Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znug ZecOO prezentuje motocykl elektryczny przyszłości

panlis2010 08 Lut 2012 17:22 2707 8
 • Znug ZecOO prezentuje motocykl elektryczny przyszłości Na pierwszy rzut oka prototyp zaprezentowany przez firmę ZecOO swoim designem przypomina pojazdy używane przez bohaterów filmów Tron (które z resztą zostały już skopiowane z powodzeniem przez pewną grupę fanów serii). Motocykl cechuje oryginalny, niekonwencjonalny i agresywny wygląd. Został skonstruowany przez projektanta pracującego na co dzień dla koncernu Toyota, w jednym z tokijskich warsztatów zajmujących się handlem i serwisem motocykli.

  Praca nad projektem zajęła pół roku, od koncepcji wstępnej do pełnego jej wcielenia w życie. Na ramę pojazdu składają się elementy drewniane i stopy metali, co w rezultacie daje bardziej ekologiczny efekt niż w przypadku wielu obecnych na rynku modeli. Układ sterowniczy opiera się na centralnej części motocykla. Pojazd wyposażony będzie w amortyzator wspornikowy i pas tylnego koła. Całość napędzana jest silnikiem elektrycznym.

  Nie potwierdzono dotąd informacji o planowanych testach latem oraz czy i kiedy opisywany motocykl pojawi się w wersji nadającej się do powszechnego użycia na drogach.


  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 napisał 520 postów o ocenie 11, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
 • Fabryka Prądu
 • #2
  timo66
  Poziom 23  
  Do kibla rwie jak się czyta że ktoś robi wstawki drewniane i twierdzi że coś jest przez to bardziej ekologiczne.
  panlis2010 napisał:
  Na ramę pojazdu składają się elementy drewniane i stopy metali, co w rezultacie daje bardziej ekologiczny efekt, niż w przypadku wielu obecnych na rynku modeli.
 • Fabryka Prądu
 • #3
  halinka1125
  Poziom 21  
  Witam
  Drewniane nie koniecznie znaczy gorsze, jakiś czas temu na Discovery oglądałem program o produkcji rowerów gdzie właśnie drewno zastępowało kompozyty i aluminium bo było po prostu odporniejsze przy mniejszej wadze. Poza tym mogę się założyć, że drewno w tym motocyklu z lipą przy drodze ma niewiele wspólnego;)
  Pozdrawiam
 • #4
  timo66
  Poziom 23  
  halinka1125 nie mówię że drewno jest beeee, tylko te podkreślenie ekologiczny ma się do wszystkiego tak jak siodło dla świni. Drewno jest może nie idealnym materiałem, ale na pewno bardzo dobrym. To że można budować auta z drewna nie od dziś wiadomo. I w tedy można powiedzieć że jest to ekologiczne - cokolwiek to oznacza


  Znug ZecOO prezentuje motocykl elektryczny przyszłości

  silnik i chłodnica są pomalowane, opony gumowe- cała reszta z drewna.[/img]
 • #6
  timo66
  Poziom 23  
  NIe , zwykły spalinowy ori z wranglera - 300km.

  http://www.youtube.com/watch?v=L_3Wkw98eKQ

  Ostatnio czytałem pewien artykuł w jakimś czasopiśmie motoryzacyjnym i jeśli dać wiarę temu co tam było napisane to elektryczne auta nie są takie ekologiczne.
  Skomplikowany silnik spalinowy [ chodzi o benzynę ] ma o 25% mniejszy bilans co2 a elektryczny raptem o 5% mniejszy. Nasuwają się od razu pytanie: czy artykuł był sponsorowany ?? Wszak na CO2 robi się duże interesy, na paliwie benzynowym z domieszką 10% bioetanolu jeszcze większy interes, już nie mówiąc o spalaniu 1dm³ silniczka z 200km pod maską ...
 • #8
  yahuza
  Poziom 11  
  Pomijając kwestie techniczne to pierwsze co nasunęło mi się na myśl:
  "o matko jaki brzydki"
  Ja bym się wstydził wsiąść. Normalnie powiem jeszcze, że nie mam pojęcia dlaczego "dizajnerzy" od wszystkich pojazdów elektrycznych "dizajnują" w taki właśnie sposób. Większość tych motocykli i samochodów wygląda precedensowo i gadżeciarsko, więc moim zdaniem świadczy to o tym jak oni sami podchodzą to tego typu produktów.
 • #9
  KokiX
  Poziom 20  
  Te nowatorskie rozwiązania może nie są do końca najlepszą opcją dla przeciętnego człowieka. Jednak warto podkreślić, że przemysł musi iść w tym kierunku. Nie wszyscy zmienią swoje pojazdy na elektryczne. Różnorodność się opłaca. Jeśli kiedykolwiek uda się człowiekowi przejść na pełne korzystanie z energii odnawialnej to każdy będzie jeździł pojazdem napędzanym elektrycznie, a łatwiej będzie to osiągnąć gdy będziemy mieć doświadczenie w ich budowie.