Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć domofon MIWI.

piotr30s 07 Lut 2012 15:19 7945 8
  • #1 07 Lut 2012 15:19
    piotr30s
    Poziom 7  

Czy ktos może mi beinteresowanie pomóc podłączyć domofon , myślałem że to będzie proste ale sie przeliczyłem. Oto zdjęcia jaki kabelek mam podłączyć do tych cyfr. Ze ściany wychodzą mi dwa główne kable czarny i biały.

0 8
  • Pomocny post
    #2 07 Lut 2012 16:36
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Po pierwsze nie MIDI za zapewne MIWI.
    Po drugie, to zapewne tylko jeden z tych kabli jest aktualnie czynny. Najprościej by było, abyś poprosił życzliwego sąsiada i zrobił zdjęcie podłączenia u niego. Jak będzie to nawet inny unifon, to wystarczy że podasz jego typ, a pomogę ci bez problemu.
    Instalacja może mieć 4, 5 lub 6 żył. Poniżej przykład podłączenia do 4 żyłowej.

5
  • #3 07 Lut 2012 17:09
    piotr30s
    Poziom 7  

super , za 10min wkleje zdjęcia domofonu sąsiada.

Dodano po 26 [minuty]:

Oto zdjęcia.
    Mieszkanie jest dwukondygnacyjne pierwszy domofon koloru brązowego jest na parterze , Drugi domofon koloru białego (indentyczny jak mój) jest na górze.

Mam nadzieje ,że zdjęcia są wyraźne.

Brązowy domofon

Domofon biały

1
  • Pomocny post
    #4 07 Lut 2012 17:13
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Zapewne masz zdjęcie w większej rozdzielczości. Na płytce białego niestety nie widać co jest przyłączone do zacisku nr 1 i CA.
    Mało tego, nie widać z jakich kabli to wszystko wychodzi, tzn. z czarnego czy białego. Czy twoje mieszkanie też jest dwukondygnacyjne i czy też przewidziano podłączenie dwóch unifonów?

Ten brązowy unifon ma kolejno od lewej:
    Wywołanie, słuchawkę, mikrofon, masę, zamek, zamek.

Twój Urmet Miwi ma od lewej:
    Słuchawkę, wywołanie, mikrofon, masę, zamek, zamek.

Teraz mając te wzorce dobierz odpowiednie kolory kabelków i po kłopocie. Nie spotkałem się z takim podwójnym okablowaniem w swojej praktyce.

0
  • #5 07 Lut 2012 17:44
    piotr30s
    Poziom 7  

Mam problemy techniczne z aparatem cyfrowym odmówił posłuszeństwa w takiej chwili , więc na chwile obecną nie mogę przesłać w większej rozdzielczośći.

Moje mieszkanie jest jednopoziomowe. Czyli dobrze rozumiem ,że mam używać dwóch kabli czarnego i białego ?

Dziękuję bardzo za pomoc idę podłączyć mam nadzieję ,że mi się uda.

Poźniej napiszę jakie są rezultaty.

pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 07 Lut 2012 17:49
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Według mnie to masz użyć tylko jednego kabla. Drugi to jakiś dodatkowy wariant lub nieczynny.

Proponuję najpierw podłączyć masę i słuchawkę, aby usłyszeć odgłosy z dołu (kasety). W ten sposób ustalisz który to ma być kabel. Podłączaj zatem próbnie kabelki pod zaciski 1 i 6 słuchając przy tym co się dzieje. Kolory masz na zdjęciach unifonów sąsiada.

0
  • #7 07 Lut 2012 19:40
    piotr30s
    Poziom 7  

Uzyłem dwóch kabli.

1 - dwa niebieskie
    CA - dwa niebieskie
    2 - 2 zielone
    6 - 3 biale 1 pomaranczowy
    10 - 2 czerwone
    9 - 2 siwe

zostało mi 6 białych
    Efekty sa takie że w słuchawce buczy , przyciskając w język tak jak bym odkładał słuchawke buczenie przestaje. wciskając przycisk otwierania zamka zamek działa !

Jened z seściu kabelków pozostałych po przytknięciu do zamocowanych otwiera zamek !

Dodano po 43 [minuty]:

domofon działa :)

Wykorzystałem jeden kabel " Czarny"

1 niebieski (słuchawaka)
    CA niebieski (wywołanie)
    2 zielony (mikrofon)
    6 biały (masa)
    10 czerwony (zamek)
    9 brązowy (zamek)

Wszystko należycie działa nawet numerek na dole jest podświetlony

Super dziękuję za pomoc ! 120 zł zaoszczędzone .

Dla informacji napisze ,ze drugi kabel który był przeciągnięty w domofonie był przez pomyłkę , jest to kabel telefoniczny podczas kładzenia regipsów jakiś fachowiec przypiał wraz z kablem od domofonu.

Podziękowania dla "zybexa" fachowiec

0
  • Pomocny post
    #8 07 Lut 2012 20:00
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Najważniejsze, że w końcu działa prawidłowo. Ja też mam satysfakcję, że mimo tej plątaniny kabli potrafiłem ci nieco przybliżyć co i jak należy zrobić.

Ps. Mostek na druku prawdopodobnie powinieneś przerwać. Tak jest (o ile dobrze widzę) to w brązowym unifonie.

0
  • #9 08 Lut 2012 19:41
    wpat
    Poziom 22  

Mostek można zostawić, lecz zbędne jest podłączeni do 6 lub 10. Poza tym w 3 poście jest unifon Urmetu 1131, który ma te same oznaczenia zacisków jak w 1132 u Piotra

piotr30s napisał:
    Wszystko należycie działa nawet numerek na dole jest podświetlony
    nie jest to zależne od podłączenia w unifonie.
    Dziwny ten kabel co ma dwie żyły niebieskie :) zaciski 1 i CA

0