Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana nazwy użytkownika w 'start' - ASUS F5RL

Dj_Majster 08 Lut 2012 20:45 1049 4
  • #1 08 Lut 2012 20:45
    Dj_Majster
    Poziom 14  

Witajcie !
    Dzisiejszego dnia zauważyłem, że coś dziwnego stało się z nazwą mojego komputera, a dokładniej wydaje mi się, że w jakiś sposób został on zaatakowany przez złośliwe oprogramowanie.

Problem polega na tym, że mimo mojej woli została zmieniona nazwa ustawiana przy instalacji systemu. Pomyślałem, że zmienię to szybko wchodząc we właściwości komputera > nazwa i tam przywrócę prawidłową. Faktycznie nazwa tam była zmieniona, lecz po przywróceniu pierwotnej wchodząc na pasu zadań w start - nadal widnieje ta 'wulgarna' nazwa, którą ktoś w dziwny sposób mi ustawił.

Proszę was speców o:
    1. Pomoc w rozwiązaniu tego problemu, aby na stałe przywrócić swoją nazwę.
    2. Powiedzcie w jaki sposób 'ktoś' mógł mi to zrobić mając na uwadze, że dostęp do komputera mam tylko ja.
    3. Jak uchronić się na przyszłość przed tym, mając na uwadze że mam zainstalowanego Kasperskiego IS 2012 z wykupioną licencją i oryginalny system XP ze wszystkimi poprawkami.

Zmiana nazwy użytkownika w 'start' - ASUS F5RL

0 4
  • Pomocny post
    #2 08 Lut 2012 21:27
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Panel sterowania-konta użytkowników-administrator-zmień nazwę.
    Zainstaluj Antymalware i przeskanuj komputer czy nie posiadasz żadnych robaków (usuń).

0
  • #3 08 Lut 2012 22:27
    Dj_Majster
    Poziom 14  

Dzięki ! To pomogło :) Nie pomyślałem nawet żeby tak to zmienić.

Więc tak: mam Kasperskiego, CCleaner i Odkurzacz. Czy to wystarczy ? Jeśli nie poleć wg Ciebie najlepszy inny z którego skorzystać mogę :)

0
  • Pomocny post
    #4 09 Lut 2012 07:29
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Zainstaluj darmowy PCtools firewall (jest to zapora sieciowa). Ochroni cię przed atakami z zewnątrz. Zapora systemowa zostanie automatycznie wyłączona po instalacji PCtools-a.
    Czyli reasumując:
    Kaspersky+PCtools Firewall.

0
  • #5 09 Lut 2012 11:16
    Dj_Majster
    Poziom 14  

Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź !
    ps.
    Malwarebytes Anti-Malware znalazł, aż 9 zagrożeń.

0