Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PC5560A412 - zamarzła?

wolfau 06 Feb 2012 23:24 3340 4
 • #1
  wolfau
  Level 10  
  Witam  prześledziłem wypowiedzi na tym forum, ale nie znalazłem nic podobnego, więc pytanie do speców. Mam pralkę, która stoi w gospodarczym, w którym zamontowano również kocioł z otwartą komorą spalania. W normalnych warunkach w gospodarczym jest chłodno, ale ostatnio gdy dowaliło i jest porządny mróz - panuje tam temperatura poniżej zera. Od dziś pralka odmówiła współpracy. Zawsze, gdy miałem z nią problem - udawało się skutecznie przeprowadzać resety i przeżyliśmy razem ok. 12 lat.
  Ponieważ Polak potrafi, zagotowałem czajniczek wody i zrobiłem jej lewatywę z wrzątku, tam gdzie jej dolegało, czyli back-doors, rurka spustowa, z początku miała pewne opory ale po chwili zaciągnęła ok. 2 litrów i wydawałoby się - poleci jak z płatka. Niestety nie...
  Zamrugała mi bezczelnie dioda gotowa i mimo najbardziej wyszukanych resetów (sprawdziłem już chyba 3 typy), wciąż mruga. Nie mruga jakąś określoną ilość razy, tylko stale. Gdybym nie przesunął na 0 - to pewnie mrugałaby do rana.
  Resetu poprzez odkręcenie blokady drzwi nie robiłem... Jeszcze...

  Przy -20 o C na zewnątrz, jeszcze nie grzałem w gospodarczym przez kilka godzin aby przeprowadzić test, czy to mróz wpłynął, czy też może przy okazji - wysiadło coś innego...

  Przy okazji - stukrotne dzięki za wkład i zaangażowanie. Gdyby nie Wy - byłbym lżejszy o parę stówek...
 • Helpful post
  #2
  czolgista
  Level 27  
  Jeżeli była woda w pralce a na takim mrozie to 100% rozsadzi powierzchnie i zablokuje . Proponuje wstawić do ciepłego i wtedy testować choć zapewne uległa uszkodzeniu teraz szukanie tego uszkodzenia.
 • Helpful post
  #3
  movzx
  Level 39  
  wolfau wrote:
  panuje tam temperatura poniżej zera.
  Wszystko zależy od producenta. Niektóre sprzęty AGD mogą bez problemu zamarzać i nic im nie jest, inne niestety nie i się niszczą. Oczywiście nie mówimy o pracy w stanie zamrożonym ;)

  Pierwsze co przychodzi do głowy to prawdopodobnie zamarzł Ci elektrozawór i/lub wąż...
  Radziłbym porządnie rozmrozić i uważnie obserwować przez kilka cykli co najmniej czy gdzieś lód nie rozsadził i nie leje się woda. Jeśli mimo rozmrażania nie ruszy - wtedy większy kłopot.
 • Helpful post
  #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  wolfau wrote:
  Zamrugała mi bezczelnie dioda gotowa
  Które diody oprócz tego się świecą?
 • #5
  wolfau
  Level 10  
  Po kilku miesiącach ale zawsze. Pralka odmarzła i działa jak złoto...