Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF III 1.9 SDI 1995 R, ODPALA I OD RAZU GAŚNIE

gwiazdowski 07 Lut 2012 15:56 3316 3
  • #1 07 Lut 2012 15:56
    gwiazdowski
    Poziom 2  

Witam, i proszę o pomoc. Jednego ranka po ostrym mrozie w nocy odpaliłem samochód (z wielkim trudem), mowie oczywiście o golfie III 1.9 diesel. ujechałem krótki odcinek coś zazgrzytało i samochód zgasł, próbowałem go odpalić ale nawet jak załapał to od razu gasł. Po wstępnych oględzinach zobaczyłem że plastik na kole napinacza jest pęknięty więc wymieniłem napinacz i próbowałem odpalić. Przy odpalaniu spaliny wychodziły z korektora ssącego, przestawiłem pompę paliwa o jeden ząbek, przestał dymić z korektora ssącego ale nadal nie odpala, jak załapie to od razu gaśnie. Kolega zasugerował mi że to pompa paliwa padła, proszę o państwa opinie. Pozdrawiam

0 3
  • #2 07 Lut 2012 16:25
    domellus
    Poziom 29  

Podejrzewam rozrząd. A skoro w trakcie jazdy to pewnie po zaworach poszło.

0
  • #3 07 Lut 2012 16:28
    wytrych121
    Poziom 21  

Prawidłowe ustawienie rozrządu i pomiar ciśnienia sprężania na początek. A ten kolega to jakiś spec od czarnej magii?

0
  • #4 07 Lut 2012 21:28
    gwiazdowski
    Poziom 2  

też myślałem że to rozrząd ale po cały zdarzeniu sprawdzałem wszystkie znaczniki i były w prawidłowych pozycjach :/

Dodano po 2 [minuty]:

pasek też pozostał na miejscy nie było żadnych przesunięć

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Problem rozwiązany. Przy ustawieniu pompy trzeba przestawić było o jeden ząbek, za wczesny wtrysk był. pozdrawiam i dzięki za rady

0