Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie opony "całoroczne" warto kupić?

08 Feb 2012 22:19 9975 13
  • Moderator of Cars
    Z racji faktu że zjeździłem komplet i potrzebuję kupić, a Barum chyba zaprzestał produkcji znakomitej linii "Quartaris", jakie byście polecili? Kryteria są dwa, kryterium pierwsze cena, drugie - wzór bieżnika - ma być prawie "traktorowy", podobnie jak na przywołanym przez mnie modelu. Hałas mi nie przeszkadza, auto ma jechać pewnie po wodzie i błocie. Nie interesują mnie super hiper niskoprofilowe, z indeksem do 300km/h czy inne dziwolągi z górnej półki. Używane też nie.
  • Level 16  
    Ja ze swojej strony polecam Goodyear Vector 4seasons. Kupiłem je na jesień (co prawda używane ale data produkcji 2010 i bardzo mało zjeżdżone) i jestem bardzo zadowolony choć wcześniej jakoś nie miałem przekonania do wielosezonówek. Na wodzie zachowują się naprawdę godziwie nie wspomnę o zachowaniu na śniegu. Jedyne co to trzymanie boczne mogło by być odrobinę lepsze no ale nie można mieć wszystkiego.
  • Level 31  
    Jeśli mają być tanie opony to polecam Dębica Navigator 2. Kwestia czy dopasujesz rozmiar bo oferta nie jest zbyt bogata.
    Mam te opony w starym aucie drugi sezon. Brak negatywnych spostrzeżeń.
  • Level 16  
    No mnie się udało kupić komplet rocznych z jedno milimetrowym zużyciem za 550zł
  • Moderator of Cars
    rafik71 wrote:

Mając nową oponę, korzystasz z gwarancji producenta, masz pewność że opona jest nowa i bez wad - a co robił z używaną poprzedni właściciel, to już zagadka. Nigdy nie kupię używanej opony na samochód, przy przebiegach rzędu 40 tys rocznie szkoda mi nerwów i czasu na bieganie po wulkanizacjach.
  • User removed account  
  • Moderator on vacation ...
    krzysztofer5 wrote:
    To po co gwarancja producenta ? Czyż nie na wady fabryczne ?

Pytasz, czy stwierdzasz...a może doradzasz?
    Robokop podaj rozmiarówkę ;)
  • Level 16  
    Quote:
    Mając nową oponę, korzystasz z gwarancji producenta, masz pewność że opona jest nowa i bez wad - a co robił z używaną poprzedni właściciel, to już zagadka. Nigdy nie kupię używanej opony na samochód, przy przebiegach rzędu 40 tys rocznie szkoda mi nerwów i czasu na bieganie po wulkanizacjach.

Też sobie zawsze obiecuję że sobie kupie nowe oponki i tak już któryś komplet z kolei jeżdżę na używkach bo zawsze oprócz zakupu opon wypadnie tysiąc innych rzeczy. Wiem, wiem na tym się oszczędzać nie powinno no ale roczne gumy dobrej firmy z prawie nowym bieżnikiem, bez łat, wybrzuszeń ani innych cudów wydały mi się godne uwagi oraz o wiele lepsze niż jakiś najtańszy nowy chłam. Co do gwarancji masz oczywiście racje, ale to nie tylko w kwestii opon tak to działa tylko przy zakupie czegokolwiek używanego -coś za coś. Albo taniej i używane albo drożej i nowe z gwarancją.
  • Level 29  
    Nokian i3 - posiadam od roku i muszę stwierdzić że jest nieźle jak na zwykłe wielosezonówki. Woda, błoto, nadmiar śniegu nie jest mi obcy więc w porównaniu do zimówek Fuldy wypadają gorzej ale są warte ceny. Latem są całkeim ciche i mają rewelacyjną przyczepność. Po przejechaniu 30tyś kilometrów ubyło 1-1,5mm bieżnika.
    Jak bym mieszkał w górach to zdecydowanie kupił bym zimówki. W mieście i trasie przy spokojnej jeździe można sobie pozwolić na wielosezonówki.
    nokian i3:
    http://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-i3
    Rok temu były po 210zł.
  • Moderator on vacation ...
    BARUM QUARTARIS (ciągle w sprzedaży występuje) ; DUNLOP SP ALLSEASON M2; GOODYEAR Vector 4Seasons; MATADOR MP71; Vredestein Quatrac 3; Dębica Nawigator 2.
    Dzwoniłem do starych znajomych i powiedzieli, że jedynie w Twoich kryteriach, tylko takie wchodzą w grę. Tak więc, pooglądaj sobie i dobierz wg. uznania. A i barum-y robią cały czas i te Twoje QUARTARIS-y są cały czas w sprzedaży...
    Tylko tyle mogę podpowiedzieć, no chyba, że jakieś bieżnikowane z gwarancją (robią i takie), ale ja jakoś nie mam zaufania, jak i ciągle spotykałem się z narzekającymi...
    Pozdrawiam ;)
    P.S.:
    Zwróć uwagę na te napisane na tłusto :)
  • Level 21  
    rafik71 wrote:

Ja zakupiłem 4 uniwersalne MXT Michelin za 300pln z montażem i 8mm profilu 2 lata temu. ;-) Też kupowałem wcześniej tylko nowe, ale wyglądały cacy, a cena w stosunku do nowych - sami widzicie. Zrobiłem nimi już 70 tys km i nadal bez wad, a zjeździły cały kraj. Głębokość bieżnika obecnie 5-3mm. Nie mniej opona uniwersalna to za przeproszeniem h***** i grzybnia. Powróciłem do zimówek, a różnica w jeździe zauważalna.

Co do Nokiana I3, to patrząc na wzór bieżnika mam wrażenie, że ta jej uniwersalność to chyba chwyt producenta, albo bujna fantazja projektanta.