Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic 5 gen coupe silnik pracuje nierówno szrapie i gaśnie

08 Lut 2012 21:12 2291 4
  • Poziom 2  
    witam mam problem z moją hondą. Od jakiś 2 tyg szarpie, prycha, ma problemy żeby wkręcić się na wyższe obroty, nie ma w ogóle mocy, na małych obrotach zaczyna gasnąć zachowuje się jakby nie dostawała paliwa ale z rana odpala idealnie dopiero po przejechaniu paru kilometrów zaczyna wariować. Wymieniłem filtr paliwa i bez zmian poprawiło jej się dopiero gdy zatankowałem większą ilość jak mam więcej niż jedną czwartą baku to chodzi idealnie jak spadnie poniżej to zaczyna szarpać i historia się powtarza. Po zmianie filtra zaczęła gorzej odpalać dłużej kręci zanim zaskoczy a po włączeniu zapłonu słychać jak pompka działa. Czy może gdzieś łapać fałszywe powietrze po zmianie filtra, a problem z praca silnika może być spowodowany awarią pompy paliwa. Liczę na szybką pomoc i z góry dziękuje.
  • Poziom 16  
    Z tego co piszesz to wygląda tak jak byś miał uszkodzoną pompkę paliwa w zbiorniku i jak nie jest "nakryta" to ssie lewe powietrze.
  • Poziom 2  
    możliwe ale czemu po wymianie filtra zaczęła gorzej odpalać i to dużo gorzej korci mnie założyć stary filtr i zobaczyć jak wtedy będzie zapalać
  • Poziom 16  
    No na to wytłumaczenia nie mam niestety. A jak jest zimna i ja odpalasz i zostawiasz na wolnych obrotach to długo tak pochodzi "normalnie"?
  • Poziom 2  
    Jak jest wysoki stan paliwa to chodzi normalnie cały czas dopiero gdy stan paliwa spadnie poniżej 1/4 to zaczyna szarpać itd. Problem jest z samym rozruchem jak silnik jest zimny i długo stoi to ma problem z odpaleniem długo kręci zanim zaskoczy. Zaczęło się to dopiero po wymianie filtra na nowy na starym odpalała idealnie