Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt audio dla domu za male pieniądze.

06 Lut 2012 21:47 2871 11
  • Poziom 8  
    Witam, mój problem polega na tym iż chcę skonstruować sprzęt audio jestem dość zielony w tych sprawach. Chciałbym abyście polecili mi jak zrobić, i jaki sprzęt mam kupić. Cenowo - najlepiej jak najtaniej ponieważ nie mam zbyt wielu pieniędzy i będę kupował wszystko po kolei. Chciałbym zbudować coś na podobę czegoś takiego : http://www.youtube.com/watch?v=onKVnUP5QsQ&feature=relmfu już czytałem troche tematów ale nie wiem co kupić ponieważ jak pisałem nie znam się na tym, chciałbym uzyskać dźwięk w miare dobrej jakości zależy mi na dzwięku a nie na tzw. "napieprzaniu". Proszę o pomoc pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam iż posiadam kino domowe(5.1) dość słabej jakości choć może się przydać.
  • Poziom 21  
    Temat powinien trafić do kosza ale pomogę ci. Podaj budżet, muzykę jakiej słuchasz, % udział filmy/muzyka i wielkość pokoju. Bez pieniędzy nawet nie mamy co rozmawiać
  • Poziom 8  
    wiem, że temat powinien trafić do kosza ale chciałbym abyście mi pomogli budżet chciałem rozpalonować etapami ponieważ nie bede miał kwoty aby kupić wszystko od razu chodzi mi o to iż na początek kupić np wzmacniacz a potem po kolei głośniki i reszte sprzętu potrzebną do ruszenia tego nie potrzebuje tego zrobić od razu. Muzyka to różna zazwyczaj reggae troche hip hopu amerykańskiego, filmy oglądam kiedy mam czas, zazwyczaj leciała by muzyka z tego sprzętu. Wielkośc pokoju podam jutro tylko zmierzę .
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak duże pomieszczenie? Co ma być źródłem? W jakiej kwocie finalnie chciałbyś się zmieścić? Ostatecznie rozkładając to na wiele etapów możesz dojść do sprzętu o znacznie lepszej jakości.
    Pierwsze co napiszę, to najszybciej uzbierasz na stereo. :)
  • Poziom 8  
    pomieszczenie to 2,9m x 3.6m. kajty333 nie chodzi mi o kupno całego zestawu sam posiadam kino 5.1, chodzi mi bardziej o zlożenie sprzętu w pierwszym poście podałem link do filmiku w którym pokazany jest zestaw, chciałbym dojść do podobnego efektu. Kwota finalna może być zróżnicowana ponieważ jeżeli będzie coś warte swej ceny mogę poczekać i pozbierać :)
  • Poziom 21  
    Zamiast owijać w bawełne powiedz ile pieniędzy w sumie możesz przeznaczyć bo temat nudny się robi. Budżet to podstawa, bez tego nie wiadomo w którą półkę celować
  • Poziom 8  
    ogólny koszt jaki chcę przeznaczyć to około 600zł
  • Poziom 28  
    Bez sensu. Nie próbuję Cie urazić (też szejkiem nie jestem, właśnie "ciułam" zaskórniaki na Diy-ki),
    ale nie zrobisz dobrych kolumn i sub-a za te pieniądze.
    Proponuję pomyśleć o sprzęcie używanym. Sam subwoofer DIY będzie kosztował Cię co najmniej 8-stów,
    jeśli ma zagrać, a nie buczeć...
    Za używkę zapłacisz pięć i może okazać się znacznie lepsza.
    Do tego fronty używane za trzy - cztery stówy. Czyli stereo - 2.1, nie 5.1.

Całość zagra znacznie lepiej, niż "wypociny Diy 5.1".
    Przemyśl to.

Pozdro.
  • Poziom 8  
    no okej rozumiem, szczerze mówiąc nie myślałem nawet o 5.1 ponieważ pokój mam nie za wielki stereo by mi wystarczyło, nie potrzebuje nowego sprzętu wystarczy mi używany i sprawdzony,

Dodano po 5 [minuty]:

chcę dopisać że wszystko chciałbym zrobić sam, czyli kupić tylko głośniki, zwrotnice i reszte sprzętu pudła bym zrobił sam.
  • Poziom 28  
    shecks napisał:
    chcę dopisać że wszystko chciałbym zrobić sam, czyli kupić tylko głośniki, zwrotnice i reszte sprzętu pudła bym zrobił sam.
    Diy to hobby, a nie panaceum na brak kasy na dobry sprzęt. Używany subwoofer do Twojego metrażu to około 500 zł.
    Kolumny stereo załóżmy czterysta. Plus koszty przesyłek. Diy, czyli "sam to zrobię" mniej więcej dwa razy tyle.
    Tyle, że na nowych podzespołach.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    czyli, mam rozumieć że mam za mało pieniędzy na sprzęt, rozumiem. Może bede miał więcej gotówki to dopiero pomyślę bo teraz widzę że nawet nie mam sie za co zabierać. To dzięki wielkie!.

close.