Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie zapala się kontrolka przegrzania silnika. Cinquecento 700. Wentylator stoi.

08 Lut 2012 11:35 2035 2
  • Poziom 22  
    Witam... Mam problem.
    Nigdy nie zapala mi się kontrolka przegrzania silnika w Cinquecento 700.
    Nie włącza się również wentylator chłodnicy.
    Wentylator sprawdziłem jest oki, prawdopodobnie do wymiany czujnik w chłodnicy gdyż po zwarciu kabli wentylator kręci się.

Czujnik temperatury ma taką reakcję: Gdy silnik jest całkowicie zimny jest ciągły (miernik piszczy na ciągłości). Gdy jest ciepły/gorący robi się przerwa i po przekręceniu kluczyka pokazuje się około 12V (mierzone na przewodach do czujnika). Oczywiście mówię tutaj o czujniku temperatury silnika-nie chłodnicy.

Żarówka przegrzania silnika nigdy nie zaświeciła się, dziwi mnie to bo wentylator nigdy nie włączył się (pewnie uszkodzony czujnik w chłodnicy) więc silnik na pewno się przegrzał. Raz aż się "dymiło" gdy uciekł płyn chłodniczy przez nieszczelność.
    Żarówka kontrolki oki.

Co może być przyczyną?? Proszę o jakieś sugestie.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    W CC, jak i w większości pojazdów, czujnik temperatury nie ma wpływu na wentylator. To włącznik termiczny wentylatora w chłodnicy steruje wiatrakiem i dla próby przewody w tamtej wtyczce należy zewrzeć - wiatrak ma ruszyć. I bezpiecznik 3 do sprawdzenia.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 22  
    Bezpiecznik OKI. Wentylator ok. Uszkodzony czujnik termiczny wentylatora w chłodnicy. Wymieniłem właśnie. Ojoj biedny silnik ale musiał dostać gdyż tu już dawno wentylator się nie włączał.