Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak oszukać komputer w skuterze śnieżnym Ski Doo gsx 500ss - bixenon HID

08 Lut 2012 18:45 1641 5
  • Poziom 15  
    Witam

Taki może nietypowy problem. Otóż kolega zamontował sobie w skuterze z opisu bixenony HID 55W ale nie działają mu tak jak powinny. Podłączone zostało to według instrukcji. Do regulatora podłącza się tylko kostkę od 1 lampy, druga wisi luźno. Problem polega na tym, że przy włączeniu skuterek robi diagnostykę i wykrywa że nie ma krótkich świateł i od razu przełącza na długie światła. Po włożeniu do tej luźnej kostki żarówki, wszystko działa prawidłowo. Także zwarcie przewodów powoduje że krótkie światła działają ale do czasu zmiany na długie - bo wtedy wywala bezpiecznik bo robi zwarcie. Także złączenie wtyczek razem - lewej i prawej lampy razem powoduje wywalanie bezpiecznika przy zmianie świateł. Prawdopodobnie każda lampa w skuterze jest monitorowana i brak żarówki w tej kostce powoduje że skuter wykrywa że awaria krótkich jest i przerzuca na długie... Z żarówką wszystko działa poprawnie, ale bez sensu żeby tak sobie latała koło silnika.

Jak więc oszukać komputer żeby przy luźnej drugiej kostce wszystko było ok, żeby automatycznie nie przełączał na długie światła? Myślałem żeby trochę pokombinować np z diodami prostowniczymi, że przy przełączaniu na długie światła dioda włączana by byłaby zaporowo co nie powodowałoby zwarcia + z -. Lub jakiś układzik na przekaźnikach - ale przy mrozie może się to okazać bardzo awaryjne. Musi być jakiś prostszy sposób na oszukanie komputera...

Komputery we wszelkiego rodzaju pojazdach to nie moja działka, nie znam się na tym więc proszę o pomoc :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Rezystor o oporze i mocy żarówki. Już lepiej dać żarówkę i pomalować na czarno.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    O rezystorze myślałem ale 55W i 2,6 ohma rezystor to będzie grzałka niepotrzebna. O pomalowaniu żarówki na czarno to nie pomyślałem :D. Ale poza tymi dwoma sposobami i tymi co ja wypisałem musi się dać w jakiś prostszy sposób oszukać komputer...
  • Poziom 16  
    Rozbierz go. Pewnie kontrola żarówek jest na kontaktronach. Wystarczy je wtedy zewrzeć. Zdjęcie by pomogło.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Zainteresuj się ofertą firmy Hadron, mają urządzenie pod nazwą: Ste Warning canceller. Koszt nie wielki, a może zadziałać.
  • Poziom 16  
    Ale w sumie, jak chodzi tylko o sprawdzenie, czy jest żarówka, to rezystor kilku omowy małej mocy wystarczy. A jak włączy się przetwornica, odcinasz go i po problemie. Do zrobienia na jednym przekaźniku.