Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo D55 1.9 Diesel-niedziałająca tablica rozdzielcza

wolank 07 Feb 2012 15:40 2520 4
 • #1
  wolank
  Level 9  
  Witam. Od kilku tygodni mam problem z tablicą rozdzielczą,której podświetlenie samoistnie gaśnie. Przestają również działać zegar poziomu paliwa jak i temperatury cieczy chłodzącej.Przestaje również działać prędkościomierz. Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu wszystko działa poprawnie , czasem przez kilka minut a czasem a nawet kilka godzin. Pozostałe kontrolki działają poprawnie , jak i oświetlenie całego pojazdu. Na wszelki wypadek przy dłuższym postoju rozłączam akumulator bo boję się jego rozładowania , albo możliwości wystąpienia pożaru.Jeżeli ktoś miał podobny problem, albo wie co jest jego przyczyną to bardzo proszę o pomoc. Z góry dziekuję.
 • Helpful post
  #2
  Ireneo
  Level 41  
  Ja miałem że brakło +15 na zegary.Kolor żółty,numer pinu znajdziesz w google,,przewód do skrzynki był ok a że był mróz pozostało podanie "na krótko",oczywiście przez bezpiecznik.
 • #3
  wolank
  Level 9  
  Jeśli możesz rozwinąć temat to będę wdzięczny. Nie jestem elektrykiem i proszę o przystępne terminy, bo nie bardzo wiem jak się w tym poruszać.
 • Helpful post
  #4
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  wolank wrote:
  Nie jestem elektrykiem i proszę o przystępne terminy
  Jedyne określenie, które może być dla Ciebie obce, to [+15].
  Oznacza to napięcie +12V pojawiające się po przekręceniu stacyjki w pozycję [zapłon].
  Ireneo wrote:
  podanie "na krótko"
  Oznacza bezpośrednie podanie napięcia +12V np. z akumulatora za pośrednictwem dodatkowego przewodu z pominięciem innych modułów pojazdu.

  Jeżeli temat nadal jest dla Ciebie "obcy", proponuję warsztat elektroniki samochodowej - będą niższe koszty, niż wtedy gdy coś uszkodzisz.
 • #5
  wolank
  Level 9  
  Byłem u elektryka ,który po zdemontowani całej tablicy rozdzielczej i obejrzeniu jej pod szkłem powiększającym stwierdził że przerwana jest ścieżka . Kilka ruchów kolbą i poprawieniu kilku połączeń problem przestał istnieć.