Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych ze sformatowanej i trochę nadpisanej paratycji truecrypt

07 Lut 2012 01:54 1627 2
  • Poziom 16  
    Witam.
    Obecnie posiadam taką konfigurację że mam 2 dyski po 1 TB połączone w macierz RAID (mirror). Na tej macierzy były 3 partycje pierwsza ok 57 GB z systemem win XP kolejne po ok 400 GB. Cała macierz była zaszyfrowana truecryptem. Jest jeszcze jeden dysk 250 GB na którym pierwsza była partycja 100 GB a potem kilka innych z linuxem.
    Problem pojawił się kiedy chciałem zainstalowałem win 7. Podczas instalacji wskazałem mu że ma sie zainstalować na dysku 250 GB na pierwszej 100 GB partycji, i on tak zarobił ale przy okazji nadpisał MBR macierzy (co nie jest problemem) oraz co najgorsze znalazł te partycje na macierzy a ponieważ ich nie rozpoznał to sformatował pierwszą partycję 57 GB jako ntfs i nagrał tam jakieś pliki językowe ok 3 GB.
    Do pozostałych partycji macierzy mam dostęp ale tej pierwszej truecrypt nie widzi jako zaszyfrowanej.
    Jak zrobić żeby truecrypt potrafił dostać się do tej partycji nawet z błędami? Może uda sie coś jeszcze uratować.
    Mam płytę ratunkową trucrypta. Jutro wrzucę jakiś screen z DMDE jak tylko postawie system na jakimś starym dysku, bo dziś to kopiuję wszytko co sie da na osobny dysk.
    EDIT:
    Dodaje jak widzi obecnie jeden z tych dysków z macierzy DMDE

Odzyskiwanie danych ze sformatowanej i trochę nadpisanej paratycji truecrypt

Wszystkie partycje były tworzone za pomocą instalatora win xp.

EDIT 2:
    100 pierwszych sektorów.

Da się coś z tym zrobić żeby truecrypt rozpoznał tą partycję jako zaszyfrowaną?
  • Poziom 16  
    Dziękuję kolego, czytałem te tematy jeszcze zanim założyłem ten temat. Udało mi sie odzyskać większość danych miedzy innymi właśnie dzieki twoim wypowiedziom.

Truecrypt do zamontowania ukrytej partycji potrzebuje tylko nagłówka a reszty może nie być, truecrypta to nie interesuje on jedynie przetworzy bity wedle wcześniej ustalonego schematu (szyfru).
    Korzystajac z płyty ratunkowej truecrypta umieściłem w odpowiednim miejscu nagłówek który pozwolił na zamontowanie obszaru który zajmowała sformatowana i nadpisana partycja. Dzięki temu truecrypt był w stanie zdeszyfrować mi poszczególne bity już dla zwykłego programu do odzyskiwania danych.