Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna P4S5A czy można kupić inną

marasasek 06 Lut 2012 17:54 811 5
  • #1 06 Lut 2012 17:54
    marasasek
    Poziom 11  

Witam wszystkich.
    Sprawa ma się następująco. Bratu padł komp. Prawdopodobnie płyta główna, ale to jeszcze muszę sprawdzić a raczej oddać jakiemuś magikowi, żeby sprawdził bo ja się na tym nie znam kompletnie. Komp ma już jakieś 7 lat albo i więcej.
    Pentium 4 1.6Ghz płyta główna P4S5A
    Teraz moje pytanie, jeżeli okaże się, że to płyta, to czy można do tego kompa kupić i czy będzie pasować jakaś nowsza płyta o lepszych parametrach i jaka ?

0 5
  • #2 06 Lut 2012 18:31
    Redgy
    Poziom 33  

Generalnie każda płyta pod socket 478 (P4/Celeron) będzie pasowała.

ECS P4S5A posiadał obsługę dwóch typów pamięci SDR i DDR. Nie napisałeś jakich używa obecnie.

0
  • #3 06 Lut 2012 18:48
    marasasek
    Poziom 11  

DDR

Dodano po 5 [minuty]:

wszedłem sobie na alle..o na płyty główne i po lewej stronie są wyszczególnione Socket-y.
    Mój brat ma 478, póżniej jest 775, 1156, 1155, 1366.
    Nie wiem teraz które są nowszymi od 478. Czy im wyższy numer tym nowsza płyta?
    Znajde gdzieś na necie rozpiske od najstarszych do najnowszych, żeby mieć rozeznanie?

0
  • #4 06 Lut 2012 18:53
    Redgy
    Poziom 33  

Więc praktycznie każda płyta obsługująca socket 478 będzie pasowała pod ten procesor.

Tutaj masz ładnie wszystko opisane.

Wejdz na alle..drogo i tam masz właśnie sortowanie według Socketu. Daj socket 478 i coś wybierz.

0
  • #5 06 Lut 2012 19:48
    marasasek
    Poziom 11  

płytę może taką bym wybrał ASROCK P4I65G Intel 865G Socket 478 wtedy mógłbym przełożyć kości bo też są DDR.
    Mam jeszcze pytanie, czy jest sens zmieniać procesor z 1.6 na jakiś inny? Tylko jeżeli się choć trochę orientuję to procek by musiał być pod socket478 prawda? bo jeżeli chciałbym inny to bym musiał też zmieniać płytę główną ?

0
  • #6 06 Lut 2012 20:55
    Redgy
    Poziom 33  

Jak chcesz wykorzystać ten procesor co masz to musisz kupić płytę pod socket 478. Jak nie to masz tutaj dowolność

Została jeszcze kwestia kompatybilności ramu. Masz ram DDRI a różne płyty obsługują nowszy ram DDRII i DDRIII. Ostatnia kwestia to zasilacz. Może się okazać że będziesz musiał zmienić zasilacz na mocniejszy bo ten obecny, który masz lepszej konfiguracji nie udźwignie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo