Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z instalacją aktualizacji dla windows xp

xenofantor 06 Lut 2012 22:31 2586 6
  • #1 06 Lut 2012 22:31
    xenofantor
    Poziom 7  

Witam

Zainstalowałem od nowa system, więc zabaralem sie za instalowanie aktualizacji, problem z tym że zaraz po pobraniu np. 24 aktualizacji oraz rozpoczęciu inicjacji instalowania wyskakuje informacja "niestety nie których aktualizacji nie dało się zainstalować" w moim przypadku wszystkich, kierowałem się:

Cytat:
    1. W linii wiersza poleceń (cmd) proszę wpisać:
    net stop wuauserv (by zatrzymać usługę Automatic updates service)
    net stop cryptsvc (by zatrzymać usługę „Usługi kryptograficzne”)
    2. Następnie proszę zmienić nazwę katalogów C:\WINDOWS\SoftwareDistribution na SoftwareDistributionOld oraz C:\WINDOWS\System32\Catroot2 na Catroot2Old
    3. Ponownie w linii poleceń proszę wpisać:
    net start wuauserv (by uruchomić usługę Automatic updates service)
    net start cryptsvc (by uruchomić usługę „Usługi kryptograficzne”)
    4. Następnie w tym samym oknie, proszę wpisać:
    net stop bits (by zatrzymać usługę inteligentnego transferu w tle (BITS)
    5. Proszę przejść do następującej lokalizacji: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Network\ i usunąć pliki znajdujące się w katalogu Downloader. (Jeśli nie widać katalogu Dane aplikacji to proszę kliknąć w menu Narzędzia i wybrać Opcje folderów. Tam przechodzimy do zakładki Widok i zaznaczamy Pokaż ukryte pliki i foldery). Proszę również usunąć katalog Downloaded Program Files znajdujący się w głównym katalogu Windows.
    6. Ponownie w linii poleceń proszę wpisać:
    net start bits (by uruchomić usługę inteligentnego transferu w tle (BITS).

jednak to również nie daje rezultatu

0 6
  • #3 07 Lut 2012 01:40
    xenofantor
    Poziom 7  

Windows Home Edition wersja 2002 Dodatek Servis Pack 3 tak jest napisane przy ogólnych, pobieram ten sieciowy pakiet, zobaczymy czy cos to da

no więc dało nic, błąd instalatora servis pack 3, generalnie w żaden sposób nic co związane z servis packiem 3 nie chcę się zainstalować. Czy ma ktoś jakis pomysł o co tu kaman?????????????

0
  • #4 07 Lut 2012 02:38
    Brodi
    Poziom 28  

1. musisz mieć prawidłową datę w kompie żeby aktualizacje poszły :]
    2. zainstaluj windowsupdate agent http://download.windowsupdate.com/WindowsUpda...one/7.4.7600.226/WindowsUpdateAgent30-x86.exe
    3. wchodzisz na http://winodowsupdate.microsoft.com i instalujesz, jak coś wywali to podaj kod błędu.
    PS. jeśli masz już sp3 to drugi raz go nie zainstalujesz.
    ps2 jeśli masz pirackiego xp lub jakąś instalkę w którejś ktoś już grzebał to prawdopodobnie nic na to już nie poradzisz.

0
  • #5 07 Lut 2012 03:04
    xenofantor
    Poziom 7  

z 25 aktualizacji zainstalowałem 21 na piechote tzn. kopiuj wklej zapisz uruchom, pozostały

Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP (KB956572)
    Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (KB973540)
    Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP (KB2378111)
    Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows XP (KB2564958)

nie ma konkretnego numeru błędu poprostu pojawia sie komunikat o błędzie przy instalowaniu aktualizacji

0
  • #6 07 Lut 2012 07:02
    Matuzalem

Poziom 43  

Po pierwsze zasady pisowni się kłaniają - popraw posty.
    Po drugie w logu WindowsUpdate są podane sygnatury błędów - coś w stylu: 0x800xxxxx.
    Na ich podstawie można w sieci znaleźć albo opisy plików, które przy użyciu regsvr32 należy przerejestrować (czasem nawet takie zestawy są od razu do pobrania w formie pliku wsadowego), są tam też wskazanie działania związane z oczyszczeniem zawartości SoftwareDistribution (czasem taka operacja wystarcza) lub rozwiązania łączące oba te sposoby.

0
  • #7 07 Lut 2012 20:24
    xenofantor
    Poziom 7  

xenofantor napisał:
    z 25 aktualizacji zainstalowałem 21 na piechote tzn. kopiuj wklej zapisz uruchom, pozostały

Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP (KB956572)
    Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP z dodatkiem Service Pack 3 (KB973540)
    Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows XP (KB2378111)
    Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows XP (KB2564958)

0x8007f00d

0x8024000B nie wiem raz jest na końcu małe b a raz B ma to znaczenie dla rodzaju errora????

0x80070003

0x8024000c

to są wszystkie errory które znalazłem

wie ktos co z nimi zrobić???

Dodano po 5 [godziny] 20 [minuty]:

help

0
  Szukaj w 5mln produktów