Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paliwo z Obwodu Kaliningradzkiego

blankito111 06 Lut 2012 17:45 1556 3
  • #1 06 Lut 2012 17:45
    blankito111
    Poziom 10  

Witam.Niedługo mieszkańcy woj.warmińsko-mazurskiego będą mogli "bezwizowo" wjeżdżać w ten obszar Rosji.Moje pytanie-czy będę mógł legalnie pojechać i zatankować sobie ropę?Jak z jakością tego paliwa?(mam stare auto także spali raczej wszystko).Czy mi się to opłaci(mieszkam w okolicy Węgorzewa 20km od granicy)?Mam duży zbiornik -70litrów,ale czy będę mógł zatankować więcej do kanistra?Nie zamierzam tego sprzedawać-potrzebuję na własny użytek.Czy na granicy będą zaglądać do auta-czy nie?Proszę o Państwa opinie,ewentualnie porady na ten temat,Wasze doświadczenia ,itp

0 3
  • #2 06 Lut 2012 18:16
    Bula i spula
    Poziom 18  

Z tego co się orientuję, generalna zasada jest taka, że można bez dodatkowych opłat czy formalności zatankować do pełna zbiornik, w który fabrycznie jest wyposażony pojazd -nie więcej.

0
  • #3 06 Lut 2012 18:18
    kamil907
    Poziom 28  

W baku jak najbardziej będziesz mógł przewozić paliwo ale w kanistrach większą ilość już raczej nie bo na pewno będą podejrzenia, że pójdzie to na sprzedaż. Dużo tańsza jest tam ropa aktualnie? Jesli nawet tak to na pewno zdrożeje w okolicach granicy gdy tylko większa liczba polaków zacznie tam jeździć żeby tankować.

0
  • #4 06 Lut 2012 21:42
    wichurewicz
    Poziom 24  

kamil907 napisał:
    Dużo tańsza jest tam ropa aktualnie?

O ile wiem, od 3 do 3,80 zł za litr, ale ponoć mocno zasiarczona i lepiej nie lać tego do nowoczesnych turbodiesli.

Benzyna od 4 do 4,50 zł.

0