Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo D55 1.9 Diesel-niedziałająca tablica rozdzielcza

wolank 07 Feb 2012 15:40 2646 4
 • #1
  wolank
  Level 9  
  Witam. Od kilku tygodni mam problem z tablicą rozdzielczą,której podświetlenie samoistnie gaśnie. Przestają również działać zegar poziomu paliwa jak i temperatury cieczy chłodzącej.Przestaje również działać prędkościomierz. Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu wszystko działa poprawnie , czasem przez kilka minut a czasem a nawet kilka godzin. Pozostałe kontrolki działają poprawnie , jak i oświetlenie całego pojazdu. Na wszelki wypadek przy dłuższym postoju rozłączam akumulator bo boję się jego rozładowania , albo możliwości wystąpienia pożaru.Jeżeli ktoś miał podobny problem, albo wie co jest jego przyczyną to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziekuję.
 • Helpful post
  #2
  Ireneo
  Level 42  
  Ja miałem że brakło +15 na zegary.Kolor żółty,numer pinu znajdziesz w google,,przewód do skrzynki był ok a że był mróz pozostało podanie "na krótko",oczywiście przez bezpiecznik.
 • #3
  wolank
  Level 9  
  Jeśli możesz rozwinąć temat to będę wdzięczny. Nie jestem elektrykiem i proszę o przystępne terminy, bo nie bardzo wiem jak się w tym poruszać.
 • Helpful post
  #4
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  wolank wrote:
  Nie jestem elektrykiem i proszę o przystępne terminy
  Jedyne określenie, które może być dla Ciebie obce, to [+15].
  Oznacza to napięcie +12V pojawiające się po przekręceniu stacyjki w pozycję [zapłon].
  Ireneo wrote:
  podanie "na krótko"
  Oznacza bezpośrednie podanie napięcia +12V np. z akumulatora za pośrednictwem dodatkowego przewodu z pominięciem innych modułów pojazdu.

  Jeżeli temat nadal jest dla Ciebie "obcy", proponuję warsztat elektroniki samochodowej - będą niższe koszty, niż wtedy gdy coś uszkodzisz.
 • #5
  wolank
  Level 9  
  Byłem u elektryka ,który po zdemontowani całej tablicy rozdzielczej i obejrzeniu jej pod szkłem powiększającym stwierdził że przerwana jest ścieżka . Kilka ruchów kolbą i poprawieniu kilku połączeń problem przestał istnieć.