Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywa połączenie regularnie o tej samej porze

07 Lut 2012 12:14 1525 1
  • Poziom 12  
    Mam internet z Netii (modem) juz wiele, wiele lat. Od niedawna pojawił się problem. Codziennie w godzinach popołudniowych (16:00-17:00) rozłącza internet. Modem sygnalizuje rozłączenie linii poczym wykrywa ją ponownie (sporadycznie nie wykrywa w ogóle i muszę zresetować PC). Mój sąsiad również ma internet z netii ale jemu nie rozłącza. I tu się rodzi pytanie w czym jest problem?

Rozłączanie o tej samej porze wyklucza (chyba) psujący się modem czy gniazdo USB.
    Koledze nie rozłącza więc to wyklucza (chyba) problem ze strony dostawcy do którego zresztą dzwoniłem i niby u nich wszystko ok.
    Pozostaje problem systemowy ale tak jak napisałem to nie wygląda na normalne rozłączanie się z poziomu systemu tylko tak jakby linie zrywało.

W menadżerze urządzeń wyłączyłem opcje która zezwala systemowi na wyłączanie modemu w celu oszczędzania energii. Nic to nie dało. System skanowałem spybotem i nic nie wykrył.

Dodam jeszcze, że zdarzają się dni w których w ogóle nie rozłącza głownie to soboty i niedziele.

Jeśli ktoś wie w czym może być problem to proszę o porady. Z góry dziękuję.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Większość usług ADSL (zmienne IP) na naszym rynku zmienia adresację raz na 24godzi., czyli po prostu rozłącza się.