Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Yaris z 2000r. i jak podłączyć mp3, brak wej. aux czy da się dorobić?

07 Lut 2012 20:44 13866 9
  • Poziom 11  
    Witam! Potrzebuję pomocy/porady. Mianowicie mam Toyotę Yaris z 2000roku z oryginalnym radiem i chcę dorobić wej. aux, aby móc podłączyć odtwarzacz mp3. W które miejsce to mogę podłączyć, aby było dobrze słychać, i prawidłowo działać?
    Doświadczalnie podłączyłem równolegle do głowicy odtwarzacza kaset - wówczas sygnał przechodzi oczywiście przez wzmacniacz i dźwięk w głośnikach jest zbyt mocno wzmocniony - odpada.

Proszę o porady:)
    Pozdrawiam!
  • Moderator
    A metoda bezinwazyjna - transmiter czy Kolega rozważał?
  • Poziom 35  
    Masz kolego dwa wyjścia:
    1.Bez ingerencji w radio - Transmiter FM.
    2.Ingerencja w radyjko: zlokalizowanie miejsca łączącego tor radiowy ze wzmacniaczem i wyprowadzenie gniazda np. mini Jacka.
  • Poziom 11  
    No więc transmiter miałem w poprzednim aucie i żałuje że kupiłem bo specjalnie kupiłem jakiś lepszy za 100zł a jakość dźwięku to była tragedia szumy i niska wydajność cicho grało -odpada. A czy dało by się to zrobić tak że, z tyłu radia mam wejście na odtwarzacz cd i czy da się jakoś pod to wejście podpiąć auxa..? Bo znaleźć tor wzmacniacza to trza by było mieć schemat tego radia.
  • Poziom 9  
    Zapewne jest to gniazdo CD IN czyli nic innego jak aux in. No chyba, że to jest wejście na zmieniarkę. Zrób foto najlepiej, no chyba, że jest to gniazdo jack 3.5 to wepnij się kablem typu Jack<->Jack i podepnij sobie odtwarzacz i spróbuj po tym wejść. A co do wejścia za głowicą kasetową to wygoogluj wszystkie scalaki poza końcówką mocy. Któryś z nich będzie wzmacniaczem sygnału głowicy i trzeba się wpiąć w wyjścia out i dojść do tego który kanał to który, albo przewertuj całą płytkę i szukaj wejść, ja na swoim znalazłem od tunera oraz kaseciaka i się zdziwiłem :D
  • Poziom 11  
    W radiu z Yarka należy wpiąć się pod wyjście z LA3161 i oczywiście masę. Wtyczkę od głowicy po prostu wyjąłem z płyty.

Aby oszukać kaseciaka wystarczy włożyć jakąkolwiek kasetę.
    Ja nie chciałem żeby mi szumiała, więc wyjąłem z wtyczki pin od + od silnika i jeden na którym pojawia się masa gdy włącza się przewijanie (kabelek nr 4 licząc od którejś strony jeśli dobrze pamiętam)
    Inaczej radio wciąż twierdzi, że kaseta jest przewijana.
  • Poziom 9  
    Witam,

Kiedyś przerabiałem podobny patent w radiu VDO CDR 2005 montowanym w Vectrach C. Niestety, nie znam się na elektronice i cała moja inwencja sprowadziła się do wykonania krok po kroku czynności wymienionych w manualu. W skrócie polegało to na przylutowaniu końcówek kabelka jack w odpowiednie miejce na plycie odtwarzacza CD. Dla zainteresowanych zamieszczam link.

Jako, że chcę być na czasie ze światowymi trendami panującymi w motoryzacji uległem modzie na downsizing i kupiłem Yarisa, rocznik 2002. Szczerze cenię sobie porządek w aucie i nie chciałbym montować nic nowego tylko pociągnąć kabelek który mógłbym wpiąć w telefon. Czy dysponuje ktoś może jakimiś zdjęciami poglądowymi które ułatwiłyby tą operację. Czy LA3161 jest przedwzmacniaczem firmy SANYO takim jak tutaj?
  • Poziom 17  
    Witaj. LA3161 jest przedwzmacniaczem firmy SANYO, ale ty raczej powinieneś podłaczyć się "za" tym scalakiem, ponieważ na jego wyjściu jest poziom sygnału zblizony do tego, jaki masz na wyjściu standartowej mp3-ki.
  • Poziom 9  
    Ja zrobiłem tak i działa:

Radio Yaris z 2000r. i jak podłączyć mp3, brak wej. aux czy da się dorobić?

Jeszce trzeba zrobić jeden trick, żeby po wciśnięciu na panelu przycisku "tape/cd" cokolwiek się działo. Najprościej jest odpiąć dwie wtyczki idące z modułu kaseciaka (praktycznie jedyne na płycie głównej).

Rozwiązanie ma jedna wadę, ale można to spokojnie tolerować jak się nie słucha muzyki na pełen regulator. Słychać małe przebicia w postaci trzasków - przy końcu i początku utworu np. Da się coś z tym zrobić ? dodam, że do połączenia użyłem bardzo dobrego kabla ekranowanego.

Jakość w porównaniu do trasmitera FM jest o niebo lepsza. Ja robiłem test z użyciem telefonu na którym było włączone radio, potem przełączyłem się na radio z toyoty i nie odczułem żadnej różnicy.