Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G565, zmiana aktywnej partycji, jak przywrócić poprzedni stan

07 Lut 2012 23:11 3855 2
  • Poziom 2  
    Witam, mój komputer to laptop lenovo g565 z windowsem7. Nie działał mi przycisk onekey recovery (i nadal nie działa), ponieważ podzieliłem dysk na partycje. Kombinowałem żeby przywrócić działanie tego przycisku i zmieniłem partycje aktywną z C na inną. Teraz komputer sie włącza, pojawia się czarny ekran, pasek ładowania i napis windows is loading files, następnie pusty ekran(jest jakaś tapeta) i kursor i włącza się od nowa. Czyli zepsułem jescze bardziej. Co mogę zrobić by przywrócić komputer do działania? Czy mozna w jakiś sposob zmienić partycje aktywna na poprawna w tej sytuacji?
  • Poziom 1  
    Witam, Ja również mam podobny problem z Lenovo tzn. : wysypała mi sie Vista próbowałem przycisku OneKey Recowery ale podczas przywracania wystąpił jakiś błąd wiec zresetowałem i wtedy przestał działać przycisk Onekey. Zainstalowałem tymczasowo innego Windowsa, partycja recovery stała się widoczna. W Windowsie zmieniłem aktywną partycje na tą recovery uruchomiłem ponownie komputer i wystartował mi OnKey recovery ale nie możne zrobić recovery Visty gdyż ma nie odpowiedni rozmiar dysk na którym ma przywrócić system a ja nie umiem zmienić aktywnej partycji na pierwotna. Pomóżcie Proszę.
  • Spec od komputerów
    Pobierz
    http://www.partitionwizard.com/download/pwhe7.iso
    Wypal CD z obrazu iso . Wystartuj komputer z CD i ustaw flagę boot.

Pozdrawiam
    Jak nie masz ważnych danych na dysku to przywróć oryginalny MBR i przywróć oryginalny system z recovery. Jeżeli masz dane to zgraj je na zewnętrzny nośnik przed przywracaniem oryginalnego systemu.