Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PC5560A412 - zamarzła?

wolfau 06 Feb 2012 23:24 3562 4
 • #1
  wolfau
  Level 10  
  Witam

  prześledziłem wypowiedzi na tym forum, ale nie znalazłem nic podobnego, więc pytanie do speców. Mam pralkę, która stoi w gospodarczym, w którym zamontowano również kocioł z otwartą komorą spalania. W normalnych warunkach w gospodarczym jest chłodno, ale ostatnio gdy dowaliło i jest porządny mróz - panuje tam temperatura poniżej zera. Od dziś pralka odmówiła współpracy. Zawsze, gdy miałem z nią problem - udawało się skutecznie przeprowadzać resety i przeżyliśmy razem ok. 12 lat.
  Ponieważ Polak potrafi, zagotowałem czajniczek wody i zrobiłem jej lewatywę z wrzątku, tam gdzie jej dolegało, czyli back-doors, rurka spustowa, z początku miała pewne opory ale po chwili zaciągnęła ok. 2 litrów i wydawałoby się - poleci jak z płatka. Niestety nie...
  Zamrugała mi bezczelnie dioda gotowa i mimo najbardziej wyszukanych resetów (sprawdziłem już chyba 3 typy), wciąż mruga. Nie mruga jakąś określoną ilość razy, tylko stale. Gdybym nie przesunął na 0 - to pewnie mrugałaby do rana.
  Resetu poprzez odkręcenie blokady drzwi nie robiłem... Jeszcze...

  Przy -20 o C na zewnątrz, jeszcze nie grzałem w gospodarczym przez kilka godzin aby przeprowadzić test, czy to mróz wpłynął, czy też może przy okazji - wysiadło coś innego...

  Przy okazji - stukrotne dzięki za wkład i zaangażowanie. Gdyby nie Wy - byłbym lżejszy o parę stówek...
 • Helpful post
  #2
  czolgista
  Level 27  
  Jeżeli była woda w pralce a na takim mrozie to 100% rozsadzi powierzchnie i zablokuje . Proponuje wstawić do ciepłego i wtedy testować choć zapewne uległa uszkodzeniu teraz szukanie tego uszkodzenia.
 • Helpful post
  #3
  movzx
  Level 39  
  wolfau wrote:
  panuje tam temperatura poniżej zera.
  Wszystko zależy od producenta. Niektóre sprzęty AGD mogą bez problemu zamarzać i nic im nie jest, inne niestety nie i się niszczą. Oczywiście nie mówimy o pracy w stanie zamrożonym ;)

  Pierwsze co przychodzi do głowy to prawdopodobnie zamarzł Ci elektrozawór i/lub wąż...
  Radziłbym porządnie rozmrozić i uważnie obserwować przez kilka cykli co najmniej czy gdzieś lód nie rozsadził i nie leje się woda. Jeśli mimo rozmrażania nie ruszy - wtedy większy kłopot.
 • Helpful post
  #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  wolfau wrote:
  Zamrugała mi bezczelnie dioda gotowa
  Które diody oprócz tego się świecą?
 • #5
  wolfau
  Level 10  
  Po kilku miesiącach ale zawsze. Pralka odmarzła i działa jak złoto...