Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma LG model 42PC1RR czerwone dropy po nagrzaniu oraz plastyczny obraz

08 Lut 2012 13:55 4090 10
  • Poziom 18  
    Witam!
    Plazma jak w tytule. W zasilaczu wybrzuszone były wszystkie z 7 sztuk kondensatorów 3300mF/ 10V i miały po kilkadziesiąt mikro. Po wymianie usterka nie ustąpiła. Przy regulacji SETUP na module Ysus są zmiany w kolorze dropów ale to nie to, napięcia zasilacza 60 V i 184V prawidłowe. Napięcia 15V, 15V i 5V na Ysus prawidłowe. Ciekawe że przy włączeniu zimnego tv przez chwilę wszystko raczej w porządku i po czasie 2,3 minut zaczyna świrować. Nie wiem jakie mają być w tym modelu napięcia VY i VSC, na panelu niema informacji. Nie posiadam do podmiany modułów. W tym tv występują YSUS- 6870QYH005B, Z SUS- 6870QZH004B. Ktoś sugerował podmianę Y SUS, proszę o jakieś wskazówki.
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Poziom 14  
    Na czerwone dropy powinna pomóc zmiana softu na CTRL ale co znaczy "plastyczny obraz" ?
  • Poziom 18  
    Witam!
    Plastyczny obraz czyli robią się "placki" jednolitego koloru w odcieniach pastelowych, kontury przejaskrawione. Ponadto pulsuje kolorowa poświata jakby "nałożona " na obraz. Czy pomoże zmiana softu jak przed nagrzaniem telewizora wszystko jest O.K.? Czerwone dropy są rozrzucone na całym ekranie i przy włączeniu dowolnego wejścia AV też nie znikają.
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Poziom 14  
    Najlepiej by było gdyby wstawił Pan zdjęcie
  • Spec od monitorów
    MF056L_CHASSIS_ plasma LG_ 42PC1RR (42PC1RR _ panel 42x3 )
    Mainboard LG MF056L/ opisany jako 68709M0331E .

Zobacz co masz jak wejdziesz w tryb autonomiczny?
  • Poziom 17  
    Proszę podać ilość godzin użytkowania tv? Jakiej produkcji jest panel plazmowy CD-chiński, K-koreański, P-polski?
  • Poziom 18  
    Witam!
    Problem do końca nie rozwiązany, choć już wiem gdzie szukać usterki. Zdjęć nie wstawiałem ponieważ nie oddają istoty problemu. Gdy telewizor jest zimny napięcie VY wytwarzane w module YSUS typ 6870QYH005B jest prawidłowe i wynosi około 195V. Po nagrzaniu telewizora po 5 minutach podnosi się do wartości 225V i obraz robi się "plastyczny z zieloną poświatą plus czerwone dropy. Regulacja na moduliku
    Y PC-J009A jest wtedy niewystarczająca ( 220-250V) co grozi ponadto awarii telewizora. 3 kondensatory po 10mF/400V sprawne ale i wymienione, 100mF/50V też.Usterka jest6 chyba w moduliku, są tam półprzewodniki które mogą się tak zachowywać. Dokumentacji serwisowej tych elementów nie znalazłem, jest tylko w necie opis płyty głównej, widać LG radzi w tych przypadkach podmieniać cały Y SUS. Co radzicie?
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Poziom 18  
    Witam!
    Tv dalej nie naprawiony, wymieniłem wszystkie półprzewodniki i elektrolity na module YSUS 6871QYH953A i dalej to samo. Kondensatory od 5 i 15 V też wymienione. Kończą mi się pomysły, może ktoś z Was miał już taką usterkę?
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Poziom 25  
    Tak kupiłem cały zestaw Y-sus Z-sus CTRL z nowym softem.
    Czy nagrzewa się mocno po pewnym czasie radiator tak że jaja można smażyć na Y-sus.Jak tak to do wymiany.
  • Poziom 18  
    Witam!
    No tak, ale taki zestaw kosztuje parę stówek.
  • Poziom 20  
    Dla potomnych. Trafił mi się do naprawy identyczny model z identyczną przypadłością. Pomogło wylutowanie hybrydy i przelutowanie wszystkich jej nóżek. Nogi z jednej strony układu zalane są silikonem i tutaj należy uważać wydłubując silikon, aby nie uszkodzić elementów pod nim się znajdujących. Ja usunąłem wąski pasek ( wzdłóż nóżek- ok. 7 mm. ).