Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia c6 widzi słuchawki nie podpięte

08 Lut 2012 01:30 3531 23
  • Poziom 8  
    Witam jak w temacie Nokia c6 widzi słuchawki mimo ze żadne nie są podpięte przez co nie działa głośnik od muzyki... pomożecie? dodam tylko ze wyjecie gniazda słuchawkowego nie pomogło nokia po wyczyszczeniu gniazda nadal je widzi tak jak i po samym jego wyjęciu... Prosze o sugestie pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Spróbuj zrobić hard reset.
  • Poziom 25  
    Przeczyść/wymień gniazdo słuchawek
  • Poziom 8  
    Koledzy właśnie w tym problem że nie pomaga. Próbowałem nawet bez gniazda i nadal je wykrywa. Telefon ma jakieś plamki na klawiaturze na płycie głównej zatem tam mogło powstać zwarcie. Telefon mniej więcej został wyczyszczony ale nadal je wykrywa macie jakieś sugestie jeszcze? jak ją wyczyścić bezpiecznie albo cos aby zwarcia nie było? Hard reset nie wiem czy pomoże w tym przypadku...
  • Poziom 11  
    Przylany prawdopodobnie, w starszych nokiach (s40) to była częsta usterka, wtedy była tam taka mała kosteczka od audio, mocne pucowanie z jakimś kontakt sprajem zazwyczaj pomagało lub przelutowanie tej kostki.
  • Poziom 31  
    DirtBomber napisał:
    Koledzy właśnie w tym problem że nie pomaga. Próbowałem nawet bez gniazda i nadal je wykrywa. Telefon ma jakieś plamki na klawiaturze na płycie głównej zatem tam mogło powstać zwarcie. Telefon mniej więcej został wyczyszczony ale nadal je wykrywa macie jakieś sugestie jeszcze? jak ją wyczyścić bezpiecznie albo cos aby zwarcia nie było? Hard reset nie wiem czy pomoże w tym przypadku...

W tym sęk że w większości modeli gdy wyjmiesz/wylutujesz złącze HF to telefon będzie się zachowywał jakby były podłączone słuchawki, tylko wymiana na nowe gniazdo da Ci pewność że jest to jego lub nie wina.
  • Poziom 8  
    Panowie ale tam jest gniazdo wyjęte a to które było czyściłem i nie widzę uszkodzenia.... jakiej sugestie jeszcze??
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Jedyna sugestia to dać nowe gniazdo, to że nie widzisz uszkodzenia to nie znaczy że jest sprawne.
  • Poziom 19  
    Człowieku posłuchaj wymień na początku na nowe to gniazdo jeżeli tylko to nie działa a dopiero potem jeżeli usterka nie zniknie kąp, myj, grzej i gotuj.
  • Poziom 8  
    ja nie mowie że nie działa tylko jak wyżej wykrywa słuchawki nawet jak wyjmę złącze. Spróbuje jutro podmienić złącze od kumpla na chwile i zobaczę. A jak nie to Piszecie o jakiejś kąpieli o czyszczeniu ale ja w tej kwestii to niewiele mogę się wypowiedzieć a tym bardziej zrobić...
  • Poziom 8  
    Witam ponownie Panowie. jednak podkładka gniazda nie pomogła. Telefon Nadal widzi słuchawki co poradzicie? Pisaliście coś o kąpieli w rożnych płynach. W jakim środku i w jaki sposób to najlepiej zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Najlepiej w Cleanser.
    Zobacz na schemacie, które elementy odpowiadają za słuchawki i na początku je dobrze przemyj szczoteczką.
    Jak nie pomoże to zamocz płytę w tym środku i niech troszkę poleży. Jak masz wanienkę to wykąp płytę.
    W tym modelu jest problem bo ekrany są lutowane.
  • Poziom 8  
    Panowie zamieszczam linki do dwóch zdjęć tej płyty głównej co powiecie na ten temat??? Widać chyba małe spięcie koło tych styków słuchawek a na klawiaturce qwerty widać delikatne zalanie... proszę o sugestie....

• Poziom 41  
    Widać, że telefon nie jest do końca dobrze wyczyszczony.
    Od razu rzuca się w oczy osad na dwóch elementach - takich czarnych pod polami gniazda słuchawkowego.
    Zacznij naprawę od dokładnego wyczyszczenia telefonu - szczoteczka, wanienka.
  • Poziom 8  
    Chodzi Ci o te dwa małe punkty nad aparatem obok tych skośnych styków słuchawek? co jeszcze tam widzisz badź widzicie niepokojącego? i czym z domowych sposobów można to wyczyścić?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Delikatna szczoteczka, najlepiej izopropanol lub coś pochodnego i dokładnie poczyścić ślady wilgoci.
  • Poziom 8  
    kurcze nie mam nic takiego... a z domowych środków typu perfumy? i delikatnie czyscić szczoteczką? ktore miejsca jeszcze powinienem wyczyścić na płycie?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    DirtBomber napisał:
    kurcze nie mam nic takiego... a z domowych środków typu perfumy? i delikatnie czyscić szczoteczką? ktore miejsca jeszcze powinienem wyczyścić na płycie?

To Ty widzisz płytę i powinieneś wiedzieć gdzie masz jeszcze ślady zalania ewentualnie korozji.
    Perfumy to nie najlepszy pomysł na naprawę tego telefonu.
  • Poziom 8  
    Rozumiem wybacz ale takich napraw nigdy się nie podejmowałem...kolega ma taki płyn spróbujemy to wyczyścić i zobaczyć z drugiej strony dzięki kolego bo te pola rzeczywiście trzeba wyczyścić....
  • Poziom 23  
    Możliwe że masz uszkodzony element V2001. On odpowiada za wykrywanie słuchawek.
  • Poziom 8  
    a który to element??? ciężka jest wymiana tego zapewne?
  • Poziom 23  
    To jest dioda taka sama jak na linii BSI, tylko kolo wzmacniacza audio. Nie mam SM L4 pod ręką wiec ci nie powiem gdzie ona jest. Pisze z pamięci...
  • Poziom 21  
    V2001 to dioda LED :)
    Może chodziło o przełącznik analogowy N2122?