że powinno działać. Chyba ze nie można obciążyć na tyle wyjść transkodera. Bo chcę zastosować wyświetlacz około 2 cm.

Dodano po 1 [minuty]:

To co udało mi się zrobić przez noc i wieczorem :P

Dodam że zrobione bardzo łopatologicznie.
    Schemat zegara, płytka, projektowanie.
  • Poziom 24  
    I tak właśnie zrobiłem. To jest płytka zegara, a transkodery będą na innej, połączone taśmami. Po za tym schemat tego jest wyżej wiec można przeanalizować poprawność. Moim zdaniem zegar będzie działał. Chociaż pewności nie mam. Wystarczyłby tylko 1 błąd i nie będzie działało. :) Wszystko moim zdaniem zależy od tego czy poprawnie zrobiłem tą płytkę, a to okaże się w ten weekend lub następny. :))
  • Poziom 24  
    No tak, jednak w tym przypadku wolę skorzystać z gotowego projektu :) I dorobic ta płytkę z transkoderami. Może i trochę dłużej i drożej wyjdzie "_" :)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Jesteś wielki. Bardzo dziękuję. O to właśnie chodziło.