Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 2 1.8 jednopunkt Alternator-schemat podłączenia

08 Lut 2012 00:29 18235 4
  • Poziom 8  
    Witam proszę Drogich Forumowiczów o łopatologiczne podanie mi podłączenia alternatora w Golfie 2,ponieważ jakich mądry fachman tak po podłączał to wszystko że szok ,co prawda działa ale chce wywalić te całe ''oknypowanie''.

Poprostu który Kabelek i jaki gdzie ma być ,ponieważ będę to kładł od Nowa ile kabli do czego kolory itp bardzo proszę o podpowiedz .Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    A ile kabli idzie do alternatora? Jeżeli to jest ten model co myślę to idą 2 kable.

Gruby i cienki.

1. Gruby ( przeważnie przykręcany nakrętką) to wyjście do akumulatora. Jest z nim podłączony na stałe (bez żadnych stacyjek, zapłonów) Musisz go dobrze podłączyć bo jak się odczepi, albo dotknie do masy to grozi pożarem auta.

2.Drugi cienki (przeważnie na wsuwkę) to kabelek od kontrolki ładowania.. Jest podłączony do kontrolki w liczniku.

Kontrolka ma podłączony "+" z zapłonu. Wiec jeżeli tym kablem dotkniesz do masy (z włączonym zapłonem) to powinna się ona zapalić.. Gaśnie wtedy gdy alternator wytwarza napięcie. Bo wtedy są dwa plusy :D Aha i Jak nie podłączysz kontrolki to może mieć wpływ na brak ładowania. Bo przez tą kontrolkę płynie prąd wzbudzający alternator do pracy po zapaleniu silnika :D
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo za podpowiedz ,mam zagadkę dlatego gdyż obecnie do alternatora podłączony jest gruby kabel bezpośrednio z Plusa akumulatora w tym samym miejscu jest też podłączony kabel gruby rozrusznika .

Cienki Kabelek wiem z nim sobie poradzę tylko po co jest tak że akumulator + alternator i alternator +rozrusznik CHYBA coś tego za duzo
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Przestrzennie ma być tak:
    Golf 2 1.8 jednopunkt Alternator-schemat podłączenia

Przekroje:
    alternator - rozrusznik = 6mm²;
    rozrusznik - akumulator = 25mm².

Temat może zamknąć także sam Kolega, klikając na odpowiednią opcję na dole.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 8  
    Super dziękuję Obie odpowiedzi na nurtujące Mnie pytanie są takie jakich chciałem
    Bardzo dziękuję temat do zamknięcia.