Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia I Car Audio głośniki na przód 16,5 cm

p-p141 06 Feb 2012 22:23 8995 12
    p-p141
    Level 14  
    Witam

Posiadam skodę fabię 1 generacji.
    Chce zmienić seryjne audio na coś co da dużo satysfakcji z słyszanego dźwięku.
    Posiadam w tej chwili tylko subwoofer infinity REF1260 i wzmacniacz PEIYING ALIEN 1K76D. Co o tym sądzicie??
    Chciał bym usłyszeć wyraźny i czysty dźwięk (wysokie i niskie tony). Jaki wzmacniacz?? jakie głośniki wybrać?? Czy wygłuszenie drzwi coś da? co wygłuszyć jeszcze? Zaznaczę że przód drzwi są głośniki 165 a tył 10cm. Proszę o konkretną pomoc.

Pozdrawiam
    Sarever
    Level 19  
    Pytasz "Czy wygłuszenie drzwi coś da?" oO??

To podstawa Car Audio. Bez tego najlepsze zestawy nie zagrają jak trzeba. Na sam początek zalecam zapoznać się z FAQ Nazara. Jeżeli pytasz co wygłuszyć jeszcze, to oczywiście klapę bagażnika by nie latała w rytm basu :)

Po co Ci głośniki na tył skoro w bagażniku masz subwoofer?? To psuje całą scenę. Poza tym głośniki 10 cm nie zagrają wcale, żadnym basem.
    p-p141
    Level 14  
    Jeśli z tyłu nie bedzie głośników to nie będzie tam tonów wysokich...? tylko sam bas.. tak mam to rozumieć?? Możesz kolego rozwinąć to o czym mówisz?
    Sarever
    Level 19  
    Oczywiście każdy robi scenę auta pod siebie. Jednak panuje ogólna zasada że głośniki z tyłu w połączeniu z subwooferem w bagażniku, zagłuszają bas jaki płynie z suba. Jednak to tylko zasady. Każdy robi nagłośnienie pod swój gust. Ale myślę że dobrze ukierunkowane wysokotonówki dostarczą wysokich tonów dla pasażerów z tyłu.
    p-p141
    Level 14  
    A jakiej firmy głośniki wybrać?? jaki wzmacniacz??
    Sarever
    Level 19  
    Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz. Na forum jest bardzo dużo tematów o doborze zestawu odseparowanego do przednich drzwi. Powinieneś znaleźć coś dla siebie.
    Karolo MPower
    Level 30  
    Głośniki to można wybrać różne. Określ na co dokładnie cenow chcesz sobie pozwolić.
    p-p141
    Level 14  
    Myslałem o firmie hertz. Tylko który model wybrać? Tak do 400zł no i jesli potrzeba to plus wzmacniacz.
    hans127
    Level 17  
    Doloz 50zl i za 450 kupisz Morel Tempo 6.
    p-p141
    Level 14  
    Mam radiol; JVC KD-SH909R
    hans127
    Level 17  
    p-p141 wrote:
    Mam radiol; JVC KD-SH909R

Bardzo dobry przetwornik, swego czasu jeden z moich ulubionych. Ja w swojej sluzbowej skodzie takze nosze sie z zamiarem montazu glosnikow jednak na calosc mialem przeznaczone 400zl....200zl poszlo na wygluszenie drzwi i dystanse i za kolejne 200zl kupilem zestaw Autoteka A6.2CS , niebawem mi przyjedzie wiec po montazu zdam relacje.
    p-p141
    Level 14  
    Jaki wzmacniacz do tego??
    mrbanan
    Level 1  
    hans127 wrote:
    Doloz 50zl i za 450 kupisz Morel Tempo 6.

Czy te morele będą pasować w Fabii 1 bez wycinania tapicerki?