Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor sony kdl-40ex720 i połączenie z liveboksem

kobitka27 08 Lut 2012 15:40 2540 6
  • #1 08 Lut 2012 15:40
    kobitka27
    Poziom 2  

Witam, posiadam wspomniany telewizor i chciałabym mieć dostęp do internetu właśnie w telewizorze. Niestety nie bardzo wiem jak to zrobić? Do telewizora posiadam Wi FI SONY UWA-BR-100. Natomiast prze livboksie posiadam Wi Fi Sagem.Dodam tylko, że po wpisaniu kluczu WEP telewizor połączył się z daną siecią, lecz dalej nie bardzo wiem co robić? Czy mógłbym liczyć na kogoś pomoc?

Moderowany przez radekrpisz:

Przeniosłem w odpowiednie miejsce.

0 6
  • #2 08 Lut 2012 19:15
    mirex
    Poziom 43  

kobitka27 napisał:
    Witam, posiadam wspomniany telewizor i chciałabym mieć dostęp do internetu właśnie w telewizorze. Niestety nie bardzo wiem jak to zrobić? Do telewizora posiadam Wi FI SONY UWA-BR-100. Natomiast prze livboksie posiadam Wi Fi Sagem.Dodam tylko, że po wpisaniu kluczu WEP telewizor połączył się z daną siecią, lecz dalej nie bardzo wiem co robić? Czy mógłbym liczyć na kogoś pomoc?

...chciałabym .... chciałbym
    Nie wiem jak się zwracać, to sobie odpuszczę jakąkolwiek pomoc. ;)

Nauczyciel? Czy nauczycielka?
    Czy to, czy to - nie przystoi tyle błędów w tak krótkim tekście zrobić.
    No i dział kobitko27 nie ten. A przecież u góry odpowiedni. Specjalnie u góry, żeby było łatwiej znaleźć.

0
  • #3 09 Lut 2012 13:44
    kobitka27
    Poziom 2  

Pomylić się ludzka rzecz, a nie zawsze człowiek sprawdza "tą" swoją poprawność pisania;-) Przepraszam, ale jestem pierwszy raz na forum i nie bardzo umiem się na nim odnaleźć. Czyli teraz mój temat został przeniesiony? Forum elektroda -> RTV Użytkowy -> Połączenia urządzeń -> telewizor sony kdl-40ex720 i połączenie z liveboksem.

0
  • #4 09 Lut 2012 14:31
    jacenty02
    Poziom 12  

kobitka27 napisał:
    Dodam tylko, że po wpisaniu kluczu WEP telewizor połączył się z daną siecią, lecz dalej nie bardzo wiem co robić?
    Jeżeli się połączył to znaczy że ma dostęp do internetu.
    Pytanie "dalej nie wiem co robić" jest nie do końca zrozumiałe. Proszę sprecyzować.

0
  • #5 09 Lut 2012 19:57
    kobitka27
    Poziom 2  

Już precyzuje;-)!
    Wyniki połączenia
    Urządzenie bezprzewodowe w TV- znaleziono
    Dostęp lokalny- zakończony niepowodzeniem.
    Dostęp do internetu - zakończony niepowodzeniem.

Dzwoniłam dzisiaj do TP, żeby "odblokowali internet"(dostęp lokalny) tak, by wszyscy użytkownicy w domu mogli z niego korzystać, ale Pani zbytnio mi nie pomogła. Nie wiem dokładnie czy właśnie w tym tkwi problem, ponieważ nie można połączyć się z internetem po przez telefon kom, po wpisaniu prawidłowego klucza WEP.

0
  • #6 09 Lut 2012 21:31
    jacenty02
    Poziom 12  

Połączenie lokalne nie ma tutaj nic do rzeczy, skoro próbujesz się połączyć przez wifi. Spróbuj to zrobić od początku jeszcze raz. Na pilocie wybierz home, ustawienia, sieć, ustawienia sieci, ustawienia sieci bezprzewodowej i skonfiguruj połączenie dla sieci bezprzewodowej.

0
  • #7 08 Paź 2012 00:20
    wmisiu
    Poziom 1  

Może to komuś pomoże. Cały problem tkwi w ustawieniach LiveBoxa, a dokładniej chodzi o zabezpieczenia WiFi. Wystarczy w filtrze adresu MAC dopisać MAC karty TV, czyli w tym wypadku Mac UWA-BR100. Ten powinien być podany na obudowie.
    Można też wyłączyć filtrację, ale to wyłączenie jednego z zabezpieczeń, a klucz WEP dosyć łatwo złamać…

0