Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o identyfikację układu, część centrali alarmowej z demontażu

Jareen 07 Lut 2012 12:40 3185 8
  • #1 07 Lut 2012 12:40
    Jareen
    Poziom 21  

W paczce oprócz wszystkich elementów niezbędnych do uruchomienia centrali znalazłem jeszcze układ, który pierwszy raz widzę na oczy. W sieci głucho na jego temat. Podejrzewam, że jest to dodatkowy moduł ładowania akumulatora, ale zanim zacznę kombinować może ktoś miał z nim styczność i będzie mógł opisać jego funkcję i wyprowadzenia. Pozdrawiam forumowiczów i z góry dziękuję za pomoc.

Prośba o identyfikację układu, część centrali alarmowej z demontażu

0 8
  • #2 07 Lut 2012 13:09
    m4tys
    Poziom 13  

Jaki producent i model tej centrali ?

0
  • #3 07 Lut 2012 13:54
    Jareen
    Poziom 21  

Centrala CA-6, ale dużo wskazuje na to, że system alarmowy w budynku był doposażony w transmiter (w paczce była jeszcze antena z wtykiem BNC). Może to część jego zasilania. Jedyne oznaczenia jakie widnieją na w/w to producent (KP electronic), model VR001, data produkcji 2009 na naklejce z tyłu.

0
  • #4 07 Lut 2012 14:14
    Mariopi
    Poziom 34  

Tak, na 100% jest to moduł niezależnego zasilacza z nadzorem zaniku napięcia sieci energetycznej AC (wyjście AC Fail-ure) w układzie buforowym z akumulatorem. Może być to wykorzystane do zasilenia właśnie radiolinii lub modułu powiadamiania GSM.
    In1 i In2, to wejścia na uzw. wtórne trafa sieciowego 230V/17-19V AC, Out+, Out- - wyjście zasilania modułu radio-powiadomienia/zd. sterowania.
    Tutaj jest przedstawiona kompletna i nieco bardziej rozbudowana wersja transmitera tego producenta:
    http://www.kpsystems.com/KPS/Templates/ShowPa...ID=1&LNGID=1&TMID=103&FID=336&PID=523&IID=869
    Centrale alarmowe, jako takie mają zasilacz i nadzór zarówno akumulatora jak i AC zazwyczaj zintegrowane z płytą główną. Poza tym moduł posiada za małą wydajność prądową (rzędu 1-2A), co jest wystarczające dla zasilania radio-powiadomienia.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Lut 2012 14:54
    rokycky
    Poziom 23  

To jest zasilacz impulsowy, stosowany min. do zasilania nadajników radiowych ATS-100, często spotykany w nadajnikach Solidu

0
  • Pomocny post
    #6 07 Lut 2012 15:03
    Mariopi
    Poziom 34  

No, cóż potwierdzam spostrzeżenie kolegi rokycky, nawet co do tej dyskusyjnej firmy Właśnie demontowałem cały system tej firmy by przenieść w inną lokalizację i przez przypadek otworzyłem to "cudo" i zajrzałem do środka (tyle, że ATS jest ich własnością i ostatecznie zdemontował, to pracownik/instalator Solidu).

0
  • #7 07 Lut 2012 15:06
    Jareen
    Poziom 21  

Dziękuję uprzejmie za pomoc. Widzę, że transmiter posiada także podtrzymanie z akumulatora, czy zatem sam układ może służyć do ładowania akku żelowego?

0
  • #8 07 Lut 2012 15:26
    rokycky
    Poziom 23  

Tak, dla 7Ah/12V, pod warunkiem, że nie będzie dodatkowo obciążony

1
  • #9 07 Lut 2012 16:09
    Jareen
    Poziom 21  

No to świetnie, układ nie będzie zatem bezczynnie leżał w szufladzie. Wszystkiego się już dowiedziałem, dziękuję jeszcze raz za pomoc, temat zamykam.

0