Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odblokowanie rdzeni - 960T, 970A-UD3

08 Lut 2012 22:54 4698 4
  • Poziom 21  
    Mam problem z odblokowaniem rdzeni w Phenom'ie X4 960t na Gigabyte 970a-ud3, a mianowicie wczoraj kupiłem taki zestawik:

Phenom II X4 960T
    Gigabyte 970a-ud3
    Goodram Play 4GB (jedna kość) DDR3 1600MHz CL9
    XFX 550W

Posiadaczy 970a-ud3 i 960t X4@X6 bardzo proszę o kontakt, udzielenie się w temacie .

No i oczywiście chcę odblokować gratisowe 2 rdzenie :)

No to BIOS, opcja:
    CPU Unlock na Enabled,
    CPU Core Control na Auto

komputer nie wstaje... reset biosu. Pomyślałem może brakuje mu napięcia na tych 2 rdzeniach:
    CPU Unlock na Enabled,
    CPU Core Control na Auto
    VCore 1,45V
    C&Q Disabled
    C1E Auto

I zaś nie wstał. Próbowałem CPU Core Control na Manual ale nic nie pomagało...

Po kilkunastu próbach Auto/Manual/Disabled/Enabled i dziwnych kombinacji zirytowałem się i na takich jak powyżej ustawieniach zacząłem resetować go do oporu - w pewnym momencie zszokowałem się - monitor zaświecił, Win7 się zbootował ale w CPU-Z nadal 4 rdzenie! No to patrze na napięcie - jest tak jak dałem 1,45V, CnQ nie działa, czyli opcje ustawione zadziałały lecz bez Unlocka. Po wyłączeniu komputera zaś wstał za entym resetem z tym samym efektem.

Dziwna sprawa, ale od początku zastanawia mnie jedno:

Jak na mój gust to brakuje CPU Core 4 i 5? BIOSy testowałem od F3 przez F4 po F5b i core 4/5 nie stwierdziłem.

Próbowałem także odblokowania w Easy Tune 6:

On także widzi tylko 4 rdzenie. Po przełączeniu na Enabled, pyta o restart, daje mu OK no i komputer umiera tak jak i po przestaieniu w BIOS'ie.

Dorzucam komplecik zakładek z CPU-Z i ET6

Proszę o wszelakie rady,sugestie i z góry dziękuje :D
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Próbowałeś zmieniać bios?
    W płytach gigabyte czasem niektóre funkcje były zablokowane. Nie wiem, czy jeszcze jest to stosowane, ale po wejściu do biosu i wciśnięciu kombinacji klawiszy CTRL+F1 pojawiały się dodatkowe zakładki i opcje. Możesz to sprawdzić dla pewności.

Przy okazji włącz sobie (przestaw na enabled) opcję HDD S.M.A.R.T Capability.
  • Poziom 21  
    SMART włączany już :)

Gigabyte nadal stosuje Ctrl-F1 i uaktywania się bodajże menu z SB Spectrum.

"BIOSy testowałem od F3 przez F4 po F5b i core 4/5 nie stwierdziłem." - tak próbowałem, ale hyba spróbuje jeszcze raz :)
  • Poziom 10  
    Mam tą płytkę i PII 960T BE, bios F5b i dokładnie tak samo zachowuje się u mnie jak to autor wątku opisał. Odblokowanie rdzeni w biosie kończy się zwiechą kompa a rdzeni jest zawsze 4. Martwi mnie bardzo gorący CHIP AMD 970.