Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault meganeII 1.9 dci 2004r grandtour-schemat ustawienia rozrządu.

maxtronix 06 Feb 2012 22:59 17734 21
    maxtronix
    Level 13  
    Pękła mi oś w pompie wysokiego ciśnienia, wymontowałem pompę i nie zaznaczyłem położenia koła pompy, myślałem że ustawienie pompy nie ma znaczenia, niestety byłem w błędzie. Dodatkowo muszę wymienić też i pasek bo może być naderwany Może ma ktoś schemat ustawienia rozrządu?
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A gdzie masz czujnik? Na pompie czy na wałku rozrządu? Zresztą na nowym pasku masz kreski z którymi mają zgadzać się znaki na kołach, ogólnie przedszkole.
    trans-serwis
    Level 39  
    Przemo9826 wrote:
    ogólnie przedszkole.
    Święta racja.
    Pasek nie był przewidziany do wymiany a na starym może już nie widać znaków.
    Mechanicy gryzą.
    maxtronix
    Level 13  
    Serwis chce 1000zł za wym kplt. rozrządu a był on mieniany 50tyś temu więc min. jeszcze te 50 powinien wychodzić, więc wymiana samego paska powinna wystarczyć, niestety na sam pasek serwis gwarancji nie da. Obdzwoniłem mechaników i każą czekać ok 7 dni. Jeden czujnik jest na wałku a drugi ponoć na kole pasowym i koło tez się musi zgadzać.
    maxtronix
    Level 13  
    Dwie i pół godzinki i pasek zmieniony, została kwestia napięcia paska, mogę go wygiąć o ok. 45 stopni i tak zostawiłem. Będzie ok, czy może ktoś ma inny sposób? Aha, ustawienie pompy w/g znaków w tym modelu auta nie jest konieczne.:idea:
    User removed account
    User removed account  
    maxtronix
    Level 13  
    Dzwoniłem do dwóch serwisów, w jednym jest serwisowana moja meganka i przed rokiem rozrząd właśnie tam mi wymieniali ale pompy na znakach nie ustawili (sprawdziłem na 100%), więc dlaczego powiedzieli, że musi być ustawiona w/g znaków. W drugim serwisie, również RENAULT powiedzieli to samo, jaki cel w tych kłamstwach mają serwisy? Wracąjac do napięcia paska, to jakie powinno być prawidłowe, oczywiście przyrząd do pomiaru odpada.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    maxtronix
    Level 13  
    Możecie mi powiedzieć jakie są zawory w tym typie silnika i jaki powinien być luz między wałkiem a popychaczem, na pierwszym cylindrze jest słyszalne klekotanie i wizualnie widać większy luz niż na pozostałych może jest pęknięta płytka lub coś z hydrauliką?
    User removed account
    User removed account  
    maxtronix
    Level 13  
    Jeszcze nie rozbierałem więc nie wiem czy są płytki czy reg. jest hydrauliczna, rozumiem że 0,2 i 0,4 dotyczy płytek, pierwszy zawór od koła rozrządu to będzie ssący czy wydechowy? Mam nadzieję, że nie będę musiał ściągać głowicy.
    User removed account
    User removed account  
    maxtronix
    Level 13  
    ani to ani to - nie bardzo rozumiem, po zdjęciu pokrywy zaworów pod wałkiem widać tylko "szklanki" nie widać trzonków zaworów, czy to będą hydrauliczne? Bo jeśli tak to słyszałem, że tego nie reguluje się.
    User removed account
    User removed account  
    fake_nick
    Level 18  
    borsche wrote:
    maxtronix wrote:
    jaki cel w tych kłamstwach mają serwisy?
    Rznięcie klienta

maxtronix wrote:
    jakie powinno być prawidłowe
    90

a wiesz ze pasek ma nieparzysta ilość zębów ?
    maxtronix
    Level 13  
    Co ma nieparzysta ilość zębów do naciągu paska??? Wracając do szklanek to muszą być ich w sprzedaży różne grubości i w/g mnie najpierw trzeba pomierzyć szczeliny na starych i ewentualnie dokupić nowe do brakującego wymiaru, oczywiście do wymiaru takiego jak podałeś kol. BORSCHE 0,2s i 0,4w?
    User removed account
    User removed account  
    maxtronix
    Level 13  
    Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc, jutro dam znać co na 100% było powodem niedomagania mojego silnika.
    toku74
    Level 31  
    borsche wrote:
    maxtronix wrote:
    jaki cel w tych kłamstwach mają serwisy?
    Rznięcie klienta

maxtronix wrote:
    jakie powinno być prawidłowe
    90

Nie zupełnie takie rżnięcie klienta, a dlaczego to dowiesz się patrząc na gamę silników 1,9cDi.
    90 to było w VW i to też do dojechania do najbliższego ASO i sprawdzenia przyrządem. W tym silniku bez przyrządu /klucz na wał i czujnik ultradźwiękowy/ dobrze nie ustawisz- chyba, że fuksem.
    maxtronix
    Level 13  
    Reno nie robi silników cDi tylko dci, wiem że ok. 95% mechaników niema przyrządu do sprawdzenia naciągu paska a mieniają rozrządy i auta jeżdzą, zresztą czujnik elektroniczny ma też pewien zakres tolerancji. Wracając do przypadłości mojego auta za klekotanie jest odpowiedzialna vacum pompa a nie płytki do regulacji luzów zaworowych.
    toku74
    Level 31  
    Przepraszam za błąd w oznaczeniu silnika, ale chodzi o ten, o którym piszesz. To, że warsztaty nie mają przyrządów to wiem. Nawet co niektóre ASO o nich nie słyszały, co nie zmienia faktu, że przy nowych silnikach są coraz częściej wymagane.
    Głowicę też przykręcisz bez klucza dynamometrycznego i auto będzie jeździło. Tylko co dalej, bo w najmniej odpowiednim momencie się zdziwić można.
    maxtronix
    Level 13  
    Święta racja!!! Niemniej jednak doczekaliśmy czasów, że niestety większości z nas nie stać na autoryzowane serwisy, tym bardziej jak się ktoś sparzył i to nie jeden raz, wiec próbuje radzić sobie sam po to aby nie zostać orżniętym.