Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6625ew - zamiennik płyty głównej.

lukpio3 07 Lut 2012 15:56 2631 6
  • #1 07 Lut 2012 15:56
    lukpio3
    Poziom 21  

Witam.
    Nie mogę za bardzo nigdzie znaleźć odpowiedzi dlatego też postanowiłem zapytać tu. Posiadam a w zasadzie posiadałem notebooka hp pavilion dv6625ew.Pewnego dnia laptop umarł. Po prostu się nie włączał. Zupełnie nic się nie pojawiało. Oddałem do serwisu, serwis stwierdził że nie jest w stanie naprawić tego komputera i mi go zwrócił. Ja nie mam pojęcia co poszło. Laptop leży już prawie rok a szkoda żeby był bezużyteczny dlatego postanowiłem że go naprawię. Konieczna będzie za pewne wymiana płyty głównej. Niestety, nie mogę znaleźć takiej samej płyty. Dokładny jej model to DAOAT3MB8F0 i wygląda ona tak jak na załączonym obrazku:
    HP Pavilion dv6625ew - zamiennik płyty głównej.

I teraz mam pytanie. Czy tą płytę da się zastąpić jakimś innym modelem czy niestety nie i muszę szukać dokładnie takiej samej płyty?
    Pozdrawiam.

• #2 07 Lut 2012 17:17
    Rytlo
    Poziom 8  

Plyta bedzie pasowala od wszystkich laptopow z serii dv6000 z podstawa pod Twojego procka.

• #3 07 Lut 2012 17:36
    lukpio3
    Poziom 21  

Czyli nie sugerować się tym że np moja płyta ma inny kształt niż inna płyta od laptopa tej samej serii?

• #4 07 Lut 2012 17:45
    _1KOKO
    Poziom 32  

Rytlo napisał:
    Plyta bedzie pasowala od wszystkich laptopow z serii dv6000 z podstawa pod Twojego procka.

Pod warunkiem ,że jak zamontujesz płyte z amd to musisz dokupić inne chłodzenie.

• #5 07 Lut 2012 19:05
    lukpio3
    Poziom 21  

Mówisz o procesorze? No ja mam procesor intel i płytę też będę szukał pod intela. A co z gniazdami? Bo np rozmieszczenie gniazd w innych płytach z serii DV6 różni się od rozmieszczenia w mojej płycie.

• #6 07 Lut 2012 20:24
    SELLKOM
    Poziom 12  

Laptopy z serii DV6 to inna bajka , nowsza platforma. Nie będzie pasować za żadne skarby !
    Ty potrzebujesz płyty od DV6000....
    Co się stało ze starą? Proponuje Ci naprawę - skuteczną - nowy układ, ale szczegóły na PW.
    Skuteczna naprawa z nowym układem graficznym to pewniejszy wydatek niż zakup drugiej "postawionej" "podgrzanej" tylko do sprzedaży, 95% oferowanych takich płyt na rynku polskim to właśnie takie sztuki, pochodzą miesiąc i jest to samo ....
    Da Ci ktoś gwarancje na więcej niż 1 miesiąc ? Przy zakupie drugiej płyty? Mało takich ofert !
    Twoja płyta posiada układ G86-730-A2 lub G86-770-A2, wymiana nową poprawioną wersje układu to gwarancja długiej i bezawaryjne pracy na kilka lat !

Ewentualnie jeśli nie zależy Ci na wyjściu HDMI, można użyć płyty AT6, która nie posiada HDMI lecz też jest oparta na architekturze INTEL !

• #7 07 Lut 2012 22:38
    pawelbul
    Poziom 18  

Jeśli ta płyta po prostu się nie włączyła któregoś dnia to jej naprawa powinna być najlepszym rozwiązaniem i to raczej bez wymiany grafiki lub mostu. Wymiana na płytę AT6 to wolniejszy procesor i słabsza grafika oraz jak napisał przedmówca loteria przy zakupie.
    Jak Ci nie za daleko do Radzymina to zapraszam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo