Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic 2002 1.6 16v złe obroty brak mocy

07 Lut 2012 10:15 14773 10
  • Poziom 9  
    #10 07 Lut 2012 10:11 Re: Renault scenic 2000 1.6 16V falujące obroty silnik przerywa.
    Witam mam problem u mnie autko zapala normalnie jak jest zimny około1500obr jak się rozgrzeje obroty wąchają się rożnie od 1500do2500 lub 2500do3500 nawet nieraz od500 do 3500 jest rożnie jak jadę na2500 wciskam sprzęgło najpierw wzrastają do 3500 dopiero maleją i różnie się zatrzymują autko jedzie jak by chciało a nie mogło spalanie wzrosło .Byłem na kompie błąd sady lambda wymieniona bez poprawy na następnej diagnostyce wykazało przerwy w prądzie 1i4 cylinder wymieniono dwie cewki zero poprawy podczas wymiany sady zdejmowany był kolektor przepustnica umyto i uszczelniono bez poprawy nieraz autko jak stanę na światłach ustawi obroty 1500 i nawet się nie wąchają jakby był na ssaniu.Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.rok2002 silnik1.6 16v
  • Poziom 23  
    Wypadanie zapłonów na 1 i4 cylindrze wcale nie musi oznaczać uszkodzenia cewki,ja bym się skłonił w kierunku przewodów i świec.
  • Poziom 37  
    Witam,

diablo199 napisał:
    podczas wymiany sady zdejmowany był kolektor przepustnica umyto i uszczelniono

Ja u siebie miałem podobny problem z którym długo walczyłem (Scenic 1,6 16V 1999r. silnik K4M700). Okazało się, że pomogła wymiana o-ringów przepustnicy i dobre uszczelnienie kolektora dolotowego silikonem temperaturowym. Od tego powinieneś zacząć i te o-ringi bezwzględnie wymienić (Koszt w ASO ok 60 pln). Czy jesteś pewien, że uszczelnienie kolektora dolotowego zrobiono dobrze? Wymieniałeś o-ringi przepustnicy? Robiłeś po całym zabiegu reset kompa poprzez odpięcie klemy na dłużej, a następnie ponowne "uczenie" komputera?

Pozdrawiam.

PS: Nie wiem jaki dokładnie masz silnik, ale do mojego tu jest wszystko opisane: http://megane.com.pl/files/file/40-wymiana-us...ustnicy-i-uszczelnienie-kolektora-dolotowego/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    w tym modelu nie ma przewodów cewka jest osobna na każdą świecę chyba ze kabelki które dochodzą do cewki ale tam to albo był by prąd albo nie jeżeli chodzi o linke to jest zaluzna mam to autko od niedawna ale jak wymieniali sade to mówił mi ze linka jest za luzna a kolektor podczas tej wymiany uszczelniono silikonem oringów napewno nie wymieniono

Dodano po 4 [minuty]:

nie robiłem resetu kompa i nie uczyłem go bo nie wiem jak to zrobić proszę opisz mi jak to zrobić zastanawiam się nad wymiana silniczka krokowego bo więcej do mechaników nie jadę brak kasy mechanik do elektryka i na odwrót i kasę cięgnom.

Dodano po 2 [minuty]:

swiece wymieniłem 10 stycznia tego roku

Dodano po 6 [minuty]:

zapominałem dodać jak sie przyspiesza to czuć lekie szarpanie jak by chciał wyrwać do przodu a nie może dopiero na dużych obrotach rwie

Dodano po 1 [minuty]:

spalanie wzrosło z 8 litrów trasa do 10
  • Poziom 37  
    Witam,

Ja na Twoim miejscu, tak jak napisałem wcześniej, wymieniłbym o-ringi przepustnicy w pierwszej kolejności. Nie wiem, czy masz taki sam silnik jak ja, ale wnioskuję, że tak. Cała robota trwa ok. 2 godzin. U mnie problem falujących obrotów zniknął po uszczelnieniu kolektora od razu. Po wyjęciu przepustnicy, nie patrz na jakość o-ringów, po prostu wymień je na nowe.
    Co do resetu kompa, to odepnij ujemną klemę akumulatora na ok. 1 godzinę. Po tym czasie podepnij ją od nowa. Odpal auto na benzynie, oczywiście na zimnym silniku i bez dotykania gazu pozostaw auto uruchomione na ok. 15 minut - do uzyskania przez silnik temperatury pracy.

Pozdrawiam.

PS: Widzę, że jesteś z Łodzi. O-ringi kupowałem w ASO na Przybyszewskiego.
  • Poziom 9  
    dzieki za rade jutro postaram sie zrobić apropo dzis wymieniłem silniczek krokowy brak poprawy
  • Poziom 9  
    no i lipa wymiana o ringów nie pomogła autko jak waryjowało tak waryjuje jedno mnie tu jeszcze zastanawia im zimniej na dworze tym gorzej jeździ na środę umówiłem się do elektronika samochodowego ponoć dobry fachowiec może coś wymyśli Koszt 72 czas pracy 3 godziny do tego musiałem jeszcze nasadowe kupic torksy.Czy w tym silniku reguluje się zawory.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    wczoraj zrobiłem reset kompa tak jak opisywaliscie odłonczyłem go na ponad godzine i puzniej grzał się ponad puł godziny i dopłuki nie ruszyłem wszystko wyglądało ładnie podczas jazdy to samo obroty lataja w cały swiat i szarpie jak sie przyspiesza .Poradzcie coś bo szlek mnie trafia ręce to juz sie mi hyba odmroziły wszystkie te naprawy na dworze robie .Pozdrawiam