Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo D55 1.9 Diesel-niedziałająca tablica rozdzielcza

wolank 07 Feb 2012 15:40 2520 4
    wolank
    Level 9  
    Witam. Od kilku tygodni mam problem z tablicą rozdzielczą,której podświetlenie samoistnie gaśnie. Przestają również działać zegar poziomu paliwa jak i temperatury cieczy chłodzącej.Przestaje również działać prędkościomierz. Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu wszystko działa poprawnie , czasem przez kilka minut a czasem a nawet kilka godzin. Pozostałe kontrolki działają poprawnie , jak i oświetlenie całego pojazdu. Na wszelki wypadek przy dłuższym postoju rozłączam akumulator bo boję się jego rozładowania , albo możliwości wystąpienia pożaru.Jeżeli ktoś miał podobny problem, albo wie co jest jego przyczyną to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziekuję.
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 41  
    Ja miałem że brakło +15 na zegary.Kolor żółty,numer pinu znajdziesz w google,,przewód do skrzynki był ok a że był mróz pozostało podanie "na krótko",oczywiście przez bezpiecznik.
    wolank
    Level 9  
    Jeśli możesz rozwinąć temat to będę wdzięczny. Nie jestem elektrykiem i proszę o przystępne terminy, bo nie bardzo wiem jak się w tym poruszać.
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    wolank wrote:
    Nie jestem elektrykiem i proszę o przystępne terminy
    Jedyne określenie, które może być dla Ciebie obce, to [+15].
    Oznacza to napięcie +12V pojawiające się po przekręceniu stacyjki w pozycję [zapłon].
    Ireneo wrote:
    podanie "na krótko"
    Oznacza bezpośrednie podanie napięcia +12V np. z akumulatora za pośrednictwem dodatkowego przewodu z pominięciem innych modułów pojazdu.

Jeżeli temat nadal jest dla Ciebie "obcy", proponuję warsztat elektroniki samochodowej - będą niższe koszty, niż wtedy gdy coś uszkodzisz.
    wolank
    Level 9  
    Byłem u elektryka ,który po zdemontowani całej tablicy rozdzielczej i obejrzeniu jej pod szkłem powiększającym stwierdził że przerwana jest ścieżka . Kilka ruchów kolbą i poprawieniu kilku połączeń problem przestał istnieć.