Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL CORSA C 1,2 16V 2004r. gaśnie cylinder

07 Lut 2012 22:02 3561 5
  • Poziom 2  
    Witam!

Mam problem w mojej Corsie w trakcie jazdy gaśnie jeden cylinder i zapala się kontrolka od silnika najczęściej przy dużej prędkości lub przy jeździe pod gore. Po podpięciu do komputera mechanik powiedział ze są spadki napięcia na 4 cylindrze i wymieni świece, 10 km ok potem znowu to samo, mechanik na to ze trzeba cewkę wymienić - 400zł Bosch cewka i dalej to samo, naczytałem się już różnych rzeczy i nie wiem czy najbardziej nie pasuje m tu EGR, lub coś z wydechem może katalizator, kojarzę tez ze na wolnym biegu po dodaniu dużo gazu w pierwszej fazie jest jakby przytłumienie potem dopiero wchodzi na obroty. Dodam ze silnik bierze ok 0,5l oleju na 1000km. Mam ok 100 km do ASO a tez nie mam najlepszego zdania o nich bo kiedyś mi świec nie podokręcali wiec chciałbym najpierw poznać trochę opinii internautów
  • Texa Poland
  • Moderator na urlopie...
    To może tak:
    tngras-2 napisał:
    trakcie jazdy gaśnie jeden cylinder i zapala się kontrolka od silnika

Skoro dzieje się coś takiego, to nic prostszego do zdiagnozowania! Po prostu trzeba mieć do tego sprzęt (porządny diagnoskop), jak i trochę wiedzy. Dopiero po spełnieniu tych dwóch warunków "rozproblemienie" Twojego autka, zajmie max. 10 min. z jazdą próbną... Nikt Ci nie pomoże, bo to będą porady "na chybił-trafił"!
    tngras-2 napisał:
    Mam ok 100 km do ASO

Nie cygań; nu nu nu! :sm31: Bo Ci wstyd przyniosę i udowodnię... (mieszkałem w okolicach :D )
    Reasumując: musisz skontaktować się z porządnym mechanikiem/warsztatem, byle znał się na sprzęcie, który obsługuje (tester diagnostyczny).
  • Texa Poland
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    No tak mam napisane Chojna w poście a mieszkam pod Mieszkowicami wiec ok 100km mam do ASO, jak pojadę to tylko na komputer bo naprawdę mnie kilka razy tam tak ściemniali ze robić auta tam nie mam zamiaru. Ewentualnie zostaje ASO w Schwedt. Jak mieszkałeś w okolicy to może powiedz do kogo mogę podjechać kto by to tak szybko zdiagnozował, bo 3 mechaników diagnozowało na 100% cewkę.
  • Poziom 25  
    A na chłopski rozum to zamieniam z tego cylindra wszystko z sąsiadem cylindrem obok i próba jeśli dalej 4 to sterownik jeśli przeszło na sąsiada to sprawdzamy dalej.
    Ciśnienie sprężania sprawdzone? Jak będzie niższe od pozostałych też będzie się sapał.
  • Poziom 2  
    Diagnoza kolejnego mechanika z komputera - Sonda Lambda, wywala teraz 3 i 4 cylinder na nowej i starej cewce, czy znaczy to że cewka stara jak i nowa jest ok ? W samochodzie czuć spalonym olejem. Nikt nie chce nic sprawdzać innego, mówią że katalizatora się nie da sprawdzić, ciśnień sprawdzać nie będą bo komputer pokazuje sondę. Jutro na 10 umówiona wymiana sondy, mechanik prosił żebym zostawił starą cewkę jak i nową do jutra a ja mam dylemat bo jeszcze dzisiaj do 15 mogę ją oddać. Moim prostym myśleniem jak na nowej i starej jest tak samo to są obydwie ok. Oddawać czy nie?