Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LS2450ST silnik pompy myjącej ?

vakama 06 Lut 2012 18:00 2567 3
  • #1 06 Lut 2012 18:00
    vakama
    Poziom 2  

Przeczytałem wiele wątków dotyczących silnika pompy myjącej i ciągle nie jestem w stanie rozwiązać problemu. Wygląda, że padł silnik pompy myjącej, jednak po wymontowaniu straciłem pewność. Podając napięcie na wtyczkę słychać tylko buczenie. Jeśli podpinam za kondensatorem silnik się kręci. Po wymianie kondensatora na nowy zamiennik nic się nie zmienia. Jaka rada, czy to na 100% silnik?

0 3
  • #3 06 Lut 2012 18:51
    vakama
    Poziom 2  

Zmywarka przechodzi cały cykl jednak nie uruchamia się pompa myjąca, czyli ciśnienie wody nie uruchamia ramion i zmywarka nie zmywa. Reszta działa tzn. wlewa wodę, grzeje i wypuszcza.
    Ariston LS2450ST silnik pompy myjącej ?
    Jak pisałem wcześniej jak podam napięcie na wtyczkę jest tylko buczenie jak skrócę za kondensatorem na czerwony przewód silnik działa jak należy. Nowy kondensator niby też 5 µF ale inne h/cl. Oryginał miał dla 450V - 10000h/cl. B, zamiennik dla 450V - 3000h/cl. C , zaś na silniku jest dla 450V cl. F. Kondensator kupiłem w serwisie AGD gdzie powiedzieli, że można nawet zamontować 6 µF. Pytanie czy faktycznie tak jest i czy można wywnioskować, że na 100% silnik do przezwajania. Może jakiś inny pomysł na usterkę, tylko dlaczego silnik rusza jak podepnę za kondensatorem?

1