Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały problem z vectra. Brak ip i połączenia

vlaD_22 07 Lut 2012 13:43 1776 3
  • #1 07 Lut 2012 13:43
    vlaD_22
    Poziom 9  

Witam. Nie znalazłem nigdzie rozwiązania swojego problemu wiec postanowiłem zasięgnąć pomocy od was, może ktoś będzie potrafił mi pomoc.

Otóż wczoraj u swojej dziewczyny podłączyłem laptopa z W7 pod internet z kablówki (vectra). Na kompie od którego odłączyłem kabel neta (nie ma żadnego modemu nic tylko kabel) internet działał normalnie. Gdy go podłączyłem do swojego laptopa (dziewczyna pisze prace do szkół potrzebny był jej net na lapku) ten nawiązał połączenia ale nie było dostępu do internetu. Sprawdziłem ip dnsy itd wszystko było uzupełnione a po restarcie kompa zniknęło zupełnie i teraz jest błąd że nie są uzupełnione bramki dns i ip. Co zrobić ? dzwoniłem do serwisanta ale ten mi powiedział ze potrzebuje nr.id klienta czy cos a nic takiego nie posiadam gdyż net jest juz tam bardzo długo i nawet nie wiedzą skąd to brać. Czy istnieje możliwość ręcznego (jak tak to jakiego) wpisania dnsów i ip ? czy to już musi mi podać dostawca neta? Może wyjde na laika ale nie znam sie kompletnie na necie z kablówki. Proszę o jakąkolwiek pomoc z góry dzieki pozdro

0 3
  • #2 07 Lut 2012 13:56
    piterus99
    Poziom 43  

Opisz post wyraźniej, korzystając z dobrodziejstwa języka polskiego, jakim jest przecinek.
    Nikt nie wie, czy zniknęły Ci ustawienia z obu komputerów, czy na jednym działa na drugim nie, czy co.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Lut 2012 14:56
    VooVoo
    Poziom 33  

To proste jak budowa cepa. Na sieciach lan-owskich obowiązuje dopisanie mac-a sieciówki do uprawnionych do wyjścia w świat. Niedopisani nie maja dostępu - jest to swojego rodzaju zabezpieczenie przed nielegalnym podłączeniem się do sieci. Jedynie co możesz zrobić, to sklonować adres mac-a z dziewczyny kompa, lub kupić router i tam sklonować w/w mac, wtedy będziesz mógł podłączyć więcej maszyn.

0
  • #4 08 Lut 2012 11:55
    vlaD_22
    Poziom 9  

VooVoo pomógł. Miał racje wystarczyło skopiować adresy z kompa dziewczyny nie sądziłem że to tak będzie działać dzieki bardzo :) T/c

0