Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry łącza- Jaki maksymalny internet

07 Lut 2012 18:53 1022 4
  • Poziom 10  
    Witam

Za niedługo kończy mi się umowa na internet 2Mb/s + telewizja. Chciałbym zrezygnować z telewizji i wziąć najszybszy internet jaki mogę mieć. Dostałem informacje że jest u mnie możliwość 10Mb/s ale nie wiadomo jak będzie to chodzić i że jest to maksimum. W salonie powiedzieli że nie powinno być problemów a znowu ktoś inny mówi że nie ma szans. Bardzo proszę o opinie czy na moich parametrach mam szanse na 10 Mb/s.

Stan linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 316
    Szybkość pobierania 6480
    Tłumienie Bliski koniec : 33.9 (dB)
    Odległy koniec : 17.3 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec : 14 (dB)
    Odległy koniec : 32 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 6
    Firmware 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min 0
    Błędy CRC 9
    Błędne sek. w okresie 1 dnia 0
  • Poziom 17  
    Jeśli nie nastawiasz się na ściąganie nie ma sensu inwestować w 10 Mb/s. Wiem to z autopsji że 2 Mb/s swobodnie wystarczy do ""surfowania"" w internecie. Ja sam mam 8Mb/s ale realnie koszty przekładają się na zyski jedynie podczas pobierania dużego pliku i to z serwisu premium.
  • Poziom 10  
    fiacik1 napisał:
    Jeśli nie nastawiasz się na ściąganie nie ma sensu inwestować w 10 Mb/s. Wiem to z autopsji że 2 Mb/s swobodnie wystarczy do ""surfowania"" w internecie. Ja sam mam 8Mb/s ale realnie koszty przekładają się na zyski jedynie podczas pobierania dużego pliku i to z serwisu premium.

Gdyby był mi niepotrzebny to bym się nie pytał, wybór prędkości internetu przeze mnie nie podlega kwestionowaniu gdybym mógł wziął bym nawet 100Mb/s. Zależy mi tylko na ocenie jaki maksymalny internet mogę mieć na mojej linii
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Około 10 Mb/s (czyli opcja "do 10 Mb/s"). Dokładnie trudno powiedzieć, bo:
    -tłumienie masz wysokie, w tych okolicach należy się spodziewać zwykle 10-11 Mb/s (ale niektórzy wyciągną 14 Mb/s, a na linii jak moja 5-6 Mb/s)
    -Margin (Sygnał/Szum) przeciętny, nie wiadomo czy wystarczy na pełne 10 Mb/s (choć powinno być bardzo blisko z dołu lub z góry).
    Dodam, że to wymaga maksymalnej stabilności, więc nie warto ryzykować jeśli te 14 dB skacze (po kilka dB) lub nagle pojawiają się duże ilości błędów (w tysiącach i więcej, oczywiście nie ma tez prawa rwać synchronizacji). Obecne statystyki są dobre.
  • Poziom 10  
    terrade napisał:
    Około 10 Mb/s (czyli opcja "do 10 Mb/s"). Dokładnie trudno powiedzieć, bo:
    -tłumienie masz wysokie, w tych okolicach należy się spodziewać zwykle 10-11 Mb/s (ale niektórzy wyciągną 14 Mb/s, a na linii jak moja 5-6 Mb/s)
    -Margin (Sygnał/Szum) przeciętny, nie wiadomo czy wystarczy na pełne 10 Mb/s (choć powinno być bardzo blisko z dołu lub z góry).
    Dodam, że to wymaga maksymalnej stabilności, więc nie warto ryzykować jeśli te 14 dB skacze (po kilka dB) lub nagle pojawiają się duże ilości błędów (w tysiącach i więcej, oczywiście nie ma tez prawa rwać synchronizacji). Obecne statystyki są dobre.

Ogólnie parametry są dosyć stabilne wszystko prawie stoi w miejscu czasami wyskoczy do 200 błędów CRC ale to wtedy gdy połączenie trwa kilkanaście godzin albo więcej.
    Długość łącza wynosi 2.102km
    Tłumienność rzeczywista/graniczna przy 10Mb/s wynosi odpowiednio 23,96/27,4
    Dane z lutego 2011 roku